Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

   Spidi najgori, osim asista za 3. gol sve ostalo je odigrao pogrešno.

   Prosto je neverovatno da sudije nisu videle ofsajd. 

   Nervira ova ležernost pred golom. 

Link to comment

Ovakva se utakmica ocekivala.  Ti otpisani timovi prvih 15-20 min pruzaju dobar otpor, naprave sansu-dve i unesu nervozu u favorizovanu ekipu.  Ponekad i uspeju da sacuvaju gol do kraja utakmice ili izgube sa minimalnim rezultatom (ovi su prosle godine igrali 0-0 sa varsavskom Legijom).  Ali, uglavnom, autsajederise  do kraja 1. poluvremena, izduvaju i pocnu da primaju golove jedan za drugim.

Link to comment
27 minutes ago, Nikola77 said:

kako je naporan katai za gledanje kada je u svom mrzi me da zivim modu

 

Upravo tako. Ne bi taj video ni Zvezdu ni Cikago da mu glava prati talenat, proveo bi karijeru u ligama petice. Kad mu se igra uzivanje ga je gledati, kad ga uhvate lutke najradije bih uleteo u televizor i udavio ga. To je Katai, znamo svi odavno, velemajstor s greskom.

 

Nista posebno novo nismo videli sto nismo znali. Kad uspemo da drzimo loptu u manevru i postavimo se za napad imamo milion opcija a igramo s loptom u ujednacenom i dosta visokom tempu za nase prilike, sto pravi ozbiljan problem ovakvim ekipama koje to sto igraju mogu da drze maksimum dva puta po pola sata. Bukvalno deset golova smo mogli i trebalo je da damo. Dva puta Ivanic, dva puta Ben i ona tvrdoglava glupiranja Kataija, Spiridonovica i Gobeljica da se i oni upisu su uzrok ovog za Evropu dosta solidnog rezultata. Kako su se izdrali Katai i Kanga na Spiridonovica kad je kao mazgov sutnuo u blok umesto da doda mislim da se culo i bez prenosa ovde na Terazijama.

 

Muka je sto s ovakvim trcanjem tesko da mozemo da drzimo posed protiv bilo koje ekipe sa minimumom profesionalnog treninga kondicije, sto se i videlo veceras. Dok su Gibraltarci imali snage nismo nista mogli da doturimo napred jer se niko nije otvarao, zato je lopta stalno isla nazad. Ako Stankovic bude insistirao na ovom timu strasno mnogo ce zavisiti od Kange i Ivanica, a oni u tom trkackom segmentu bez lopte i markaciji nisu nimalo ubedljivi. Ovakva ostavljanja uze odbrane na milost i nemilost protivniku neke jace ekipe ce umeti mnogo bolje da iskoriste.

 

Rodic je, naravno, izdrzao celih 45 minuta. Mrtvo puvalo.

Edited by harper
Link to comment

Najbolji potez na utakmici je ostavljane Rodica u svlacionici na poluvremenu.  Problem je sto druga dvojca bekova nisu dobri ni kada se trude.

Link to comment

Bilo bi dobro da ne moraju da putuju u Tbilisi (dugo putovanje).  S druge strane, Tirana ce da igra protiv Zvezde sa politickim imperativom 'pobeda ili smrt'.

Edited by Dimitrije
pravopisna greska
Link to comment
4 minutes ago, Dimitrije said:

Najbolji potez na utakmici je ostavljane Rodica u svlacionici na poluvremenu.  Problem je sto druga dvojca bekova nisu dobri ni kada se trude.

 

Ja od Gajica jos uvek dosta ocekujem, koliko god da je on jedan od igraca koji je ovde non-stop na udaru kritike kako god da odigra (Milunovic i Ivanic su druga dvojica). Gobeljic je mnogo bolji od njega u duel i skok igri ali kad je Gajic na desnom beku mnogo bolje otvaramo tu desnu stranu, to se videlo od prve utakmice prvenstva ove godine. Gajic je ozbiljan prospekt koji je malo zalutao u karijeri, delom zato sto je prerano otisao u prejaku konkurenciju a delom i zbog nekih privatnih okolnosti, ne bi me nimalo zacudilo da se on vrati na pristojan nivo. Moramo da ulozimo trud u coveka koji je celog zivota igrao desnog beka i da ga istrpimo po svaku cenu, te bekovske pozicije su veliki problem srpskog fudbala. Nama Rukavina i Kolarov sa po 35 godina zivota igraju bekove u reprezentaciji, to sve govori.

 

Ovo sto mi imamo je generalno dobra ekipa ali ima nekoliko ozbiljnih znakova pitanja nad njom. Mekani smo, fizicki dosta inferiorni, trkacki jos inferiorniji, u timu ima nekoliko cudnih glava koje mogu da naprave velike stvari za ekipu ali mogu i da joj ucine veliku stetu ako im se sujete budu ponasale kao rogovi u vreci. To nije nista sto teretana i dobri odnosi u svlacionici ne mogu da isprave, ono sto je velika prednost u odnosu na nekoliko prethodnih godina je sto znamo i hocemo da igramo fudbal. U ovih prvih nekoliko utakmica videli smo vise trouglova iz kojih su dolazili golovi i mrtve sanse nego u poslednjih pet godina. Sad nam je i Kanga otvorio desnu stranu preko koje nismo imali nista u prva cetiri kola prvenstva, sto omogucava Kataiju da udje u sredinu odakle ima mnogo direktnih opcija za gol. Poseban ugodjaj je sto se ne secam poslednji put kad je u Zvezdi cetiri igraca prislo lopti da izvede slobodnjak, sva cetvorica s ozbiljnim sansama da ga daju. Ko god od njih cetvorice (Katai, Kanga, Ben, Vulic) da je sutnuo odande bilo je rezona da bas on sutira.

 

Rano je jos, bice ovaj tim mnogo bolji. Zato je ekstremno vazno da pregrmimo Gruziju ili Albaniju i damo sansu timu da se uigra. Retko se mi poslednjih godina proslavimo u ovim prvim kolima, uvek prodjemo manje-vise glatko ali sa mnogo skripanja u igri. Prosle godine na guzove protiv Suduve, pretprosle nesto lakse ali opet prilicno zabrinjavajuce protiv Spartaksa, godinu pre toga smo dali tri Florijani iz penala i dva kornera nakon teskih gresaka njihovog golmana, protiv deset igraca. Nisu to mnogo bolje ekipe od ove Evrope.

Link to comment

Sad gledam malo statistiku za vreme Milojevica, kvalifikacije za LS i LE, od 12 utakmica u gostima dobili smo 3 plus Kopenhagen na penale. Nadam se da ce Deki znati da ih spremi

Link to comment

Očigledno je da će nam trebati štek od dodatnih par tabli valijuma tokom narednih mesec dana, da nas prevede na sigurnu obalu kraja kvalifikacija. U svakom slučaju, biću prezadovoljan ako stignemo u grupni deo Lige Evrope, mada mislim da će nam za tako nešto trebati mnogo više sreće nego proteklih godina.
Kako god da završimo ove kvalifikacije, zabava nam je zagarantovana.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment

Gajic je bolji igrac od Gobeljica u napadu, ali je slabiji u odbrani.  Protiv Spartaka, svi napadi u 1. poluvremenu su isli preko Spartakove leve strane gde su Milosevic i Sreckovic bili neresiva zagonetka za Gajica.  Uvodjenjem Gobeljica u 2. poluvremenu, odbrana je stabilizovana i taj problem je resen.  S druge strane, sve zamisli o trouglovima na strani na kojoj igra Gobeljic padaju u vodu.  On tesko kontrolise dodatu loptu, slabo odigrava pas, oslanja se vise snagu nego na tehniku, ne ume da centrira.  Rodic je i odbrambeno i u napadu bolji od obojce, ali to je igrac kome nedostaje ambicija i kome je problem da odrzi koncetraciju tokom utakmice.  Sve u svemu, od njih trojece mogao bi da se napravi jedan dobar bek ili dva osrednja.

 

Prethodne sezone evropska takicenja smo pocinjali direktno iz priprema, pre pocetka domace lige, dok su nam protivnici u to vreme bili u jeku domacih takmicenja.  Zbog toga je trebalo vise vremena da se zalaufamo.  Sada je drugacije, vec smo odigrali 4. kola domace lige, izgradili igru i nanizali pobede.  Igramo dobro, imamo sistem igre, imamo priolicno kvalitetne igrace osim na bekovskim pozicijama i mozda na stoperskim.

 

U Zvezdinom timu voleo bih da vidim Nikolica u startnoj postavi.  On je dobar i kreativan igrac i moze da se rotira sa Kangom, Ivanicem, ili cak Spiridonovicem (s tim sto bi u poslednjem slucaju Ben bio krilo a centarfor Boaci).

Edited by Dimitrije
pravopisna greska
Link to comment
2 minutes ago, Hobbit slayer said:

Očigledno je da će nam trebati štek od dodatnih par tabli valijuma tokom narednih mesec dana, da nas prevede na sigurnu obalu kraja kvalifikacija. U svakom slučaju, biću prezadovoljan ako stignemo u grupni deo Lige Evrope, mada mislim da će nam za tako nešto trebati mnogo više sreće nego proteklih godina.
Kako god da završimo ove kvalifikacije, zabava nam je zagarantovana.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 

 

Ako nam bude trebalo vise srece nego sto smo imali protiv Salcburga i Kopenhagena onda da ga jebem, mozemo da se pakujemo odmah.

Link to comment
 
Ako nam bude trebalo vise srece nego sto smo imali protiv Salcburga i Kopenhagena onda da ga jebem, mozemo da se pakujemo odmah.
Mislim da ćemo odgovor na to pitanje imati već u trećem kolu, pošto naredni suparnik ne bi trebalo da bude problem. Za razliku od prethodne evropske avanture, sada nam niko neće moći da prebaci da ne igramo "za raju", jedino što me plaši drugi deo tog stiha...

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment

Ma znam, mislio sam na evropske utakmice.  Dobro je sto je ovog puta izostavljen jer je premoren (odigrao sve utakmice i pri tome su  ga protivnici tukli za sve pare).  On je mlad, i fizicki nije jak, ali ima kvalitete koji te nedostatke stavljaju u drugi plan + odlicno se uklapa u igru koju forsira Stankovic. 

Link to comment
Just now, Hobbit slayer said:

Mislim da ćemo odgovor na to pitanje imati već u trećem kolu, pošto naredni suparnik ne bi trebalo da bude problem. Za razliku od prethodne evropske avanture, sada nam niko neće moći da prebaci da ne igramo "za raju", jedino što me plaši drugi deo tog stiha...
 

 

Mi stalno imamo neke zelje kad su rezultati u pitanju, na kraju se ispostavilo da nam ti rezultati ne znace previse osim prilike da gledamo vise utakmica u kojima cemo da se nabijemo u krilo Borjanu i molimo se svim bogovima da ne primimo vise od tri gola. Od tih rezultata samo ekipa oko Terzica ima neku finansijsku vajdu, nama je svejedno. Kad je vec tako onda uvek radije biram da gledam uzbudljiv i dopadljiv fudbal umesto da se osecam kao da mi neko vadi zube devedeset minuta. A rezultati ako dodju, super.

 

Necemo mi sigurno ovako igrati i ostavljati ovoliko prostora protiv jacih protivnika, igracemo opreznije i preuzimacemo manje rizika. Kao sto sam napisao ranije, mnogo ce nam zavisiti od toga koliko trkacki mogu da iznesu Kanga i Ivanic jer oni treba da stite bokove Sanogou i zajedno s njim drze taj blok. Od Kataija se nicemu ne nadam kad je odbrana u pitanju ali bi Spiridonovicu teorijski trebalo da odgovara malo zatvorenija igra, jer ce tako lase doci do prostora gde moze da koristi brzinu. Ono sto moze da bude vrlo prijatno iznenadjenje je sposobnost ovog tima za tranziciju, vec na pet utakmica smo videli da lako resavamo ekipe koje nas pritisnu visoko jer svi nasi vezni igraci i napadaci znaju da odigraju vrlo kvalitetno i vrlo brzo. Imali smo i danas jednu blic akciju koju je, mislim, Spiridonovic zasrao u zavrsnici, ne secam se kad sam video Zvezdu da istovremeno toliko brzo iznese loptu i dovede cak pet igraca u sesnaesterac protivnika. Jeste to gibraltarska ekipa ali i na treningu protiv cunjeva ne moze brze od onoga sto je odigramo u toj akciji. Medjutim, za to je neophodno da pre svega Katai i Kanga hladne glave udju u utakmicu, to su igraci koji jednim potezom pojedu 25-30 metara terena protiv kakve god hoces odbrane.

 

Igramo lep fudbal, objektivno. Ima tu previse tehnickih gresaka, ima sebicluka i samoisticanja, ima jos uvek igraca koji nisu savladali neke osnovne stvari kao sto su pas ispred a ne u noge ili ne daj Boze iza igraca ili dobar centarsut, ima i kriminalne realizacije. S druge strane, pravimo veliki broj odlicnih akcija po utakmici, lako ulazimo u sanse ili povoljne situacije ispred gola protivnika, lopta sasvim lepo ide i kad pojedini igraci ne krenu da se blesave sve to dosta pametno i tecno izgleda. Mi smo danas videli Kangu u "Boze mili kud sam zas'o" izdanju posle par treninga s ekipom ali i u takvom izdanju smo videli sta cemo dobiti s njim kroz dijagonale i pasove iza ledja odbrane. Naravno, bilo bi sjajno da na jos nekim pozicijama imamo jos kvalitetnija resenja, isto verovatno misle navijaci i treneri svakog kluba na svetu. Bolji bekovi, jedan elitni stoper i napadac tipa Boacija iz prvog mandata bi znacajno promenili krvnu sliku ove ekipe ali nemamo i to nam je sto nam je. U ovom trenutku jedino sto bi me bas obradovalo i sto mislim da bi bio veliki dobitak za ekipu je da nagovorimo Baneta Ivanovica da dodje i zavrsi karijeru u Zvezdi. Da bi se to desilo morali bismo da prodamo ogromnu drvnu gradju koju su nagomilali Terzic i Milojevic a koje sad ne mozemo da se otarasimo ni za kikiriki jer te igrace niko nece.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...