Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

5 minutes ago, Hobbit slayer said:

Nije mi jasno zašto je Deki izabrao Tomanea kao prvu rezervu umesto Boakye, kada je ovaj uradio više za desetak minuta nego Tomane za celo poluvreme...

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 

 

verovatno je neka trgovina u pitanju jer bocaija zbog ogromne plate sigurno niko nece uzeti pa sad guraju portugalskog foliranta u nadi da xe njega uspeti nekome da uvale. al izgleda ne vide da sto decko vise vremena provodi na terenu to su sanse za prodaju sve manje i manje... 

Link to comment

Dobre izmene (sans Tomane) podigle su dinamiku igre i konacno su sanse pocele da se stvaraju.  Nije to bilo znacajno poboljsanje ali dovoljno da se iscedi pobeda.

 

Zabrinjava da Katai vec trecu utakmicu igra slabije; stavise svaka naredna utakmica slabija od prethodne. 

 

I moje pitanje Stankovicu je zasto Tomane pre Boacija?

Link to comment
3 minutes ago, Dimitrije said:

Ja sam mislio da je Pankov (obojca su plavusani).

 

katai je definitivno. nad pankovom su oni napravili penal u drugom al je sudija iskulirao obe situacije....

Link to comment
22 minutes ago, Bright Billy said:

vrhunski domet mu je da izboksuje prekid za nas i uvek ce pre da se opredeli za tu opciju nego da proba nesto konkretno... 

 

ok ali zar nije time upravo rešio utakmicu. ne može konkretnije

Link to comment
Just now, Bright Billy said:

 

katai je definitivno. nad pankovom su oni napravili penal u drugom al je sudija iskulirao obe situacije....

To nisam primetio, ali u prvom je Pankov posle kornera odgurnut u petercu kada je lopta padala prema njemu. 

Link to comment
1 minute ago, levi said:

 

ok ali zar nije time upravo rešio utakmicu. ne može konkretnije

Resio ju je Ben.  Dobar centarfor u toj prilici ne bi padao, vec bi usao u kazneni prostor koji mu je bio na korak daleko i sutirao na gol ili bi nad njime bio napravljen penal.

Link to comment
22 minutes ago, Milosh76 said:

Kakav to penal pominju za Proleter?

 

Video sam vucenje za dres Pankova, pa nije sudio penal, a to za Proleter sam propustio

 

Igranje rukom Kataija. Nije bio penal jer se od njegove glave lopta odbila, to se vise ne sudi odavno. Prekrsaj na Pankovu je bio, sudije te situacije u guzvi nekad sviraju kao penal a nekad i ne.

 

S ovim timom ce ovakve utakmice biti problem jer neki vazni igraci udju u njih sa manjkom koncetracije i motiva pa kad se skrati vreme i krene da se blizi kraj pocnemo da panicimo. Potez utakmice je izbacivanje Kataija, takav igrac koji mora da pipne svaku loptu a boli ga djoka da igra je kancer za ekipu. Cim su Kanga i Nikolic preuzeli dizgine u svoje ruke odmah je ponesto pocelo da se desava. Imali smo srece da na suv individualni kvalitet Bena pogodimo za tri boda, da nije bilo tog suta ostalo bi 0:0.

 

Od ovih ekipa kao sto je Proleter boli glava, neuporedivo bolji utisak je na mene ostavio Spartak. Klasicna bunarska ekipa iz Srbije sa "igrom" zasnovanom na cistoj opstrukciji i fizikalijama koja gadja rezultat na nulu i jedan gol na prekid, guzvu ili neku eventualnu kontru preko Knezevica ili Zivanovica. Sve je to u redu, disciplinovani, dobro stoje, cvrsti, bla, bla, ali iza svega toga ne stoji fudbal nego njegova opstrukcija. Naravno, kako su primili gol odmah su poceli da biju, prikenjavaju sudijama, hvataju se za glavu i jebu majku kome stignu, uz obavezan cinican osmeh tipa "znali smo da cete da nas pokradete", a posle utakmice svi veseli drugari i template izjave "Zvezda opravdala ulogu favorita, ostaje zal za propustenim sansama (kojim?), nemam sta da zamerim igracima". Nemas, jebi ga, imaju oni tebi da zamere sto ih ne ucis da igraju fudbal nego da sicare 90 minuta po terenu. Kao sto rekoh, koliko me Spartak odusevio toliko me Proleter razocarao. Ucinak im je na kraju bio isti ali dok je Spartak zasluzio mozda i vise ovi nisu zasluzili ni da se pomenu posle utakmice. Bas ne volim takve ekipe. Ziga je mlad trener, trebalo bi ipak da ganja ekipu da mu igra moderniji fudbal a ne da razvlaci ovo tipicno srbijansko oranje i kopanje.

 

Mi danas nismo zavredili neki poseban komentar. Spori, dekoncentrisani, bezopasni, neprecizni, tri dana ne bismo dali gol da ga Ben nije metnuo iz prekida. Jedina dobra stvar sa danasnje utakmice pored tri boda je to sto je Gavric lepo iskoristio svoje minute i ponistio one price nakon prethodnog kola da se uskurcio i da je glavom vec van kluba.

Edited by harper
Link to comment

Ovo je druga utakmica gde Rodica menja na poluvremenu.  I druga utakmica gde on igra nezinteresovano i neambiciozno.  Dobro je sto ga menja, ali problem je da mi imamo samo 3 beka.

Link to comment

Drugo poluvrijeme daleko bolje, naravno ulaskom Guelora. Lijepo je gledati kako pleše sa klincima koji znaju lopte poput Velje i Gavrića. Velja Nikolić vjerovatno najbolji danas, apsolutno nejasna i glupa je ideja sa Boćkom na krilu. Vidi se da je i on gladan igre. 

Link to comment
4 minutes ago, Dimitrije said:

Ovo je druga utakmica gde Rodica menja na poluvremenu.  I druga utakmica gde on igra nezinteresovano i neambiciozno.  Dobro je sto ga menja, ali problem je da mi imamo samo 3 beka.

 

Rodic verovatno ima neki hronicni problem, fizicki ili psiholoski, nema drugog objasnjenja. Kako sezona krene da odmice on sve teze i teze podnosi napore, za razliku od 99,99% ostalih igraca na svetu. On je inace sasvim dobar igrac, neverovatno je kako u nekom trenutku samo propadne i postane potpuno neupotrebljiv.

Link to comment

Poznavao sam igracakoji je igrao u mladom timu OFK i bio zesci OFK-ovac.  Odlican defanzivni vezni, britak u duelu, odlaicna kontrola lopte, dobar pregled igre, dobar pas, dobar sut.  Igra tako do negde 50.-60. min, kada se potpuno ugasi.  Podboci se, propusta lopte, pasovi mu se odbijaju od nogu, okrene se prema aut liniji i trazi izmenu jer kaze ne moze vise.  Na sledecoj utakmici slab od pocetka.  Posle se ispostavilo da je problem psihicke prirode; posle pocetnog entuzijazma, on vrlo brzo gubi interesovanje (za bilo sta u zivotu), pada u depresiju iz koje pokusava da se izvuce picem i marihuanom.

Link to comment

mislim da rodic nije lose igrao danas. verovatno je menjao njega i kataia (koji jeste lose igrao) jer ih je sprzilo sunce koje je u prvom poluvremenu tuklo samo po levoj strani terena. 

Link to comment



 
Potez utakmice je izbacivanje Kataija, takav igrac koji mora da pipne svaku loptu a boli ga djoka da igra je kancer za ekipu.

Apsolutno se slažem. Koliko god da gotivim Kataija, možda je u neku ruku ovo hlađenje na klupi došlo u pravo vreme, pre nego što se stvari suviše otrgnu kontroli.
Ko zna, možda čak iz svega ovoga izvuče neku pouku (mada sumnjam, jer nije u pitanju voljni momenat, već ego) i dođe do većeg učinka u takozvanoj obaveznoj igri.


Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...