Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Just now, Bright Billy said:

moja poenta je bila da tamo u prvi plan sigurno nece isplivati te suptilne razlike o kojima vi pricate vec main stream ideologija. primera radi, neko ko gostuje kod nas bi mogao da kaze kako postoji suptilna razlika izmedju srba iz srbije i srba iz republike srpske jer konkretno neki banjalucani imaju vise simpatija prema gradu zagrebu nego mi beogradjani. ali ako bi ti hipoteticki gosti bili upravo zagrebacki modri pomenutu suptilnu razliku ne bi imali prilike da prilike da primete...

 

Nece isplivati nista jer nece biti navijaca na stadionu, tamo bih ocekivao da se skupi najveca olos. Od ljudi koji budu obezbedjivali Zvezdinu ekspediciju, zaposlenih u hotelu gde budemo smesteni i uopste onih koji budu u mogucnosti da dodju u kontakt sa igracima Zvezde ne ocekujem nikakav problem. Bice sigurno po njihovim medijima price o "svetom ratu protiv nevernika", bilo bi i da se igra kod nas prema njima, ali to je sve.

 

Ako bih skupio svo moje tamosnje iskustvo sa prosecnim Albancima u jednu rec mislim da bih upotrebio rec radoznalost. Njima je jos uvek fascinantno da neko iz Srbije a nije Albanac dodje kod njih i najveca opasnost koja moze da te zadesi je da te smaraju beskonacno raznoraznim pitanjima. Ovi mladji zbog toga sto su prosli kroz dril ratne propagande o Srbima kao nezapamcenim zlocincima, ovi stariji koji se secaju SFRJ mahom su radoznali zbog decenija zivota u susesdtvu sa drzavom koju su nesluzbeno i tajno smatrali Amerikom u vreme komunizma. Naravno, uvek postoji i ta opasnost da naletis na neku budalu ali tako je svuda.

Link to comment

iako nema publike uvek može da dođe neki dron ili neka druga provokacija. dolazak Zvezde sigurno pobuđuje najniže strasti u Albaniji, odlazak bilo kog drugog kluba iz Srbije ne bi izazvao ni upola tolike tenzije. ali za to smo sami krivi

Link to comment
5 minutes ago, beeva said:

Kad je žrebanje za treće kolo i ko su potencijalni protivnici?

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 

 

Posle odigranog drugog kola. Protivnike cemo znati nakon odigranog drugog kola, s obzirom da su moguca iznenadjenja.

 

Mogli bi da se sastanemo sa

Legijom (Poljska),

Makabijem TA (Izrael),

Moldeom (Norveška),

Sarajevo (BiH)

Karabagom (Azerbejdžan),

Šerifom (Moldavija)...

  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, Bright Billy said:

moja poenta je bila da tamo u prvi plan sigurno nece isplivati te suptilne razlike o kojima vi pricate vec main stream ideologija. primera radi, neko ko gostuje kod nas bi mogao da kaze kako postoji suptilna razlika izmedju srba iz srbije i srba iz republike srpske jer konkretno neki banjalucani imaju vise simpatija prema gradu zagrebu nego mi beogradjani. ali ako bi ti hipoteticki gosti bili upravo zagrebacki modri pomenutu suptilnu razliku ne bi imali prilike da primete...

Ne znam koja je vodeca ideologija u Albaniji.  Naslucujem koja je u Srbiji.  Medjutim, "proof of puding is in eating".  Moja iskustva sa Albancima iz Albanije, koje imam priliku da srecem u Bostonu, i koje sam imao priliku da srecem u Grckoj (gde sam radio jedan semestar pre nekih 10 godina) nisu negativna.  Ja sam bio vise zakopcan i susdrzan od njih jer sam ocekivao neprijateljski odnos sa njihove strane.  Svaki put sam se prevario i zbog toga osecao stid jer su bili ljubazni i iskreni.  Ne kazem da nam je Albanija prijateljska drzava i Albanci blizak i prijateljski narod, ali neprijateljstvo nisam osetio.  Mi na Albance cesto gledamo s visine, sa znacajnom dozom arogancije i nipodastavanja.  Oni nas mozda ne vole, ali nas postuju.  (Slicno kao nas odnos prema Bugarima u vreme Kraljevine i SFRJ.)

Link to comment

@harper

 

ne sporim to sto ti pricas nego kazem da ipak postoji razlika izmedju individualnog iskustva i gostovanja zvezde. zaredjam i ja po zagrebackim kafanama sa mojom ekipicom tamo, provedemo se vrhunski a svi ljudi koje usput upoznam su totalno kul i spremni iskljucivo na zajebanciju. fora je u tome da moje gostovanje tamo ne privlaci istu ekipu niti pobudjuje iste strasti kao gostovanje zvezde na maksimiru. pritom, da se razumemo, meni su i te negativne emocije i sva ta frka koja se pravi ok, kapiram ih kao sastavni deo balkanskog folklora; naravno, dok god su ograniceni benignim okvirima kao sto je fudbal...

 

edit

@Dimitrije

neka ovo bude odgovor i na vas post... 

Edited by Bright Billy
Link to comment
2 minutes ago, Bright Billy said:

@harper

 

ne sporim to sto ti pricas nego kazem da ipak postoji razlika izmedju individualnog iskustva gostovanja zvezde. zaredjam i ja po zagrebackim kafanama sa mojom ekipicom tamo, provedemo se vrhunski a svi ljudi koje usput upoznam su totalno kul i spremni iskljucivo na zajebanciju. fora je u tome da moje gostovanje tamo ne privlaci istu ekipu niti pobudjuje iste strasti kao gostovanje zvezde na maksimiru. pritom, da se razumemo, meni su i te negativne emocije i sva ta frka koja se pravi ok, kapiram ih kao sastavni deo balkanskog folklora; naravno, dok god su ograniceni benignim okvirima kao sto je fudbal... 

 

Ma, jasno je, bice sigurno vitriola po medijima. Samo kazem da Zvezdina ekspedicija, sto se lokalnih Albanaca tice, nece biti u nekoj posebnoj opasnosti i riziku, a to je jedino vazno. Ne ocekujem da ce igraci Zvezde listati albansku stampu i smoriti se zbog toga sta tamo pise. Nece biti gledaoca na stadionu, samim tim su drasticno smanjene mogucnosti za bilo kakav incident.

Link to comment

Mislim da ce beogradski tabloidi da daju svoj vitriolski doprinos, a to ce nasi igraci da citaju.  (A i uprava ce mozda da iskoristi priliku da izda neko saopstenje.) 

Link to comment
[media]
 
U naslovu piše da ima engleski titl, ali ako ne grešim, jedina opcija je na ruskom (audio i titl)?

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, levi said:

iako nema publike uvek može da dođe neki dron ili neka druga provokacija. dolazak Zvezde sigurno pobuđuje najniže strasti u Albaniji, odlazak bilo kog drugog kluba iz Srbije ne bi izazvao ni upola tolike tenzije. ali za to smo sami krivi

Као што смо сами криви и за Јасеновац, и погроме из 1995-те и 2004-те. Што нас не сатре већ неко.

Link to comment

Ne znam da li se igra na stadionu KF Tirane ili na novom nacionalnom (Air Albania) stadionu.  Pretpostavljam da ovaj drugi ima bolji teren.

Link to comment
43 minutes ago, Hobbit slayer said:

U naslovu piše da ima engleski titl, ali ako ne grešim, jedina opcija je na ruskom (audio i titl)?

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 

 

realno nema eng titl. ja sam pustio youtube automatski prevod, pa malo to malo razumem ruse a ko ne pricaju o nekim komplikovanim temama.

 

a i nije bog zna kako zanimljiva prica, cisto da se malo vidi ambijent... 

Edited by Bright Billy
Link to comment
49 minutes ago, porucnik vasic said:

Као што смо сами криви и за Јасеновац, и погроме из 1995-те и 2004-те. Што нас не сатре већ неко.

Porucnik Vasic utakmice svog tima dozivljava viseslojno i duboko.  I sportski, i istorijski, i politicki, i socioloski, sakralno i duhovno.  Za njega je utakmica mnogo vise od sporta i razonode.  On utakmice, a narocito one gde njegov tim igra protiv timova iz drugih drzava, ne vidi kao prozvod sistema i strukture takmicenja (rangiranje, grupe, zreb, isl.), vec kao zelju visih (i uglavnom mracnih) sila da stave na iskusenje njegove klub, naciju i veru, s krajnjim ciljem da ih satru. 

Edited by Dimitrije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...