Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

3 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Pod Milojevićem zadnjih godinu i po dana pa i duže smo igrali najužasniji fudbal koji sam ja ikada mogao da zamislim da jedan klub kao Zvezda može da igra. Pola vremena smo provodili vraćajući loptu Borjanu, a o nekim naznakama "igre" nije bilo ni govora. Nikada se nije desilo da u kontinuitetu na mogu da ispratim više od 10-15 minuta neke tekme i da mi se toliko smuči da menjam program ili gasim tv/komp. To što smo "igrali" ne bi pojeo pas s maslom.

To što je imao određenog takmičarskog uspeha me uopšte ne dotiče jer cena plaćena za to je bila nestanak fudbalske IGRE. 

 

Ja sam fudbal zavoelo kao IGRU, lepu, dinamičnu, lepršavu IGRU, koja je zanimljiva, atraktivna, puna dešavanja i preokreta, KOJU IGRAJU IGRAČI KOJI UMEJU DA SE LOPTAJU.

 

Ovo što smo "igrali" pod Milojevićem nema nikave veze s onim zbog čega sam na prvom mestu počeo da je pratim. Mi smo igrali jebeni hrkljuš. Mi nismo igali talijanski katanaćo, mi smo igrali jebeni hrkjuš. Ubili smo svaku jebenu lepotu koju fudbal poseduje. I to ne zato jer nismo posedovalili ljudstvo koje će da ga igra (mada ima i toga), već prvenstveno zato što nam je takva bila "fudbalska" tj hrkljuš filozofija. 

 

A najveći problem je u tome što se to sranje neopisivo teško briše iz svesti i podsvesti, urezuje se u gen doslovce, pa i dan danas gađamo Borjana sa 60 metara ponekad bez ikakve realne potrebe. Jbg, navika je čudo. 

 

Ja sam do neba zahvalan Stankoviću što pokušava iz sve snage da igra fudbal. Pretpostavljam da niko ne zna kako mu je bilo kad je došao i kad je svhatio koliko će se okoziti da promeni nakaradni sistem. Jedino što želim je da istraje u istom pravcu, bez obzira na trenutne rezultate. U konačnici će se svakako isplatiti.

 

Laki, brate mili, ti si kao metronom. Ili je sve idealno ili kurcu ne valja, nema sredine.

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Jozef K. said:

Jednogodišnja suspenzija iz UEFA takmičenja bi bilo adekvatno.

 

2 hours ago, LeBron said:

Ti bi mogao i da odjebes malo.

 

2 hours ago, levi said:

jel klub identifikovao krivce, jel im zabranjen ulazak na stadion ubuduće?

 

to bi možda pomoglo u slučaju pred Uefom

 

Link to comment
19 minutes ago, Dimitrije said:

'Ajde sto je neznalica, ni ja ne znam mnogo o fudbalu, ali sto je pogan majko mila!

 

Pardon mr Dimitrije, samo da ne bude nesporazuma, ovo "pogan" je meni upućeno?

Link to comment

Izgleda teško da će Ivanić igrati po mozzartsportu

Zvezda u Milanu: Krenuli i Ivanić i Katai, odbrana desetkovana

Pitanje je doduše koliko će moći da pomognu

Da su svi 100 odsto spremi Dejan Stanković bi još i mogao da kaže da situacija nije tragična. Međutim, kako je sasvim jasno da su Aleksandar Katai i Mirko Ivanić daleko od optimalne forme jasno je da će Crvena zvezda biti na velikim izazovima na revanšu sa Milanom u četvrtak od 21 sat.

U avionu za Italiju, tu nije bilo nikakve dileme, nisu se našli suspendovani Nemanja Milunović i Milan Rodić, kao ni povređeni Aksel Bakajoko i Strahinja Eraković.

Svi ostali su tu, pa i Katai i Ivanić, miljenici Zvezdinih navijača i najatraktivniji igrači u timu Dejana Stankovića. Problem je međutim što se Katai tek oporavio od bolesti, nije igrao takmičarsku utakmicu još od novembra i ako i bude mogao na terenteško da će izdržati duže od 20-ak minuta. Ivaniću je pak u preokretu protiv Spartaka (2:1) napukao primicač i mada povreda nije ozbiljnije prirode i njegov nastup u startnih 11 je u domenu teorije.

Jednako ozbiljan problem je odbrambena linija, zbog odsustva Milunovića, Rodića i Erakovića – pa i Bakojoka koji bi u formaciji sa trojicom štopera mogao da igra ofanzivnog beka – Stanković će verovatno morati da se vrati na formaciju sa četvoricom pozadi. Jer toliko i ima defanzivaca na raspolaganju, pošto su u Milano krenuli Milan Gajić, Marko Gobeljić, Miloš Degenek i Radovan Pankov.

Slaboljub Srnić bi mogao da uskoči na beku, ali sve u svemu teške odluke čekaju Dejana Stankovića.

Zvezdin spisak putnika za Milano:

Golmani: Milan Borjan, Zoran Popović, Marko Ćopić

Odbrana: Milan Gajić, Marko Gobeljić, Miloš Degenek, Radovan Pankov

Vezni igrači: Seku Sanogo, Njegoš Petrović, Veljko Nikolić, Mirko Ivanić, Gelor Kanga, Filipo Falko, Aleksandar Katai, El Fardu Ben, Željko Gavrić, Slavoljub Srnić

Napadači: Dijego Falćineli, Milan Pavkov, Aleksa Vukanović i Nikola Krstović.

Link to comment

Pampur u dupe, da izdržimo na 0:0 ili 1:0 do 80', a onda brza dva komada i da se ne ljubimo. 

Pavkov i Degenek meću zgoditke. 

Pogodio sam prošle nedelje, usraće me i sada. :fantom:

 

  • +1 3
Link to comment
Ima da ih izbacimo 3:3 Pavkov gol u 93min i onda u petak ujutru UEFA nas izbaci iz daljeg takmičenja.
Nema razloga da nas izbace, bukvakno nijednog. Lova da, utakmica bez publike da, izbacivanje nema logike niti je prekrsaj takav. A mislim i da nam je i uslovna istekla
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...