Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

 
Kod Miloja su nazadovali svi fudbaleri, a prosperirala drvna građa i repro materijal, s obzirom da je on igrao hrkljuš. Nikakvo čudo što sada oni koji znaju lopte napreduju.
 
BTW, koliko su igrači bili ubiveni onim užasom vidi se po tome koliko vremena je bilo potrebno da se promeni (jer još uvek nije iskorenjena) ta antifudbalska palanačka filozofija koju im je Miloje usadio.

Bukvalno nidje veze. Milojevic je za razliku od Stankovica preuzeo Zvezdu koja 25 godina nije imala kontinuitet i doveo je do toga da Stankovic moze da ispadne od Omonije i da preko Ararata udje u grupe, a on je u grupe morao preko Sparte i Krasnodara.
Niti je tada svaka utakmica bila hrkljus niti pod Stankovicem briljiramo. Protiv Hofenhajma ovde je bila bunkercina iako je bila opustena utakmica bez nekog imperativa. Protiv Genta tamo dali gol i bunkercina da se Javor postidi.
Jbg nije u zivotu sve crno ili belo, mora da se sagleda kontekst. I Ivanic je mozda morao da prodje period navikavanja da bi igrao ovako, kao sto je Zvezda morala da prodje sito i reseto da bi mogla da napada Milan sa igracem manje sto ne znaci da prekosutra nece primiti 5 komada.
Link to comment

Pod Milojevićem zadnjih godinu i po dana pa i duže smo igrali najužasniji fudbal koji sam ja ikada mogao da zamislim da jedan klub kao Zvezda može da igra. Pola vremena smo provodili vraćajući loptu Borjanu, a o nekim naznakama "igre" nije bilo ni govora. Nikada se nije desilo da u kontinuitetu na mogu da ispratim više od 10-15 minuta neke tekme i da mi se toliko smuči da menjam program ili gasim tv/komp. To što smo "igrali" ne bi pojeo pas s maslom.

To što je imao određenog takmičarskog uspeha me uopšte ne dotiče jer cena plaćena za to je bila nestanak fudbalske IGRE. 

 

Ja sam fudbal zavoelo kao IGRU, lepu, dinamičnu, lepršavu IGRU, koja je zanimljiva, atraktivna, puna dešavanja i preokreta, KOJU IGRAJU IGRAČI KOJI UMEJU DA SE LOPTAJU.

 

Ovo što smo "igrali" pod Milojevićem nema nikave veze s onim zbog čega sam na prvom mestu počeo da je pratim. Mi smo igrali jebeni hrkljuš. Mi nismo igali talijanski katanaćo, mi smo igrali jebeni hrkjuš. Ubili smo svaku jebenu lepotu koju fudbal poseduje. I to ne zato jer nismo posedovalili ljudstvo koje će da ga igra (mada ima i toga), već prvenstveno zato što nam je takva bila "fudbalska" tj hrkljuš filozofija. 

 

A najveći problem je u tome što se to sranje neopisivo teško briše iz svesti i podsvesti, urezuje se u gen doslovce, pa i dan danas gađamo Borjana sa 60 metara ponekad bez ikakve realne potrebe. Jbg, navika je čudo. 

 

Ja sam do neba zahvalan Stankoviću što pokušava iz sve snage da igra fudbal. Pretpostavljam da niko ne zna kako mu je bilo kad je došao i kad je svhatio koliko će se okoziti da promeni nakaradni sistem. Jedino što želim je da istraje u istom pravcu, bez obzira na trenutne rezultate. U konačnici će se svakako isplatiti.

  • +1 2
Link to comment

Bice da trenere pamtimo samo po losem. Svakom treneru obicno prvo ide dobro pa krivulja krene na dole, tako je npr. i sa Klopom trenutno.
Dosao Grof, slozio tim i sve super, konacno imamo trenera, budi kao Grof, Katai igra fudbal zivota, Ibanjez igra fudbal zivota, Grujica proda u Liverpul, svi proigrali pod pravim trenerom, titula sa +30. Nikad vece lozenje protiv Ludogoreca, nesrecno ispadnes i izgubi se energija, ode i titula i Grof nema pojma.
Dosao Milojevic, evropa, titule, ne izgubi 6-7 derbija, Zvezdin Klark Kent, svi proigrali, napravio od Radonje igraca za 10 miliona, La Talek igrao kao Vidic, vaskrsnuo grejace klupa Vujadina, Stojkovica, Borjana, Krsticica, Rodica...Dodje los period, izgubi par derbija, naguze ga Bajern i Totenhem i Milojevic nema pojma.
Sad je Stankovic u fazi kad je sve super, Zvezdin Mister, svi proigrali...ali i njegova kriva ce morati na dole pa ce i on biti nemac pojma sto je mnogima do skoro i bio.

  • +1 3
Link to comment

Zaboravlja se da je Milojević bio Klark Kent kad smo igrali LE. Na Emirejtsu smo imali prilika kao nikad pre, a ni kasnije i kljucnuli bodić. Biće i da ima nešto i do takmičenja.

  • +1 3
Link to comment

ladno se Miloju kenja što nije igrao lepše u grupi CL?  prebacivao se kanal posle 15 min zbog nemoći protiv presinga PSG i Bayerna

 

braate

 

perspektive radi, pogle kako je Branko Stanković postavio igru protiv Milana, sa Piksijem i Savićevićem u timu

(Stojanović-Najdoski, Vasilijević, Jurić, Radovanović, Ivanović- Đurović, Stojković, Savićević-Bursać) :happy:

  • +1 1
Link to comment

Kao da su ga i tražili. To se smradu koji je vrijeđao Zlatana fino uruči tužba sa odštetnim zahtjevom, a tužilaštvo po službenoj dužnosti nek rješava 

  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, Miljenko said:

Ali kazna za incident na mecu na kome zvanicno nije bilo publike.:lolol:

 

a ustvari nije smesno ... 

samo potvrdjuje onu staru da riba smrdi od glave

 

  • Hvala 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...