Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

10 minutes ago, harper said:

Sad kad dodje Dimitrije da prepricava zgode sa starog stadiona svi vi novokomponovani istoricari-amateri ima da se razbezite kao korona pred Sinofarmom.

Što si takav, pa lepo je imati istoriju, i dobru i lošu.

Link to comment
2 hours ago, harper said:

Sad kad dodje Dimitrije da prepricava zgode sa starog stadiona svi vi novokomponovani istoricari-amateri ima da se razbezite kao korona pred Sinofarmom.

 

mi za sve trke jednog... htedoh reci, da smo odlicno pokriveni :)

Link to comment
4 hours ago, harper said:

Sad kad dodje Dimitrije da prepricava zgode sa starog stadiona svi vi novokomponovani istoricari-amateri ima da se razbezite kao korona pred Sinofarmom.

Ja na starom stadionu "Avala" nisam gledao utakmice.  Prvi put me odveo stric da vidim gde igra Zvezda 1959. pred sam pocetak moje prve skolske godine u zivotu.  To je bila i godina u kojoj je Zvezda poslednju jesenju sezonu igrala na "Avali".  Moj pokojni otac, koji je pre rata bio na Vojnoj akademiji u Beogradu, pricao mi je da je gledao nocnu utakmicu na "Avali" gde su "reflektori" bile zapravo velike lampe koje su visile iznad terena na zicama (kao ne nekadasnjem kosarkaskom igralistu na Malom Kalemegdanu).  Kaze kada neko sutne loptu visoko, ona se izgubi u mraku, svi stanu i cekaju da se lopta ponovo vrati u svetlosno polje pa se igra nastavlja.

 

Prvi put sam gledao Zvezdu na JNA (1960. ili 1961.) gde je igrala kao domacin dok se novi stadion gradio.  Secam se te utakmice dobro, igrali smo protiv beogradskog Radnickog (nasi pobedili 3-1).  Za mene je bilo bitno da u timu Zvezde igra Seki, sve ostalo je bilo manje vazno.  Seki je imao magiju crtanog filma kao matinei nedeljom na Bozidarcu gde su pustali Diznijeve filmove.  Kada se pojave, Miki, Paja, Pluton i Silja decija graja u bioskopskoj sali se pojaca.  Slicno je bilo i na stadionu kada je Seki izlazio na teren.  Graja navijaca se cuje vise nego kada padne gol.  A Seki je bio medijska Zvezda veca i od Tita (drugih nije bilo u to vreme).  On bi na teren izalzio malkice kasnije od ostataka tima, jedno desetak koraka iza ostalih igraca, da bi izazvao radosnu graju kod publike. U toku utakmice, Seki je imao repertoar seva, driblinga, pimplovanja, radi publike.  Nije nikada bilo veceg driblera u Jugoslaviji (a i posle Jugoslavije) od Sekija.  Danas bi ga verovatno psovali zbog toga, ali Seki je bio mangup rodjen pod srecnom zvezdom u vreme kada su driblanje i seva bili visoko kotirani.

  • +1 7
Link to comment

Imao je Dragisa neki intervju pre par godina gde kaze da mu je rekord kolima BG-Trstenik 45 minuta. :laugh:

Posle sam trazio na YT kad je nokautirao pogresnog coveka. Opsajd. :pera:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...