Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Odgledah sada snimak. Kakav fudbal jebo te. Podseća me na Zvezdine igre sredinom 80ih sa Borom Cverkovicem, Bursacem & co. Nadam se da će sačuvati jezgro na jesen.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Odgledah sada snimak. Kakav fudbal jebo te. Podseća me na Zvezdine igre sredinom 80ih sa Borom Cverkovicem, Bursacem & co. Nadam se da će sačuvati jezgro na jesen.

Nikad nisu igrali zajedno. 

Link to comment

Ko je rekao da jesu?

Edit: pišem o epohi i tipu igrača. Još mi treba neko da me uči ko je s kom igrao 80ih, kada sam visio tamo. Nisam Musemića pomenuo.

Edited by dragance
Link to comment

Kako je tada Zvezda  igrala sa Borom, Piksijem i društvom i trener beše Vasović, ona sezona kada smo  dobili Pao i ispali nesrećno od Reala, nekako i nagoveštaj šta će biti za par godina. 

Čak nam je Ćiro iz Dinama poslao i Bračuna, dobro je on igrao. 

Dobri Ćiro Blažević,stari Zvezdaš, nekako sam uvek navijao da dođe kod nas. Sećam se kao klinac kad je bio u Prištini koje je to ludilo bilo :D

Link to comment
49 minutes ago, dragance said:

Ko je rekao da jesu?

Edit: pišem o epohi i tipu igrača. Još mi treba neko da me uči ko je s kom igrao 80ih, kada sam visio tamo. Nisam Musemića pomenuo.

Izvinjavam se, pogrešno sam razumeo. Mada, samo je epoha to što ih spaja, Bursać je u Zvezdi, za razliku od Bore, igrao lošije nego u Hajduku i Sutjesci. A i teško da su bili isti tip igrača. 

Link to comment

Бурсаћа су довели само на једну сезону док је Панчев у војсци. Ја сам баш јуче размишљао нешто, да смо прошли Милан, да ли би Станковић остао тренер и како би се све даље развијало. Нпр, да ли бисмо са Станковићем прошли Келн 89…

  • +1 1
Link to comment

Šbbkbb, ali ja mislim da bi Stane svakako otišao, iako je valjda tek 2. trener do tada, koji je smenjen u sred sezone. Bio je previše rigidan, preko svake mere i nije kapirao da se vremena menjaju. Duleta je vratio sa aerodroma zbog kravate, pa je 10 godina kasnije, po istom modelu, gradio autoritet tako što je Piksiju, bez razloga, skinuo desetku. I druga stvar, u prvenstvu je stajao očajno, bili smo negde na sredini tabele, ispao u četvrfinalu kupa od Partizana, ne, mislim da ga prolazak Milana ne bi spasao. 

    Keln je priča za sebe, ispričana bezbroj puta. 4-5 zicera, nedosuđen penal koji se vidi iz aviona, sumnjiv gol, ne verujem da je razlog ispadanja trener, mada Šekularac nije bio baš Rinus Mihels. E sad, da smo prosli Keln, sa Belodedićem bi bili jedan od favorita za osvajanje Kupa Uefa. A da smo to uradili, da li bi bilo Barija?

Link to comment
22 minutes ago, fandorin said:

Šbbkbb, ali ja mislim da bi Stane svakako otišao, iako je valjda tek 2. trener do tada, koji je smenjen u sred sezone. Bio je previše rigidan, preko svake mere i nije kapirao da se vremena menjaju. Duleta je vratio sa aerodroma zbog kravate, pa je 10 godina kasnije, po istom modelu, gradio autoritet tako što je Piksiju, bez razloga, skinuo desetku. I druga stvar, u prvenstvu je stajao očajno, bili smo negde na sredini tabele, ispao u četvrfinalu kupa od Partizana, ne, mislim da ga prolazak Milana ne bi spasao. 

    Keln je priča za sebe, ispričana bezbroj puta. 4-5 zicera, nedosuđen penal koji se vidi iz aviona, sumnjiv gol, ne verujem da je razlog ispadanja trener, mada Šekularac nije bio baš Rinus Mihels. E sad, da smo prosli Keln, sa Belodedićem bi bili jedan od favorita za osvajanje Kupa Uefa. A da smo to uradili, da li bi bilo Barija?

 

Skinuo desetku, posle Milana ?

Meni sad deluje da te utakmice ne bi odigrali nereseno da on nije bio trener, ne pratim ozbiljno trenere, to mi je utisak

Tako mi je utisak da smo u Kelnu odigrali kukavicki, al opet to sam gledao samo jednom, pa verovatno gresim ako je bilo sansi i ostalo... ja sve to sto boli zaboravim. kao i Briz i neke golove u par minuta nesto, uh. A ovde 0:1 - 3:1, secam se neverovatno pozitivne atmosfere u gradu posle toga

Brile, setih se..Kulemans sto dodje u Beograd i kaze na kzs bice 2:1 za nas

Sve te tekme su pravile Bari, meni nije bilo puno srece u bariju koliko sam potrosio u sredu za Real i u sredu i cetvrtak za Milan, posle je sve bilo razumljivo. Neko ko je gledao Maradonu, Inter i Bajern pre kraja osamdesetih verovatno ima drugaciju predstavu u glavi. Tada smo bili najveci klub na svetu jer smo bili likovi sto mogu da igraju sa najvecim na stadion i na zelju vise nego na znanje, to se ne odnosi na 91, tad je bilo sve potaman. Iskreno, rezultatski je, po meni, prelomna tacka  za klub je poraz u Atini, tada je moglo krenuti sa titulom evropskog prvaka

I to je pravljeno dugo

 

 

 

2021-03-12 10_19_25-Microsoft Office Picture Manager.png

Link to comment

@villiem

Desetku mu je skinuo na pripremama i dao je Bošku Đurovskom, što je prilično nisko, iako je Boško bio super lik u svakom smislu. Onda su Džaja i Cvele objasnili Stanetu da se to tako ne radi, ali je šteta već učinjena. 

Pošteno, mnogo smo loše izgledali te jeseni. Gubili smo gde smo stigli, Subotica, Zenica, Kruševac...tada su se pucali penali posle remija, pa smo i tu pogubili silne bodove. Pomenuo sam ispadanje od Partizana u kupu, izgubili smo i derbi u prvenstvu (moj prvi derbi na Jna, najstariji iz plemena Brnovića nam zavukao u 1.minutu). Ništa nije valjalo.

Link to comment

Meščini da smo te zime 1988. bili 10. na tabeli na polusezoni. Bata Stane nije samo sa Piksijem imao sukob, uoči zadnjih nekoliko utakmica u prvenstvu, nakon poraza u Titogradu 0:2,  suspendovao je 6,7 igrača, pa smo remizirali sa Vardarom kući (poraz na penale),  i nesretno ispadanje od komšija u kupu u revanšu (1:1), koji su bili tipa 12. na tabeli. Onda je u pauzi stigao Šeki i to na svoj način sve ishendlovao.

Link to comment
25 minutes ago, Nikodije said:

mracno vreme yu lige kada su se u prvenstvu gubili bodovi. ne povratilo se.

  Zamena teza, kolega. U Zvezdi nije valjalo. Godinu pre i posle, liga je bila ista pa Zvezda nije prosipala bodove tek tako od Vardara do Triglava. 

Link to comment
Just now, fandorin said:

  Zamena teza, kolega. U Zvezdi nije valjalo. Godinu pre i posle, liga je bila ista pa Zvezda nije prosipala bodove tek tako od Vardara do Triglava. 

 

ma ok, jasno mi je sta si hteo da kazes, dao si mi slagvort™, a  moj post je bio sprdnja na prilike u danasnjem srpskom fudbalu. cak i taj yu fudbal 80-ih koji je bio opterecen mnogim aferama i neregularnostima deluje kao 1 lepa romanticna prica u odnosu na ovaj horor danas.

  • +1 1
Link to comment

onda je krenulo zvezdino prolece, ali se nije moglo stici vojvodinu. imali smo sansu u novom sadu, ali je britka zadnja linija vojvodine unosila igrace na atletsku stazu, krsila i lomila. mrkela je brzo morao napolje, bursac i piksi nisu mogli sastaviti 5 minuta da ih neko nije razbio. skraceni snimak je imao rupu od nekog 2-og do 20-og minuta. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...