Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

26 minutes ago, Dimitrije said:

Ma znam, mislio sam na evropske utakmice.  Dobro je sto je ovog puta izostavljen jer je premoren (odigrao sve utakmice i pri tome su  ga protivnici tukli za sve pare).  On je mlad, i fizicki nije jak, ali ima kvalitete koji te nedostatke stavljaju u drugi plan + odlicno se uklapa u igru koju forsira Stankovic. 

 

Igrace on sigurno, mnogo ga ceni Stankovic. Ima vremena za njega. U ovom trenutku je prioritet da se Kanga uigra s ekipom, pretpostavljam da ga je zato Stankovic drzao svih 90 minuta na terenu. Ja znam da je po forumima povika na Ivanica i da bi svi voleli da vide Veljka na njegovom mestu ali to je posledica toga da je vrlo malo ljudi koji pisu po forumima u stanju da vidi koliki posao Ivanic zavrsava na terenu. On je opcija vise iz drugog plana svakom nasem top igracu iz prednje linije, odigrava brzo i nesebicno, ono sto je najcelishodnije i tako skida pritisak odbrane pre svega sa Kataija ali i sa Bena, Kange i Spiridonovica. Usput se iz tog drugog plana odlicno ubacuje u sanse ili prilike za direktnu asistenciju, sto je i veceras pokazao. Dao je dva gola, dva puta je zabrljao u realizaciji, u prvoj nasoj ozbiljnoj akciji je ostavio Bena samog kao duh na pet metara od gola ali je ovaj promasio zicer.

 

Ivanic ima ogromnu produkciju na terenu od pocetka ove godine, verovatno je igrac koji je najvise puta pipnuo loptu u nasem timu. Njegova igra nije problem, ono sto jeste problem je njegova mekoca, neodlucnost, strah od greske i previse "a sta ako" razmisljanja ispred samog gola. Sasa Ilic iz Partizana je imao slican problem, vrhunski igrac ali previse pametan za svoje dobro. Nisam siguran da to kod Ivanica moze da se promeni mnogo, to je taj tip karaktera kojem nedostaje sportski bezobrazluk i drskost ali, kao sto rekoh, postao je za kratko vreme dosta bitan igrac za nasu igru i verujem da to Stankovic jako dobro vidi. Onaj sut kad mu je golman skinuo zicer je fudbalski potez jedan kroz jedan ali, brate mili, ne moze sut odatle da bude toliko spor i mek da golman stigne da legne i skine loptu iz streca. Ne sutiras jaje nego fudbal, pusti malo stopalo da odradi svoje.

Link to comment

Nije mi jasno od čega je odmarao Nikolića? I uvijek se kod nas ti talentovani igrači, rijetki u ekipi koji znaju sa loptom, odmaraju kad su iole bitne utakmice. On se umorio, ovi od tridesetak nisu. Gavrić isto ni na klupi. :isuse:

Inače Ivanić aka 6. Zvezdina Zvezda je uz Spiridonovića bio ubjedljivo najgori u pp. Ali je zato klasu pokazao kad simpatični amateri od 30+, nisu više mogli da stoje, jer su zadnju zvaničnu utakmicu odigrali u martu. 

Link to comment
Just now, hrkljush boys_2 said:

Nije mi jasno od čega je odmarao Nikolića? I uvijek se kod nas ti talentovani igrači, rijetki u ekipi koji znaju sa loptom, odmaraju kad su iole bitne utakmice. On se umorio, ovi od tridesetak nisu. Gavrić isto ni na klupi. :isuse:

Inače Ivanić aka 6. Zvezdina Zvezda je uz Spiridonovića bio ubjedljivo najgori u pp. Ali je zato klasu pokazao kad simpatični amateri od 30+, nisu više mogli da stoje, jer su zadnju zvaničnu utakmicu odigrali u martu. 

Ajde probaj da napises neki post gde ne pomenes Ivanica, izuzetno pocinjes da smaras.

Link to comment

Prethodnih nekoliko postova o Ivaniću, pa rekoh da se pridružim balu,

inače pomenuo sam još i Nikolića, Gavrića i Spiridonovića. 

Link to comment

Sada sam pregledao highlights. Prvi gol ofsajd kao kuća. Drugi bi trebalo da prođe review. Kada smo kod Ivanića, u 12. minutu je pogodio u trepavicu Bena. Da smo ih tada otvorili. 

 

Ne znam kako vidite da je Zvezda nosilac u trećem kolu ukoliko se kvalifikuje. Bertov sajt kaže da su ispred: 

Olympiakos, 
Celtic 
Dinamo Zagreb
Slavia Praha
Slavia Praha
Young Boys
Link to comment
Sada sam pregledao highlights. Prvi gol ofsajd kao kuća. Drugi bi trebalo da prođe review. Kada smo kod Ivanića, u 12. minutu je pogodio u trepavicu Bena. Da smo ih tada otvorili. 
 
Ne znam kako vidite da je Zvezda nosilac u trećem kolu ukoliko se kvalifikuje. Bertov sajt kaže da su ispred: 
Olympiakos, 

Celtic 

Dinamo Zagreb

Slavia Praha

Slavia Praha

Young Boys

... 5638e20af2ab2b34771ba375ae118a18.jpg

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Jozef K. said:

Sada sam pregledao highlights. Prvi gol ofsajd kao kuća. Drugi bi trebalo da prođe review. Kada smo kod Ivanića, u 12. minutu je pogodio u trepavicu Bena. Da smo ih tada otvorili.

 

Prvi gol je neverovatna greska sudija, cist ofsajd. Koliko je taj prvi ofsajd bio ocigledna greska toliko je drugi gol vrhunska odluka pomocnika. Delvalo je da je cist ofsajd, ali ponovljeni snimak je pokazao da nije bilo ni blizu ofsajda.

 

Generalno je bio los pocetak, nepovezan sa dosta netacnih pasova. Mislim da je glavni uzrok Kanga, oko koga treba da se vrti igra, a prvi put je u timu. Zato je i dobro da je igrao 90 minuta, da se navikne na ekipu, a i oni na njega. Stoje vreme vise odmicalo to je bilo vise dobrih akcija i poteza. 5-0, moglo je da bude i bar 3-4 vise, a bilo je preterivanja (npr. kad je Kanga umesto da da gol, hteo da preseva sve igrace po 2 puta). Sto rece Stankovic, dobro je da igramo ovo prvo kolo, da se malo sloze kockice...

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Jozef K. said:

Sada sam pregledao highlights. Prvi gol ofsajd kao kuća. Drugi bi trebalo da prođe review. Kada smo kod Ivanića, u 12. minutu je pogodio u trepavicu Bena. Da smo ih tada otvorili. 

 

 

Inace je i tu loptu kod gola iz ofsajda glavom na zicer Sanogou spustio Ivanic. Ti hajlajtsi su idealni za one koji gledaju a ne vide utakmice da prebroje u koliko je akcija kod sansi, golova i izglednih situacija koje su uprskali drugi igraci na ovaj ili onaj nacin ucestvovao Ivanic. Zapravo je lakse izbrojati u koliko nije, sto dovoljno govori o njegovom uticaju na nasu igru.

 

Ali argument "lako mu je protiv amatera" kad bas nista drugo ne moze da mu se zameri. Bilo je lako i Kataiju koji je igrac vise klase pa se svejedno nije proslavio. Neverovatna je ta zelja pojedinih navijaca da po svaku cenu propadne igrac koji igra u klubu za koji navijaju jer ako proigra ispostavice se da su pogresili u proceni. Kao da je fudbal egzaktna nauka u kojoj mozes od prvog dana da izracunas kakav ce koji igrac biti i kao da taj igrac day in day out igra u laboratorijskim uslovima na istom ili priblizno istom nivou. Pri cemu je Ivanic jako dobar i pametan momak, igra nesebicno i za ekipu u timu gde ima i previse samoljubivih igraca, zna da igra fudbal i spada u red onih fudbalera koji nece upropastiti akciju tako sto ce centarsutem dodati loptu golmanu umesto da pogode jednog od nekoliko slobodnih saigraca. To nije nista drugo do bolest, puknuti ego koji po svaku cenu zeli da bude u pravu pa makar totalno negirao realnost.

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, adasevic said:

 

Prvi gol je neverovatna greska sudija, cist ofsajd. Koliko je taj prvi ofsajd bio ocigledna greska toliko je drugi gol vrhunska odluka pomocnika. Delvalo je da je cist ofsajd, ali ponovljeni snimak je pokazao da nije bilo ni blizu ofsajda.

 

Generalno je bio los pocetak, nepovezan sa dosta netacnih pasova. Mislim da je glavni uzrok Kanga, oko koga treba da se vrti igra, a prvi put je u timu. Zato je i dobro da je igrao 90 minuta, da se navikne na ekipu, a i oni na njega. Stoje vreme vise odmicalo to je bilo vise dobrih akcija i poteza. 5-0, moglo je da bude i bar 3-4 vise, a bilo je preterivanja (npr. kad je Kanga umesto da da gol, hteo da preseva sve igrace po 2 puta). Sto rece Stankovic, dobro je da igramo ovo prvo kolo, da se malo sloze kockice...

 

 

 

 

Nije bilo potrebe za Kangom sinoc, verovatno bismo izgledali jos bolje da je Veljko bio u ekipi, ali kapiram da je Stankovic hteo da sto je brze moguce uvede u tim nase drugo najvece pojacanje jer ce nam biti potreban za jace utakmice. U Evropi nemamo luksuz bolecivosti prema mladim wannabe umetnicima koje vezni igraci Novog Pazara odnesu sa sve loptom. Protiv ekipe s Gibraltara bi bilo svejedno ali vec u sledecem kolu ce nam trebati Kangina luda glava i najjaci tim.

 

Nije lose ispalo ovo sa Graficarom i trenerom na Zvezdinoj klupi koji hoce da pusti klince da igraju, nama je godinama hronican problem to sto nam igraci isuvise kasno pocinju sa profesionalnim fudbalom i dodju u prvi tim sa ogromnim nedostacima u svim segmentima, taktickom, tehnickom i fizickom. Nama je od mladih igraca ostala samo fascinacija njima, prazna prica o davanju sanse i ulaganju u buducnost, kao da ne znamo da svako od njih koji pokaze poseban talenat zavrsi u beleznicama evropskih skauta pre nego sto se i pomisli na to da zaigra u prvom timu. A onda kad konacno izadju na teren u prvom timu svaki dobar potez im se glorofikuje a tolerisu im se brojni nedostaci jer su "mladi i prirodno je da prave greske ali ce to vremenom doci na svoje". Hoce kurac. Cim pocne da lici da ce doci na svoje eto klubova s parama koji mogu sebi da dozole luksuz da plate par miliona za nedovrsenog igraca kojeg ce da kontrolisu u sistemu po pozajmicama, a i ako izgube tih par miliona zbog lose procene - pala muva na medjeda.

 

O klincima mora manje da se prica a vise s njima da se radi. Svaki od njih treba da zna da ako hoce da dobije sansu u prvom timu mora da bude ravnopravan takmac za mesto u timu. Igrac od 20 godina nije klinac, takvi igraju u najjacim evropskim ekipama i od njih se ne ocekuje nista manje od drugih.

Link to comment
1 minute ago, Jozef K. said:

Slažem se sa obojicom. Drugi gol je čist. Nije stigao da se izvuče gostujući fudbaler. 

 

Taj pomocnik je doneo dve vrhunske odluke u istom poluvremenu, jednom kod drugog gola, jednom nam je digao ofsajd Sanogoa posle prekida koji nije bilo lako videti u guzvi. Neverovatno je kako nije uspeo da vidi ocigledan ofsajd kod prvog gola. Ako i nije video dobro prvi kod Ivaniceve povratne lopte morao je da vidi da se od Sanogoa lopta odbila do Bena koji je bio korak ispred njega u dubokom ofsajdu. Desava se.

Link to comment

Mane ekipe su analizirane, imamo dosta firepowera ali Sanogo nece moci sam da cuva ledja atomskoj navali. Spor je i ne moze sam. Problem je i sto je Ivanic defanzivno mnogo mekan, sinoc su ga u obe njihove sanse obisli kao cunj. Ono jeste nas najjaci tim na papiru ali u praksi protiv jacih ekipa ce morati neka radilica pored Sanoga.
Dobra stvar je sto su Bena gurnuli u napad, njega hoce gol i to mu je mozda i najbolja pozicija. Dobro da nisu bacali pare na pojacanje, ionako je ova sezona cista improvizacija.

Drugo kolo je koska i strateski je najvaznije, ako se prodje verovatno ce biti grupna faza necega jer dobijamo 2 sanse za to, oba puta kao nosioci.

Link to comment
3 minutes ago, samo_opusteno said:

Mane ekipe su analizirane, imamo dosta firepowera ali Sanogo nece moci sam da cuva ledja atomskoj navali. Spor je i ne moze sam. Problem je i sto je Ivanic defanzivno mnogo mekan, sinoc su ga u obe njihove sanse obisli kao cunj. Ono jeste nas najjaci tim na papiru ali u praksi protiv jacih ekipa ce morati neka radilica pored Sanoga.
Dobra stvar je sto su Bena gurnuli u napad, njega hoce gol i to mu je mozda i najbolja pozicija. Dobro da nisu bacali pare na pojacanje, ionako je ova sezona cista improvizacija.

Drugo kolo je koska i strateski je najvaznije, ako se prodje verovatno ce biti grupna faza necega jer dobijamo 2 sanse za to, oba puta kao nosioci.

 

Kod najbolje sanse Evrope se dogodio neverovatan niz gresaka koji vise ne sme da se desava. Prvo je Ivanic ispao, onda je Sanogo lose gradio kod korner zastavice i izgubio loptu, onda se lopta odbila od Gobeljica kao od direka ravno na nogu igracu kojeg je opet Ivanic ispustio, onda je na njega morao da izadje Milunovic koji se okliznuo pa je isla povratna koju je opet Gobeljic posmatrao sa bezbedne udaljenosti i zakasnio pa je morao da uklizava kod suta. Kolektivno pomracenje uma u nekoliko sekundi. Kod druge sanse Ivanic i Rodic zajedno su ispali na jednu prostu promenu pravca. Ja uopste ne mislim da je s Ivanicem problem to sto je mek u odbrani vec to sto mnogo lose procenjuje situacije i ne zna sta da radi kad se nadje u situaciji da brani. To je mnogo veci problem jer ovo prvo se lakse ispravlja.

 

Sa Benom je ista stvar kao sa Kataijem i Kangom, pitanje koncentracije i donosenja pravih odluka. Znamo da zna, znamo da moze, ali ponekad vise voli da legne kao krava cim oseti dodir na ledjima nego 'leba da jede i ima gluve periode kad igra bez koncentracije pa onda promasuje sanse koje inace pakuje rutinski. Kad dodju jake utakmice on ce svoje da isporuci na kojoj god poziciji da bude igrao, to je dobra fudbalska glava kad je non-stop u utakmici.

 

Sto se tice tog drugog veznjaka i potrebe da na toj poziciji igra neki odbrambeni krljator a.k.a radilica, mislim da smo s tom idejom zavrsili onda kad je Milojevic otisao iz kluba. Ganjace nas jos neko vreme refleks da se tu zakrpimo ali Stankovic za sada ne pokazuje nikakvu nameru da gubi jednog kreativca u vezi u korist nekog Jovancica ili tako nekog slicnog igraca. Na kraju krajeva, Jovicica su pustili da ode a Jovancic nije ni registrovan za Evropu, sto jasno govori o tome kako on razmislja. Mi hocemo ekipu koja pravi mnogo sansi i daje mnogo golova, takve ekipe uvek dozvoljavaju vise protivniku i preuzimaju vec rizik. Ta jedna radilica koja ce da krpi pozadi automatski znaci i igrac manje u organizaciji igre, osim ako nije u pitanju veoma dobar igrac. Uostalom, Milojevic je sam odustao od sopstvenih principa, nama je najbolja odbrana u njegovoj eri bila ona ispred koje su igrali Donald i Krsticic koji nisu neki top defanzivci. Cim smo krenuli da eksperimentisemo s raznim causicima i jovancicima nasa najbolja odbrana se svela na to da nam Borjan bude golman sa najvise odbrana u Evropi ali i sa najvise primljenih golova.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...