Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

5 minutes ago, Dimitrije said:

Dobra utakmica osim poslednjih 15-ak minuta.   Zvezda igra dobar fudbal, ima dobar tim i igrace.   Medju starterima svi su bili dobri.  Kataiju trebaju utakmice da udje u formu.  Lepo je sto je postigao gol, ali mu tajming malo kasni.  Danas je debitovao Odada u zvanicnoj utakmici.  Kao i na pripremema, i danas je ostavio prilicno bled utisak.  Ditto za Krstovica ali to kod njega nije nista novono.  Posebna prica je Gavric.  Ono sto najvise treba da brine Gavrica je sto je medju igracima koji ulaze u igru u "garbage time" i sto tako igra - garbage.  Neka stavi prst na celo i razmisli kako to da Srnic, igrac ogranicenih mogucosti, koji je tek par meseci sa timom, ima prednost u odnosu na njega koji vec par sezona igra u seniorskom timu i koji je bio strter u mnogim utakmicama zahvaljujuci bonus pravilu.

 

Gavric nije ni prvi a, bojim se, ni poslednji mladi igrac u Zvezdi koji ulazak u igru u poslednjih 15 ili 30 minuta dozivljava kao kaznu a ne priliku. Takvi obicno provedu karijeru zaleci se novinarima da nekada davno nisu dobili pravu priliku. Onaj mali Krstovic je uprskao skoro sve sto je uradio veceras ali je bar dvadesetak puta dodirnuo loptu, trcao i ulazio u duele, Gavrica se ne secam da je dodirnuo loptu. Fauliran je malo nakon sto je usao i tada je poslednji put usao u kadar. Bas mnogo vremena gubi ove polusezone.

Link to comment
43 minutes ago, LeBron said:

Rutinska pobeda i jako dobra igra.

Moram da kazem nesto sto vec neko vreme mislim. Gajic se preporodio i odlicno igra, i mislim da je prilicno inteligentan igrac.

 

Gajic je cak malo pao u formi u poslednjih par utakmica u odnosu na prethodni period, odavno je on dobar.

Link to comment

Istrcao je Gavric jednu kontru po desnom krilu i onda bez veze centrirao kada nije bilo vise od jednog naseg igraca u kaznenom prostoru.  Ocekivao sam da cekrene prema kaznenom prostoru a ne prema korner zastavici.

Link to comment
14 minutes ago, harper said:

Drugo poluvreme uzas

Prvo poluvreme 2:0 i drugo 2:0, znači isto smo bili dobri, kao u Velo misto kada Dukla prvo poluvreme dobije 12:0 protiv Hajduka i natovare Mustafu Nadarevića a drugo bude 1:0 za Hajduk pa kažu nerešeno:lolol:

Ma odlično je bilo posle Milana, šteta još jednom.

  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, Dimitrije said:

Istrcao je Gavric jednu kontru po desnom krilu i onda bez veze centrirao kada nije bilo vise od jednog naseg igraca u kaznenom prostoru.  Ocekivao sam da cekrene prema kaznenom prostoru a ne prema korner zastavici.

 

To je bio Krstovic. Centrirao je povratnu po zemlji a najblizi nas igrac je bio negde kod Autokomande.

Link to comment

Gavricu bonus pravilo daje sansu da zaradi minutazu.  U Sredu, protiv TSC, ocekujem da igra Sanogo sto moze da znaci da ce Petrovic ili Nikolic verovatno na klupu a Gavric medju startere.  A nije za startera.

Link to comment
1 minute ago, arkonada said:

Prvo poluvreme 2:0 i drugo 2:0, znači isto smo bili dobri, kao u Velo misto kada Dukla prvo poluvreme dobije 12:0 protiv Hajduka i natovare Mustafu Nadarevića a drugo bude 1:0 za Hajduk pa kažu nerešeno:lolol:

Ma odlično je bilo posle Milana, šteta još jednom.

 

Ono sto je dobro je sto je prvo poluvreme stvar navike a drugo stvar incidenta i realno nebulozne postave kad smo shvatili da dobijamo. Obicno je bivalo obrnuto, da su nam dobre igre bile incident a da smo u najvecem delu otaljavali. U prvom poluvremenu smo igrali svoju igru u svom ritmu, nevezano za to kako se protivnik postavlja, bilo je samo pitanje koliko cemo golova dati. Ono sto me najvise impresionira kod ovog Stankovicevog tima, kad je tim iole koncipiran da igra utakmicu a ne da se pojedini igraci odmaraju, je trcanje. Ja stvarno ne pamtim Zvezdu da ovako dobro i organizovano trci s loptom i bez nje. Proleter je u vecem delu prvog poluvremena izgledao kao mi onomad protiv Bajerna ili PSG-a, nisu mogli da provuku loptu ni do centra, kamoli da nas ugroze. Pri tom uopste ne deluje kao da je neka prevelika potrosnja za igrace.

Link to comment

Dobro, bio Milan pre tri dana i ipak je ostao žal naravno, za tri dana gostujemo TSC-u, na kraju krajeva zato i postoji prvi tim i rezerve ma koliko mi voleli da su i oni bolji (moj omiljeni Gavrić :rolleyes: zato što sam ubeđen da zna da igra fudbal). Stanković je napravio odličan stručni štab i to se vidi, ima tu i Žabara i primetna je stvarno razlika u fizičkoj spremi to što si rekao, baš je velika razlika. Uvek me je nerviralo i ako je neko bolji od nas (tu uključujem i reprezentaciju) da nas uvek razbiju trkački.

Link to comment

Tako izgleda, da li se razočarao što nije otišao i uzeo pare (valjda ga  beše prošlo leto Atalanta tražila ako je tačno sve to) ali dečko je stvarno prošle sezone za mene baš bio lepo osveženje, šteta ako ostane na ovome.

Link to comment

Interesantno u većem dijelu utakmice, onda malo glupiranja sa Srnićem, kao što su već primjetili prethodnici. Fascinantno je da Njegoš Piksli ne može ni protiv juniora iz Slane Bare. Još jedna dobra stvar je da se na terenu nisu pojavili brojevi 77 i 92.

Link to comment

Nisam mogao da gledam, ali LiveScore pokazuje posjed lopte od 73%.

 

Ako je to tačno - :ziga:.

 

Šlag na tortu za ovu sezonu bi bila dupla kruna i naravno - ubjedljiva pobjeda u derbiju, da se kulturno izrazimo. :D

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...