Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

1 hour ago, dragance said:

Bili smo skoro na dnu tabele, kakvo 10 mesto. Izgubili od Veleza u Mostaru 5:0 - i srecom tada je uprava reagovala.

nismo te godine izgubili od veleža 5:0...

Izgubili smo 87/88 kad smo bili šampioni. Prskalo 2, Jurić 2 i Tuce dali golove 17.10.1987. Publike-10.562 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ros said:

onda je krenulo zvezdino prolece, ali se nije moglo stici vojvodinu. imali smo sansu u novom sadu, ali je britka zadnja linija vojvodine unosila igrace na atletsku stazu, krsila i lomila. mrkela je brzo morao napolje, bursac i piksi nisu mogli sastaviti 5 minuta da ih neko nije razbio. skraceni snimak je imao rupu od nekog 2-og do 20-og minuta. 

Prebili su nas ko volove u kupusu. To je bila utakmica da možemo da ih stignemo do kraja prvenstva. Gledao sam uživo, kao vojnik. Ljupko je bio trener Vojvodine, u timu Jokanović, Mihajlović, Tanjga, Vujačić, Mijucić, Šestić, čini mi se Aleksić...opasan su tim imali.

Link to comment
36 minutes ago, Jozef K. said:

Prebili su nas ko volove u kupusu. To je bila utakmica da možemo da ih stignemo do kraja prvenstva. Gledao sam uživo, kao vojnik. Ljupko je bio trener Vojvodine, u timu Jokanović, Mihajlović, Tanjga, Vujačić, Mijucić, Šestić, čini mi se Aleksić...opasan su tim imali.

 

eto, da smo se tad znali, gledali bi zajedno. :)

celo prolece sam gledao vojvodinu u novom sadu. ne moz' kasti, igrali su dobro, ali su i peglali

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Jozef K. said:

Prebili su nas ko volove u kupusu. To je bila utakmica da možemo da ih stignemo do kraja prvenstva. Gledao sam uživo, kao vojnik. Ljupko je bio trener Vojvodine, u timu Jokanović, Mihajlović, Tanjga, Vujačić, Mijucić, Šestić, čini mi se Aleksić...opasan su tim imali.

Aleksic, presao tamo od nas, ne znam da li je igrao i tu sampionsku sezonu, mozda i nije. Generalno 80-tih godina je dosta "manjih" klubova odigralo zapazenu ulogu, sto titule, sto kupovi, sto evro uspesi. A liga jeste zesce pocela da slabi i polako odlazimo u aut vec tad. Onda jos Italija 90 i Bari i gasi svetlo...

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, W.F.C. said:

Aleksic, presao tamo od nas, ne znam da li je igrao i tu sampionsku sezonu, mozda i nije. Generalno 80-tih godina je dosta "manjih" klubova odigralo zapazenu ulogu, sto titule, sto kupovi, sto evro uspesi. A liga jeste zesce pocela da slabi i polako odlazimo u aut vec tad. Onda jos Italija 90 i Bari i gasi svetlo...

Možda je prešao u Vojvodinu kada su već postali prvaci, jer sam gledao utakmicu sa Zvezdom i na početku sezone 1989/90, pa sam ga možda tada gledao.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

nismo te godine izgubili od veleža 5:0...

Izgubili smo 87/88 kad smo bili šampioni. Prskalo 2, Jurić 2 i Tuce dali golove 17.10.1987. Publike-10.562 

 

Ja slomio ruku pa nisam mogao ici :( 

Mozda je i bolje sto nisam. Znam da Piksi nije igrao zbog Bate Stankovica.

Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

nismo te godine izgubili od veleža 5:0...

Izgubili smo 87/88 kad smo bili šampioni. Prskalo 2, Jurić 2 i Tuce dali golove 17.10.1987. Publike-10.562 

 

jao, bre...

bio sam tad u vojsci i u vodu sam imao jednog velezovca. dupe mi je pomerao danima. srecom sam posle 2 meseca otisao u prekomandu pa ga nisam morao vise slusati :D

 

  • Haha 3
Link to comment
3 hours ago, dragance said:

Bili smo skoro na dnu tabele, kakvo 10 mesto. Izgubili od Veleza u Mostaru 5:0 - i srecom tada je uprava reagovala.

Nije to bilo dno, prosvjeta je ispod bila :D

Sad ozbiljno, 100%, 10. bili mi, komšije 12. Od 18 klubova. Od Veleža sezonu prije, kod Vasketa pukli 0-5, bez Piksija i Vasketa u timu, Vaske išao u Belgiju gledati jebeni Briž. 

Link to comment
2 hours ago, Jozef K. said:

Prebili su nas ko volove u kupusu. To je bila utakmica da možemo da ih stignemo do kraja prvenstva. Gledao sam uživo, kao vojnik. Ljupko je bio trener Vojvodine, u timu Jokanović, Mihajlović, Tanjga, Vujačić, Mijucić, Šestić, čini mi se Aleksić...opasan su tim imali.

A ako se dobro sjećam, u mlaćenju presnjačio Mihajlović, tada ga, kao klinac, nisam mogao smisliti.:D

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, dragance said:

 

Ja slomio ruku pa nisam mogao ici :( 

Mozda je i bolje sto nisam. Znam da Piksi nije igrao zbog Bate Stankovica.

87/88 када смо изгубили од Вележа 5:0, тренер је био Васовић. Те сезонесмо освојили првенство и изгубили у Борца у финалу купа. 

 

Амбасадор је био тренер у јесењем делу сезоне 88/89, када смо испали од Милана

 

4.kolo(28.08.1988)
Mostar:VELEŽ - CRVENA ZVEZDA  1:0(1:0)Stadion:Pod Bijelim bregom,gledalaca:20.000;sudija:Borislav Bezjak(Zagreb)žuti kartoni:I.Rahimić,M.Hadžiabdić,S.Tuce(Velež),I.Najdoski,S.Radovanović(CZ)
1:0 Z.Jedvaj u 29.minutu.
VELEŽ:V.Petranović,M.Hadžiabdić,I.Šišić,I.Barbarić,V.Đurasović,Z.Jedvaj,S.Kajtaz(od 89.Z.Repak), I.Rahimić,V.Gudelj(od 73.S.Jurić),A.Karabeg,S.Tuce.(trener:Žarko Barbarić)
CRVENA ZVEZDA:Stevan Stojanović,Goran Jurić,Goran Vasilijević,Ilija Najdoski,Slavko Radovanović,Enes Bešić,Robert Prosinečki(od 56.Vlada Stošić),Boško Đurovski,Miloš Bursać,Dragan Stojković,Žarko Đurović(od 46.Refik Šabanadžović).(trener:Branko Stanković)

Link to comment

Svasta - kako sam uspeo da pomesam? Cak se secam i novinskog clanka u Vecernjim Novostima, sa Piksijem na slici u "civilu" i naslovom "Bez dlake na jeziku"...

Link to comment
5 hours ago, Ros said:

onda je krenulo zvezdino prolece, ali se nije moglo stici vojvodinu. imali smo sansu u novom sadu, ali je britka zadnja linija vojvodine unosila igrace na atletsku stazu, krsila i lomila. mrkela je brzo morao napolje, bursac i piksi nisu mogli sastaviti 5 minuta da ih neko nije razbio. skraceni snimak je imao rupu od nekog 2-og do 20-og minuta. 

  Još su nam golove zabili bekovi, Mijić i Buda Vujačić. A krljali su nas i na početku sledećeg prvenstva, 2:1 u NS. Posle te utakmice je Piksi, revoltiran batinama, rekao da će im nabiti 10 golova u sredu u kupu. Bilo je ipak samo 6. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Svasta - kako sam uspeo da pomesam? Cak se secam i novinskog clanka u Vecernjim Novostima, sa Piksijem na slici u "civilu" i naslovom "Bez dlake na jeziku"...

Мени се чини да се то десило пред куп утакмцу са рецимо Белишћем, на почетку те сезоне. Или после ње, јер смо се нешто мучили...

Едит: Није Белишће него Младост Петриња, сад сам видео. Носио Пикси бр. 7

Link to comment
2 hours ago, hrkljush boys_2 said:

A ako se dobro sjećam, u mlaćenju presnjačio Mihajlović, tada ga, kao klinac, nisam mogao smisliti.:D

 

milovac je bio sablja. on je razvalio mrkelu i bursaca

Link to comment

Sad kad dodje Dimitrije da prepricava zgode sa starog stadiona svi vi novokomponovani istoricari-amateri ima da se razbezite kao korona pred Sinofarmom.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...