Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Meni je žao što se Jovičić povređivao u momentima kada je bio uklopljen u tim, gde je znao svoj zadatak. Tada je on zahvalan. U suštini njegov posao na terenu je kao što je bio Gatuzov

Link to comment
8 hours ago, Milosh76 said:
16 hours ago, rock bob said:
po cemu je spiridonovic bolji od gavrica?

Iskustvo, brzina, citanje igre, dribling... Sto ne znaci da je Gavric los

dribling? pa spiridonovic nikoga nije predriblao od pocetka sezone

Link to comment

a Gavrić najboji dribler u ekipi već sad

 

Spiridy je novi Jevtović, bolji je nego što je bilo ko očekivao, ali ovo mu je max. a Gavrić je igrač sa daleko najvišim plafonom u klubu i mora da igra mnogo više. osim ako nije već prodat

 

 

Edited by levi
  • +1 1
Link to comment

Gavric voli da muci loptu, a i voli loptu u noge, a ne u prostor, tu je Spiridonovic mnogo bolji. Drugaciji su tip igraca, a igraju na istoj poziciji, korisno za tim svakako.

 

Mene brine da ne prodaju Nikolica, za Gavrica imamo zamene.

Link to comment
20 minutes ago, levi said:

a Gavrić najboji dribler u ekipi već sad

 

Spiridy je novi Jevtović, bolji je nego što je bilo ko očekivao, ali ovo mu je max. a Gavrić je igrač sa daleko najvišim plafonom u klubu i mora da igra mnogo više. osim ako nije već prodat

 

 

Gavric je mozda najbolji dribler, ali on da dribla samo kada uspori.  Driblanje u trku za sada nismo imali priliku da vidimo, a od krilnog igraca se to trazi.  Te stvari mogu da se doteraju tako da Gavricevi tehnicki kvaliteti nadomeste nedostatk brzine.  Medjutim, ono sto je neprijatno iznenadilo i protiv Macve i protiv Spartaka je Gavricevo odsustvo zelje da se nametne kao igrac na koga moze da se racuna u startnih 11.  Ostali U21 momci su zagrizli u svakoj utakmici koju su odigrali.  Gavric nije, i deluje kao igrac koji je u mislima vec otisao iz kluba.

 

Spiridonovic je igrac osrednjih tehnickih mogucnost, ali brz, izdrzljiv, opasan po gol, koji se lako uklopio u tim i koji dobro saradjuje sa saigracima.  Takav igrac ne moze da se potceni.  Da li treba forsirati Gavrica (ocekujuci da se ili ovaploti, ili da se pretvori u novog Luku Adzica ili Filipa Jankovica) naustrb Spiridonovica, za mene nema mnogo dileme - prednost Spiridonovic.

Link to comment

pa sad ako je problem to što može da se desi da mlad igrač propadne i ne ispuni svoj potencijal, pa zato uvek idemo linijom manjeg otpora i manjeg rizika i uvek prednost imaju stariji osrednji igrači, onda će mlad igrač sigurno da propadne, to je rešeno 1/1, nema nikakve dileme, ne treba uopšte da brinemo o tome

 

Edited by levi
Link to comment

Kod svakog mladog talentovanog igraca postoji mogucnost da se ne razvije u dobrog seniorskog igraca.  Vecina talentovanih ne postigne ono sto se od njih ocekivalo (npr. Adzic, Jankovic, Simic).  S druge strane, Velja Nikolic i Nemanja Vidic su primeri da mlad igrac moze da postane nosioc igre u seniorskom timu.

 

Gavric se posle blistavog pocetka utisao.  Povreda je tome doprinela.  U utakmicama koje je odigrao posle oporavka malo je pokazao, a pogotovo nije pokazao zelju da se nametne.  Drugi krilni igraciu timu (Katai i Spiridonovic) su u dosadasnjim utakmicama bili medju najboljima, sto Gavrica gura u drugi plan.   Pitanjeje da li Gavric igra ovako zato sto je na odlasku iz kluba ili zato sto psihicki nije spreman da se nosi sa jakom konkurencijom.  Ni jedno ni drugo nisu opravdanja.

Link to comment
4 hours ago, Milosh76 said:

Mene brine da ne prodaju Nikolica, za Gavrica imamo zamene.

 

Nikolic i Gavric su repriza generacije Dejana Stankovica i Perice Ognjenovica. Kao sto su se tada svi lozili na Pericu iako je od starta bilo jasno da ce Stankovic napraviti vecu karijeru, tako je i sada slucaj s ovom dvojicom. Prosto se ljudi koji povrsno prate fudbal vise loze na te atraktivne driblere koji vole da napadaju s loptom nego na sve Zidane ovog sveta koji sve znaju ali igraju uvek ono sto je najracionalnije i najefikasnije. Nikolic treba samo da ojaca, narocito noge, i vec sada je kompletan igrac. Ona lopta spoljnjom za Bena kojom ga je ostavio samog ispred golmana ali je Bendzara zakasnio u prijemu i spetljao se, odraz je ozbiljne fudbalske vizije. Gavric je takodje zanimljiv prospekt ali on mora mnogo vise da radi da bi se nametnuo na poziciji na kojoj igra. Za te pozicija je potrebna ili flashy brzina ili vanserijska kontrola lopte u driblingu jer se igra na suzenom prostoru protiv veceg broja igraca i teze je stvoriti prednost. Kod Gavrica od brzine nema nista, niti se to moze bog zna koliko popraviti, ostaje mu da usavrsi dribling koji mu je vec sada prilicno dobar ali ne dovoljno dobar za vrhunske bekove.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Dimitrije said:

Kod svakog mladog talentovanog igraca postoji mogucnost da se ne razvije u dobrog seniorskog igraca.  Vecina talentovanih ne postigne ono sto se od njih ocekivalo (npr. Adzic, Jankovic, Simic).  S druge strane, Velja Nikolic i Nemanja Vidic su primeri da mlad igrac moze da postane nosioc igre u seniorskom timu.

 

Gavric se posle blistavog pocetka utisao.  Povreda je tome doprinela.  U utakmicama koje je odigrao posle oporavka malo je pokazao, a pogotovo nije pokazao zelju da se nametne.  Drugi krilni igraciu timu (Katai i Spiridonovic) su u dosadasnjim utakmicama bili medju najboljima, sto Gavrica gura u drugi plan.   Pitanjeje da li Gavric igra ovako zato sto je na odlasku iz kluba ili zato sto psihicki nije spreman da se nosi sa jakom konkurencijom.  Ni jedno ni drugo nisu opravdanja.

 

Svaki vrhunski talenat ce pokazati svoje, dovoljno je desetak minuta za to. Jedino kod nas je stalno ta kuknjava o tome kako se ne daje sansa mladima i kako zbog toga propadaju, to podseca na one lose studente koji ne zavrsavaju faklutete jer ih profesori mrze. Mi pricamo o momcima koji imaju 20-21 godinu a ne o kadetima, nema tu sta vise da se ceka i da im se tolerisu decije bolesti. U tom uzrastu oni ako hoce da igraju moraju biti ravnopravni igraci na terenu i to je jednostavno tako.

 

Jucerasnje Gavricevo izdanje nista ne mora da znaci, decko je bio dugo povredjen i to u vreme kad su se finisirale pripreme i uvezbavala taktika. Desava se. Juce je i Katai bio jako los za svoje standarde ali je Katai pa se niko ne uzbudjuje previse, svi znamo koliko moze. 45 minuta loseg fudbala stvarno nije dovoljno da se izvlace bilo kakvi zakljucci o Gavrinom moralu, razmisljanju, nedostatku zelje i slicno, igrac koji izlazi iz povrede ne samo da ima pravo na tih losih 45 minuta vec se tako nesto moglo i ocekivati. Mi generalno previse brzo uzdizemo i odbacujemo igrace, nema potrebe nametati im toliki pritisak.

Link to comment

A Deki lije suze za Bakulom kao da ga je trenirao 10 godina!!! Užasno smara sa ponašanjem, mogao bi mu neko skrenuti pažnju da malo iskulira.

 

Kolko smo uzeli Uralu?

Link to comment
8 minutes ago, renne said:

gadan si deda postao, sve ti smeta


Uf, bas jesam, nedostaje mi more.


A jel nije preterana reakcija, realno?! “Bakula dodji vamo!”

Link to comment
33 minutes ago, John Coltrane said:


Uf, bas jesam, nedostaje mi more.


A jel nije preterana reakcija, realno?! “Bakula dodji vamo!”

    I meni je to bilo prvo što sam pomislio, vatromet patetike. A, opet, teško je odglumiti onakve suze. Deluje da Mister Deki ima dobar odnos sa svim igračima uključujući i Pakija. To može da bude ključna stvar, u smislu da mu veruju i da neće da se štekaju. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...