Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Bice kao repstacija onda, 2-0. Samo se nadam da ćemo ranije metiti i rešiti. 

 

 

Falim te bože više da dočekam jednom da smo nosioci u ozbiljnom delu takmičenja. 

Link to comment

Tirana je, sto se tice putovanja, mnogo bolja destinacija nego Tbilisi.  Let avionom je ispod sat vremena, ne menjaju se vremenske zone, klima nije teska.  Vazno je da je teren dobar i da nije uzak i/ili kratak.  Posto nema publike, nema mnogo razlike da li se igra u Tirani ili Beogradu.  Ono sto treba voditi racuna je da se neko od nasih igraca i trenera ne zarazi uoci utakmice.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Dimitrije said:

Tirana je, sto se tice putovanja, mnogo bolja destinacija nego Tbilisi.  Let avionom je ispod sat vremena, ne menjaju se vremenske zone, klima nije teska.  Vazno je da je teren dobar i da nije uzak i/ili kratak.  Posto nema publike, nema mnogo razlike da li se igra u Tirani ili Beogradu.  Ono sto treba voditi racuna je da se neko od nasih igraca i trenera ne zarazi uoci utakmice.

 

Postoji iz Beograda direktan let za Tiranu, bar je postojao kad sam poslednji put gledao, ali verujem da ce ekspedicija tamo otici carterom i da ce sve biti tesno organizovano. Albanci iz Albanije generalno nemaju isti odnos prema Srbiji kao Albanci sa Kosova a posto nece biti publike nece moci ni da se sjati bulumenta iz Djakovice i Peci da isteruje politicke krive Drine. Takodje, zna i UEFA da su ovo utakmice visokog rizika i zategnuce i oni sa svoje strane. Uslovi za igru ce biti prihvatljivi, ostaje samo da odigramo maksimalno i pobedimo.

Link to comment

Air Serbia ima direktan let iz Beograda za Tiranu.  Zname neke Albance iz Albanije, koji imaju veliku dijasporu u Bostonu (mnogi od njih su pravoslavni, imaju svoju crkvu u Bostonu).  Oni koje sam sretao, uvek su pokazivali postovanje prema Srbima mnogo vise nego Srbi prema njima.  Za njih je Beograd velegrad i uvek isticu da ako treba da se lece, vole da idu u bolnice u Beogradu.  Sa kosmetskim Albancima imam drugacije iskustvo.  Posle pocetnih ljubaznosti, ubrzo pocinje prica o srpskoj otmici i kolonizaciji njiove zemlje od Kursumlije do Prokletija.  (Doduse sad taj narativ danas cujem i od onih koji su mi govorili da su Srbijanci deminutiv od Srbi, a da su pravi Srbi u CG.)

Link to comment

Ako je ikada bio pozitivan momenat da se igraju mečevi kvalifikacija za LŠ sa nekim od komšija iz Hrvatske, Albanije itd. to je sada. Uzevši u obzir razliku u kvalitetu, meč u Tirani je ne bi trebalo da bude problem, uz ozbiljan pristup igri.
Takođe, u slučaju da stignemo do plej ofa, Dinamo (u poređenju sa ostalim nosiocima u plej ofu) bi nam najviše odgovarao kao potencijalni protivnik.
Ako prođemo Tiranu, za očekivati je da će Tvorzan da dovede neke od pojačanja za zadnje dve runde kvalifikacija, pogotovo kada se uzme u obzir raspored tj pauza od par nedelja između rundi.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
o dobrosusedskim odnosima srbije i albanije stvarne ne treba trositi reci... 
[emoji23] Prvenstveno sam mislio na činjenicu da se igra na praznom stadionu. Jedino što nisam siguran da li UEFA ima u planu isto i za plej of, pošto je to ipak krajem Septembra, a do tada svašta može da se desi...

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment

cisto fudbalski da, tirana je najslabiji protivnik u drugom kolu gde su mogle i da nam zapadnu mine u vidu danaca, rumuna i madjara. u cetvrtom kolu, ako prodju svi favoriti, potencijalni protvnici su nam olimpijakos, red bul, dinamo i seltik. tako da si i tu u paravu, mada bih vise voleo da se malo odmerimo sa skotima... 

 

ja sam vise replicirao harperu i dimitriju jer smo te price o velikoj kulturoloskoj razlici medju albancima slusali i pre one utakmice reprezentacija na kojoj smo posle gledali reprezentativce iste te albanije kako skacu da zastite svetinju u vidu mape koja prekraja balkan onako kako samo njima odgovara... 

Edited by Bright Billy
Link to comment
cisto fudbalski da, tirana je najslabiji protivnik u drugom kolu gde su mogle i da nam zapadnu mine u vidu danaca, rumuna i madjara.

To bi mozda stajalo da se igra dvomec. Ovako posto sa njima igramo u gostima mislim da su bolje opcije bile vecina drugih ekipa na Marakani. Domaci teren je domaci teren i Zvezdu je jako tesko dobiti na Marakani (osim ako si Bajern i slicni) a u gostima iako pod Milojevicem nismo gubili na mnogo teskih terena nismo ni pobedjivali Jurmalu, Florijanu, Suduvu, Helsinki... Uglavnom su bili remiji a ovde te remi vodi u produzetak.
Tako da nas jeste zapala mina i to najveca moguca jer nijedan drugi eventualni poraz ne bi odjeknuo kao sto bi poraz u Tirani. Upravo iz tih razloga je bilo mnogo bolje igrati sa nekim Ferencvarosem na Marakani nego sa Tiranom u gostima.
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...