Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

4 minutes ago, Apollo Creed said:

To je zato što su uvek pokazivali naklonost prema Beogradu i mnogo više cenili Srbe,nego Srbi njih.:fantom:

 

kako se ono kaze, hvala im za sve sto su ucinili za srpski narod :sleep:

 

u svakom slucaju, nek su oni zivi i zdravi i da ih pobedimo tamo laganica... 

Link to comment
7 minutes ago, samo_opusteno said:


To bi mozda stajalo da se igra dvomec. Ovako posto sa njima igramo u gostima mislim da su bolje opcije bile vecina drugih ekipa na Marakani. Domaci teren je domaci teren i Zvezdu je jako tesko dobiti na Marakani (osim ako si Bajern i slicni) a u gostima iako pod Milojevicem nismo gubili na mnogo teskih terena nismo ni pobedjivali Jurmalu, Florijanu, Suduvu, Helsinki... Uglavnom su bili remiji a ovde te remi vodi u produzetak.
Tako da nas jeste zapala mina i to najveca moguca jer nijedan drugi eventualni poraz ne bi odjeknuo kao sto bi poraz u Tirani. Upravo iz tih razloga je bilo mnogo bolje igrati sa nekim Ferencvarosem na Marakani nego sa Tiranom u gostima.

 

ne preteruj, tirana bas nista ne znaci u evropskom fudbalu, bez obzira sto su prvaci tamo. albanski fudbal mozda napreduje, i koliko vidim rade dobre stvari (liga od 10 klubova, klubovi mahom privatizovani, grade se pravi stadioni, a ne fiktivni kao kod nas...) ali i dalje je to dve klase ispod zvezde, i bar 10 puta manji budzet. imamo bolje igrace na svakoj poziciji, siguran sam u to. ispadanje od tirane bi bila prvorazredna™ senzacija.

Link to comment

Ne vidim razlog ni za političke tenzije. Vučić i Rama su jedno vreme bili nerazdvojni, a prethodnih meseci je najavljeno da će Srbija, Severna Makedonija i Albanija da stvaraju mini Šengen. Sve su to pozitivne strane. Posebno treba ceniti da je Albanija jedina sve vreme držala otvoreno za ulazak iz Srbije bez ikakvih ograničenja.

  • +1 1
Link to comment
 
ne preteruj, tirana bas nista ne znaci u evropskom fudbalu, bez obzira sto su prvaci tamo. albanski fudbal mozda napreduje, i koliko vidim rade dobre stvari (liga od 10 klubova, klubovi mahom privatizovani, grade se pravi stadioni, a ne fiktivni kao kod nas...) ali i dalje je to dve klase ispod zvezde, i bar 10 puta manji budzet. imamo bolje igrace na svakoj poziciji, siguran sam u to. ispadanje od tirane bi bila prvorazredna[emoji769] senzacija.

Pa i Skenderbeg jos manje znaci u evropskom fudbalu pa izbace Dinamo Zagreb u dvomecu, a ovo nije dvomec nego 1 mec. Posle prolaska Dinama u grupu su pobedili i kijevskog imenjaka a Partizan im tamo sansu nije stvorio.
Nisam ih gledao pa ne znam da li smo bolji na svakoj poziciji ali znam da je uvek patnja u gostima protiv tih manjih ekipa i to kad su bili i revansi a tek sada ce biti kada 90 minuta sve resava.
Link to comment

Naravno da gostovanje u Tirani nije idealno rešenje, ali kada se sve uzme u obzir, osim puta i noćenja, sve ostalo će biti kao da igraju u Beču ili Bukureštu. U stvari, Air Albania stadion je verovatno najlepši (mada je malčice kič zbog tornja) na Balkanu, a pretpostavljam da je i kvalitet terena adekvatan stadionu.

Što se tiče kvaliteta Tirane, gledao sam sinoć meč sa Dinamom, i utisak mi je da je veća šansa da mi sami sebe pobedimo nekim kiksom, nego što Tirana ima kvalitet da nas iznenadi.

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Just now, samo_opusteno said:


Pa i Skenderbeg jos manje znaci u evropskom fudbalu pa izbace Dinamo Zagreb u dvomecu, a ovo nije dvomec nego 1 mec. Posle prolaska Dinama u grupu su pobedili i kijevskog imenjaka a Partizan im tamo sansu nije stvorio.
Nisam ih gledao pa ne znam da li smo bolji na svakoj poziciji ali znam da je uvek patnja u gostima protiv tih manjih ekipa i to kad su bili i revansi a tek sada ce biti kada 90 minuta sve resava.

 

skenderbeg je bio ozbiljniji klub, imali su kontinuitet osvajanja titula i igranja evrope, pa je logicno da su kroz to napredovali i nakon 10 pokusaja usli u ligu evrope. tirana nije na tom nivou. jedno je kada se igra dvomec, onda se cesto kalkulise u toj utakmici na strani jer znas da imas revans kuci, ili kuci nabijes protivnika pa odigras revans rekreativno. sada kada znaju da se igra samo jedna utakmica psihologija je sasvim drugacija, tu znas da nema popravnog i moras da das najbolje od sebe.

Link to comment

Skenderbeg je bio igrački daleko najjači u Albaniji, a opet pitanje je da li su rezultati u Evropi bili zbog kvaliteta, ili nečeg drugog

Quote

Šampion Albanije je kažnjen zbog sumnji da je od 2011. godine učestvovao u nameštanju više od 50 utakmica u Ligi šampiona, Ligi Evrope i domaćem prvenstvu.

Vladajuće telo evropskog fudbala je još pre nekog vremena najavilo takvu kaznu, a pre tri godine je objavljeno da je jednogodišnja suspenzija Skenderbega "samo preliminarna i da se razmatraju prave disciplinske mere".

Desetogodišnja suspenzija je najoštrija koju je Evropska fudbalska unija izrekla nekom klubom, ali Skenderberg ima pravo žalbe pred Sudom za arbitražu u sportu. Fudbalski poznavaoci tvrde da je mala šansa da kazna u Lozani bude ukinuta, ali postoji mala mogućnost da bude umanjena.

 

Link to comment

dok je skenderbeg drmao albanskim fudbalom tirana je uspela cak i da ispadne u drugu ligu. al kolko kapiram, sad su preuzeli primat tamo. verovatno uz pomoc drzave posto im na grudima stoji reklama nacionalne avio kompanije. 

Edited by Bright Billy
Link to comment

Ne znam kako naši novinari nisu počeli da eksploatišu da je Ivan Gvozdenović bivši kapiten Zvezde igrao za Tiranu. Inače Gvozdenović je igrao i za Skenderbeg.

Link to comment
1 minute ago, Jozef K. said:

Ne znam kako naši novinari nisu počeli da eksploatišu da je Ivan Gvozdenović bivši kapiten Zvezde igrao za Tiranu. Inače Gvozdenović je igrao i za Skenderbeg.

 

i uvek je biranim™ recima govorio o svom iskustvu tamo.

Link to comment

Čovek je proveo pet lepih godina tamo. Naravno da će lepo da govori. Idealna klima, dobra mesta za izlaske, pristupačne cene i kvalitet fudbala koji mu je omogućio da igra do blizu četrdesete.

Link to comment
2 hours ago, Bright Billy said:

cisto fudbalski da, tirana je najslabiji protivnik u drugom kolu gde su mogle i da nam zapadnu mine u vidu danaca, rumuna i madjara. u cetvrtom kolu, ako prodju svi favoriti, potencijalni protvnici su nam olimpijakos, red bul, dinamo i seltik. tako da si i tu u paravu, mada bih vise voleo da se malo odmerimo sa skotima... 

 

ja sam vise replicirao harperu i dimitriju jer smo te price o velikoj kulturoloskoj razlici medju albancima slusali i pre one utakmice reprezentacija na kojoj smo posle gledali reprezentativce iste te albanije kako skacu da zastite svetinju u vidu mape koja prekraja balkan onako kako samo njima odgovara... 

 

Meni nema potrebe da repliciras, napisao sam samo da postoje razlike izmedju toga kako Albanci iz Albanije i oni sa Kosova dozivljavaju Srbiju. To znam iz prve ruke, bio sam u Albaniji vise puta a na Kosovu sam ziveo. Takodje, tacno je ovo sto Dimitrije pise, obrazovaniji Albanci, narocito iz Tirane, iz nekog razloga su fascinirani Beogradom i smatraju ga prvim gradom u regionu. Sto se fudbalera tice, tupadzija medju njima ima koliko hoces. nije to slucaj samo sa fudbalerima Albanije. Nama je u reprezentaciji igrao Koroman koji je iz svog dzepa platio gostovanje navijacima iz RS koji su na utakmicu protiv BiH doneli transparent "Noz, zica, Srebrenica". Da i ne pricam o Lihtstajneru, Svajcarcu ocigledno nemackog (svakako nije albanskog) porekla koji je pokazivao albanskog dvoglavog orla na utakmici protiv nas da bi provocirao nase igrace. Prosecan fudbaler je zverka kojoj velicina mozga nije jaca strana.

Link to comment

moja poenta je bila da tamo u prvi plan sigurno nece isplivati te suptilne razlike o kojima vi pricate vec main stream ideologija. primera radi, neko ko gostuje kod nas bi mogao da kaze kako postoji suptilna razlika izmedju srba iz srbije i srba iz republike srpske jer konkretno neki banjalucani imaju vise simpatija prema gradu zagrebu nego mi beogradjani. ali ako bi ti hipoteticki gosti bili upravo zagrebacki modri pomenutu suptilnu razliku ne bi imali prilike da primete...

Edited by Bright Billy
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...