Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

2 hours ago, Nikodije said:

realno mozeim se. zvezda je poslednji dobar derbi odigrala u jesen 2015. dok stvarno i ne odigramo opet nesto na derbiju imaju pravo da prde.

 

Moze se svakom da prdi o cemu god hoce ali postoji nesto sto su dobre navike i pristojno ponasanje. Doduse, ove izjave dolaze od trenera koji je igracima naredio da namerno polome Evandra, tako da me nista ne iznenadjuje. Stankovic je igrao dosta ovakvih utakmica, nadam se da ce biti dovoljno mudar da na svako krljanje, unosenje u facu i pokusaje provokacija pusti s lanca nasu ekipu za iznosenje namestaja, Sanogoa, Milunovica i Degeneka.:wicked:

Link to comment
3 hours ago, Nikodije said:

realno mozeim se. zvezda je poslednji dobar derbi odigrala u jesen 2015. dok stvarno i ne odigramo opet nesto na derbiju imaju pravo da prde.

  Netačno. U proleće 2018. smo ih potpuno nadigrali, vodili smo 2:0 u nekom 20. minutu, a do poluvremena je moglo da bude i 4. Posle smo rutinski odradili nastavak. A dobri su bili i derbiji gde je Benu poništen čist gol, a Pavkov zavario sa 20 metara, onaj kada smo i poslednji put pobedili, kao i meč nakon Krasnodara kada je Stojković branio nemoguće.

  Sa druge strane ja se ne sećam neke dominantne Partizanove partije uprokos pobedama. Izuzev onog derbija na Marakani kada je Leonardo 2 gola.

   Ali, ok, narativ u javnosti je takav, uostalom Stanojević je danas izjavio da Zvezda nikad ne može da bude dominantna u odnosu na Partizan. To je u rangu Vučićevih izjava ili ovih njegovih jastrebova u skupštini. 

  • +1 2
Link to comment

Pa gledaće sa polome Ivanica i Kataia, ili Kangu. Nije im ni Evandro bio prvi, Bastina forma je krenula nizbrdo kada mu je onaj manijak slomio ruku. 

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, fandorin said:

  Netačno. U proleće 2018. smo ih potpuno nadigrali, vodili smo 2:0 u nekom 20. minutu, a do poluvremena je moglo da bude i 4. Posle smo rutinski odradili nastavak. A dobri su bili i derbiji gde je Benu poništen čist gol, a Pavkov zavario sa 20 metara, onaj kada smo i poslednji put pobedili, kao i meč nakon Krasnodara kada je Stojković branio nemoguće.

  Sa druge strane ja se ne sećam neke dominantne Partizanove partije uprokos pobedama. Izuzev onog derbija na Marakani kada je Leonardo 2 gola.

   Ali, ok, narativ u javnosti je takav, uostalom Stanojević je danas izjavio da Zvezda nikad ne može da bude dominantna u odnosu na Partizan. To je u rangu Vučićevih izjava ili ovih njegovih jastrebova u skupštini. 

 

Za taj narativ su pojedini navijaci Zvezde sami krivi jer su progutali udicu da Zvezda treba da gazi Partizan kao da je u pitanju neki average klub iz nase lige a ne klub koji uvek ima jako dobar tim. I ovaj Partizanov tim je po imenima odlican, ne znam kako igraju jer ih ne gledam ali vidim da cepaju u prvenstvu lagano. Ima tu dosta reprezentativaca, cak i nekih solidnih reprezentacija kao sto su Izrael (Natko) ili Japan (Asano), Suma, Scekic je standardan u Crnoj Gori, Stojke je dugo branio za nasu reprezentaciju, Zdjelar je tu negde, ima par matorih igraca koji su nekad igrali za reprezentaciju, mada ne znam u kakvoj su trenutno formi (Markovic, Jojic). Ja sam se malo zajebavao s ona tri komada da malo dignemo atmosferu na forumu pred derbi ali dobar je to tim i trebalo bi da bude egal utakmica. Plus je tim dobro vodjen, Stanojevic je govno od coveka i jadnik ali je dobar trener.

Link to comment

Realno, ova utakmica ne znači ništa. Neće se menjati raspored na tabeli do kraja. Nema mesta poređenjima sa poslednjom titulom Partizana. Zvezda je jača nego tada, liga je lošija nego tada.

 

Zvezdi bi značilo da pobedi i postigne neki gol, jer u poslenjih četiri, pet derbija mislim da je dala jedan gol, iz penala. Što je u velikom neskladu sa predstavom koju imaju o sebi.

 

Partizanu bi značilo da nastavi niz uspeha na derbiju, po mogućnosti bez primljenog gola. Što bi doprenalo održavanju narativa o tome kako je, sve što je napravila suprotna strana, čist kriminal. To je jedna vrsta samozavaravanja, jer je tako lakše da se zaobiđu priče o sopstvenim greškama i glupostima.

 

Problem je što i jedni i drugi igraju smešne utakmice protiv smešnih protivnika. I realno nemaju neku predstavu o svojoj formi i mogućnostima  u ovom trenutku. Ništa me ne bi iznenadilo, bilo kakav rezultat.

 

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Ted said:

Realno, ova utakmica ne znači ništa. Neće se menjati raspored na tabeli do kraja. Nema mesta poređenjima sa poslednjom titulom Partizana. Zvezda je jača nego tada, liga je lošija nego tada.

 

Zvezdi bi značilo da pobedi i postigne neki gol, jer u poslenjih četiri, pet derbija mislim da je dala jedan gol, iz penala. Što je u velikom neskladu sa predstavom koju imaju o sebi.

 

Partizanu bi značilo da nastavi niz uspeha na derbiju, po mogućnosti bez primljenog gola. Što bi doprenalo održavanju narativa o tome kako je, sve što je napravila suprotna strana, čist kriminal. To je jedna vrsta samozavaravanja, jer je tako lakše da se zaobiđu priče o sopstvenim greškama i glupostima.

 

Problem je što i jedni i drugi igraju smešne utakmice protiv smešnih protivnika. I realno nemaju neku predstavu o svojoj formi i mogućnostima  u ovom trenutku. Ništa me ne bi iznenadilo, bilo kakav rezultat.

 

 

Pa nije bas tako.  Zvezda je odigrala 8 evropskih utakmica prosle jeseni i zime i na osnovu pokazanog stekla predstavu o svojim mogucnostima u fudbalskim krugovima, i domacim i stranim.  Partizan tu mogucnost nije imao i svoju predstavu o sebi stekao je iskljucivo nakon impresivne serije pobeda koje je napravio u domacim takmicenjima.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Dimitrije said:

Pa nije bas tako.  Zvezda je odigrala 8 evropskih utakmica prosle jeseni i zime i na osnovu pokazanog stekla predstavu o svojim mogucnostima u fudbalskim krugovima, i domacim i stranim.  Partizan tu mogucnost nije imao i svoju predstavu o sebi stekao je iskljucivo nakon impresivne serije pobeda koje je napravio u domacim takmicenjima.

 

mislio sam na mogućnosti u ovom trenutku. od Evrope je prošlo neko vreme. a forma može da varira. to što je Zvezda odigrala neku/neke evro utkmice prošle jeseni dobro, ništa joj sutra neće značiti.

Link to comment
10 minutes ago, Dimitrije said:

Pa nije bas tako.  Zvezda je odigrala 8 evropskih utakmica prosle jeseni i zime i na osnovu pokazanog stekla predstavu o svojim mogucnostima u fudbalskim krugovima, i domacim i stranim.  Partizan tu mogucnost nije imao i svoju predstavu o sebi stekao je iskljucivo nakon impresivne serije pobeda koje je napravio u domacim takmicenjima.

Ni Zvezda nije igrala dobro u sezoni kupanja. Eliminacija protiv Kiprana+one Jermene ste tezko izbacili. Partizan je nesretno ispao protiv tima koji je do te utakmice pobedjivao sve zivo. 

Link to comment

Poenta je da je Zvezda pokazala da superiorni rezultati iz "smesne lige" nisu zavaravajuci i da moze da igra protiv osrednjih evropskih timova.  To vec radi nekoliko godina u kontinuitetu.  Naravno kada naleti na vrhunske klubove iz lige 5, biva pregazena.

Link to comment
12 minutes ago, Cash said:

Ni Zvezda nije igrala dobro u sezoni kupanja. Eliminacija protiv Kiprana+one Jermene ste tezko izbacili. Partizan je nesretno ispao protiv tima koji je do te utakmice pobedjivao sve zivo. 

Hajde da ne cepamo dlako na pola.  Zvezda vec 4 godine igra evropske utakmice u grupnoj fazi sto pokazuje neki kvalitet u evropskim okvirima.  Igrala je ona lose i protiv Suduve, i protiv Spataksa, i protiv Irtisa, i protiv Florijane ali opet dovoljno dobro da prodje dalje i da zatim odigra vrlo dobro utakmice protiv jacih timova (Krasnodar, Salcburg, YB,....) gde se odlucivalo o tome da li ce i gde ce da igra na jesen.

Link to comment
2 hours ago, fandorin said:

  Netačno. U proleće 2018. smo ih potpuno nadigrali, vodili smo 2:0 u nekom 20. minutu, a do poluvremena je moglo da bude i 4. Posle smo rutinski odradili nastavak. A dobri su bili i derbiji gde je Benu poništen čist gol, a Pavkov zavario sa 20 metara, onaj kada smo i poslednji put pobedili, kao i meč nakon Krasnodara kada je Stojković branio nemoguće.

  Sa druge strane ja se ne sećam neke dominantne Partizanove partije uprokos pobedama. Izuzev onog derbija na Marakani kada je Leonardo 2 gola.

   Ali, ok, narativ u javnosti je takav, uostalom Stanojević je danas izjavio da Zvezda nikad ne može da bude dominantna u odnosu na Partizan. To je u rangu Vučićevih izjava ili ovih njegovih jastrebova u skupštini. 

 

Hvala na ispravkama. Uopšte se ne sećam tog derbija iz 2018, taj iz 2015 je poslednji koji mi je ostao u sećanju da smo ih baš nadigrali.

Link to comment

1617732528928_170678734_271368811202185_

 

Konacno i ja da se slozim sa Balerinom.... ovo je mozda najbolji sastav  s obzirom na broj stranaca i to sto bonusi moraju igrati bar 45 minuta.

 

U drugom udje Kanga uz Falcinelija ili Pavkova i rese problem, ako ga bude.

Link to comment

Napravili su win win situaciju...ako mi dobijemo ide prica da ovoga nema ni u Severnoj Koreji, da ni Dinamo Berlin ni Steaua nisu imali ovakve serije, zvao Vucic Vucelu pa naredio da izgube i sl... ako pobede onda je Zvezda namestila i ovu i prethodne titule jer ne moze da dobije Partizan, neka osvoje titulu ako ih nije sramota, tango smrti, picke materine

  • +1 4
Link to comment

A nas treba, konacno, da zabole Vulin sta prica drogirani Zeljko Pantic ili tako neka spodoba.

 

Treba da izadjemo, pokazemo zube i pobedimo ih. Nece biti lako, ali ako pokusaju da igraju fudbal, tesko da mogu da izbegnu poraz.

Edited by Milosh76
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...