Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

8 hours ago, Plajvi said:

Daj Sarajevo, Dandalk, Suduvu ili Tbilisi, magacioneri.

 

 

😂

 

Sve ovo iznad smo već peglali. 

 

Može i Šerif Verif iz Mandalije što se mene tiče. 

 

U sledećem kolu će biti zajebano ako padne neki Deportivo. 

  • Haha 1
Link to comment
57 minutes ago, John Coltrane said:

 

A gde je imao i šansu da pogreši?

Od dolaska Kataia Ivanić ide uz njega i odigrava duple pasove, ja ne videh ni neki dugi pas iz dubine, ni neki šut sa distance, samo prave trougao sa Rodic-Katai-Ivanić i to je sve. Prvom golu je prethodilo tako nešto, Rodić za Ivanića ovaj unutra za Kataia i kreće u 16m očekujući dupli, a Katai vuče unutra i odigrava Krstoviću.

Ono što je igrao u svom prajmu je bilo malo više, iza špiceva, kod Miloja je igrao nesrećno krilo, Deki ga je spustio u centar. Ne vidim kreaciju u napadu niti osobine "osigurača" (kako si ti fino krstio nekog pitbul zadnjeg veznog), stvarno mi je teško da uočim šta on više donosi od Vulića npr. ?

Njih dvojca su razliciti tipovi igraca.  Ivanic igra vrlo racionalno, malo drzi loptu u nogama, trazi dupli pas ili trougao.  Cesce ulazi u kazneni prostor odakle vreba priliku da napadne go ili napravi zavrsan pas.  U odbranbenoj fazi je koristan; danas je presekao nekoliko pokusaja macve da kreiraju kontra-napad.  Ukratko, on je igrac koji uradi mnogo malih ali korisnih stvari koje statistika ne belezi.  Vulic vise drzi loptu u nogama, pokusavajuci da stvori sebi priliklu za sut na gol (sto mu je jedan od najvecih aduta) ili za pas.  Njegov napad se zavrsava ispred kaznenog prostora.  Odbrambena igra mu je slabija.  Obojca igraca imaju svoje uloge u Zvezdinoj igri i ja ne vidim argument onih koji smatraju da treba izbaciti Ivanica i zameniti ga Vulicem i obrnuto.  Uvodjenje Vulica u drugom poluvremenu se do sada pokazalo kao odlican potez jer ovaj igrac osvezi igru i donese novi aspekt (ubojit sut) koji protivnik ne ocekuje.   Ja bih voleo da ostane u Zvezdi, ali sumnjam.  Ako Krotone napravi dobru ponudu, Vulic odlazi.

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

 

A gde je imao i šansu da pogreši?

Od dolaska Kataia Ivanić ide uz njega i odigrava duple pasove, ja ne videh ni neki dugi pas iz dubine, ni neki šut sa distance, samo prave trougao sa Rodic-Katai-Ivanić i to je sve. Prvom golu je prethodilo tako nešto, Rodić za Ivanića ovaj unutra za Kataia i kreće u 16m očekujući dupli, a Katai vuče unutra i odigrava Krstoviću.

Ono što je igrao u svom prajmu je bilo malo više, iza špiceva, kod Miloja je igrao nesrećno krilo, Deki ga je spustio u centar. Ne vidim kreaciju u napadu niti osobine "osigurača" (kako si ti fino krstio nekog pitbul zadnjeg veznog), stvarno mi je teško da uočim šta on više donosi od Vulića npr. ?

 

A gde je imao Spiridonovic pa je isao iz greske u gresku? Ili Petrovic? Ili Nikolic? Ili cak i Katai u nekoliko navrata. O ostalima da i ne govorim.

 

Realno tupite kurac, uzeli ste igraca na zub i vise vas ne zanima sta i kako igra. Dobar deo nase nove igre lezi u formi Ivanica koji od pocetka sezone igra sa mnogo samopouzdanja i donosi nam mnogo stvari u oba pravca u sredini terena. Danas bismo, na primer, primili gol u prvih pet minuta utakmice da on nije istrcao i zatvorio odbijanac koji je isao ravno u noge igracu Macve, posto Rodic nigde nije bio blizu.

 

Medjutim, to su sve ovakve ili onakve situacije koje nista ne moraju da znace. Ono sto je mnogo bitnije je upravo to ucesce Ivanica u svim nasim vaznim trouglovima kojima donosimo lopte pred gol protivnika i jedan je od najvaznijih razloga zasto smo toliko opasni sa nase leve strane. Ivaniceva ubacivanja do roglja prave velike probleme protivniku jer on odatle ima mnogo opcija i najcesce ih sasvim lepo i pametno resava, sto daje dodatni prostor maltene svim nasim napadacima jer ta njegova ubacivanja neko mora da izadje i pokrije. Ako izadje stoper stvaramo krater izmedju krila i centarfora koji pre svega Katai zna kako da iskoristi, ako se spusti dole vezni igrac otvara se auto-put ispred gola Nikolicu koji ima opcije suta i neometanog spustanja lopte na nas desni bok. Pogledaj samo hajlajte sa poslednje tri utakmice i izbroj u koliko akcija kod golova i sansi je Ivanic direktno ucestvovao. To nam je uzasno falilo prosle godine sa Jovancicem, Petrovicem, Kanjasom i Jovicicem jer nijedan od njih ne misli tako brzo i ne vidi ono sto Ivanic vidi. Da je Milojevic stisnuo muda i uradio ovo sto radi Stankovic, s tim da bi Ivanic igrao s Marinom a ne sa Kataijem, odavno bismo imali ovakvog Ivanica.

 

Velika je steta sto za igraca takvog kalibra ima previse slab sut jer bi imao opciju vise, posto bi i na taj sut moralo da se izlazi ali mogu da se kladim da sad pitas Stankovica da ti izdiktira sastav u svim kombinacijama Ivanic bi bio jedan od 5-6 igraca koje bi stavio u tim bez razmisljanja. On nije atraktivan igrac ali uradi gomilu korisnih stvari na terenu, a danas ih je nagomilao bez ijedne greske. Igrao je uzasno lose do dolaska Stankovica, pa i nakon dolaska pred kraj prethodne sezone, sada igra odlicno. Razumem da je bio na tapetu zbog te lose igre ali ne razumem da su ljudi toliko tvrdoglavi da nece da promene misljenje sad kad igra dobro. Kao da ce forum da se srusi ako neko promeni misljenje zbog toga sto se promenila realnost.

 

P.S. Sto se tice pasova iz dubine pogledaj sansu Kataija na prethodnoj utakmici kad ga je Ivanic ostavio pasom od 30 metara kroz tri igraca samog ispred golmana. To nijedan nas igrac osim ovih par posebne klase (Katai, Marin, Kanga) ne bi mogao da uradi u tri zivota.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

UEFA je veče pred žreb skratila broj protivnika, a u slučaju Zvezde kao potencijalni se navode sledeći:
Midtjiland (Danska),
Šerif (Moldavija ili Fola Eš (Luksemburg),
Konas Ki (Vels) ili Sarajevo (BiH) ili
pobednik meča Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Tirana (Albanija)

Osim Danaca, sve moze, voleo bih Sarajevo

od 0:35:fantom:

 

Link to comment

Po onom što sam ja čuo, a tako mi i djeluje, to je da je Ivanić prevazišao neke psihičke krize koje je imao prošle sezone. Koliko toga je do igre koju sad igramo a koliko do njegovog oporavka/odmora/rada na sebi nezavisno od dešavanja u klubu to je sad domen spekulacija. Jasno je da momak ima dosta fudbala u nogama ali je nivo malodušnosti koji je pokazivao prošle godine bio zabrinjavajući, nevezano za to da li bi ispao bust za klub. Drago mi je što djeluje da se trgnuo i izvukao, što kao čovjek i sportista, a ako CZ može od toga da profitira, a može, (nije da smo prepuni kvalitetom pa da će da smeta) još bolje za igru i za klub.

Link to comment

Jbt tek mi sad došlo (odozdo gore) da Lokosi™ igraju kval. za LŠ, Maminjo bog, UEFA mafiozi, a mi drvimo kurac da li može FMP da igra buđavu ABA :lolol:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...