Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

U nedelju u Suboticu, trebaju nam 3 boda i da ne bude povreda.

Revans ce biti potpuno drugaciji, I mi I oni cemo odigrati potpuno drugacije.
Oni nece dati toliku slobodu Ivanicu I Kangi, igrace jaci presing, bice bar 7 od 11 standardnih ukljucujuci I Ibru bar pola sata.

Mi cemo probati da se borimo jace, da odigramo brze, da im smanjimo sanse za brzu tranziciju... Nisu nam velike sanse, cak mislim da su se povecale.

Link to comment

Sve u svemu, nije bilo lose.  Moja zamerka su igra sa trojcom stopera (pogotovo zato sto nema ni jednog u rezervi) i neigranje Sanoga i Gajica, narocito ovog prvog.  Ali uprkos tome, ova utakmica u odnosu na one koje so igrali u LS, s izuzetkom Liverpula i Olimpijakosa u Beogradu, je znacajan pomak unapred.  Imali smo prilike za gol, imali smo suteve, nismo se raspali posle drugog gola i crvenog kartona, naprotiv - izjednacili smo.

Link to comment

I jos jedna stvar, da Pankov nije napravio onu glupost kod penala ova utakmica je, sudeci po izmenama, mogla ozbiljno da se zakuva na nasu stranu. Ubio nam je momentum bas u trenucima kad je Stankovic planirao da trostrukom izmenom promeni kompletnu fizionomiju tima u ekstremno napadacku (Gajic - Gobeljic, Sanogo - Petrovic, Falko - Ben), na koju bi verovatno kasnije dodao i izmenu u spicu. Onda se gluposcu nadovezao i Rodic i ta strategija je otisla u vetar. Pankov nas je bas zajebao veceras, ne samo zato sto smo dobili dva gola pre svega njegovom krivicom vec i zato sto je pravio kljucne propuste bas onda kada nije trebalo. Jebi ga, desava se.

Link to comment

Играли смо 2-2 са Миланом и то у утакмици у којој смо стварно били бар равноправни са њима. Истина, било је среће, вар нас је спасио на почетку, али од тада па до краја росонери нису имали озбиљнијих прилика, два гола смо дали сами себи, тј Панков. Изузетна партија Иванића, одличан Канга, сјајан тимски рад на средини терена. С друге стране, ужасан дан Панкова и Родић који је поновио партију из Париза. Све у свему, ово је јако добро.

Харпер је горе написао, прије коју годину смо играли 0:0 са Наполијем а ова игра је свјетлосним годинама далеко од тога. Нисмо ни свјесни колики напредак смо остварили.

И за крај, Павков ... Још сам шокиран. Морам опет у Бегеч у ходочашће ове године.

Link to comment

Bojim se da bi onda uveo 3 igraca iz prvog tima i time nas ubio nacisto. Ovako je bolje... oni su "cuvali" rezultat, a mi kao Nemci dali u poslednjem minutu :D

Edited by Milosh76
Link to comment


Upravo sam završio gledanje konferencije za štampu posle tekme... Sve više i više gotivim Dekija, a jedan od glavnih razloga je zato što je mnogo više transparentniji i ne krije se iza praznih fraza i floskula.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Hobbit slayer said:

 


Upravo sam završio gledanje konferencije za štampu posle tekme... Sve više i više gotivim Dekija, a jedan od glavnih razloga je zato što je mnogo više transparentniji i ne krije se iza praznih fraza i floskula.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 

 

Od pocetka ove sezone je bilo jasno da smo dobili dobrog trenera, pisalo se o tome. Najmanje je bitno sta prica na konferencijama za stampu, iako se slazem s tobom da su ova njegova prostodusnost i cisto razumevanje fudbala kao igre osvezavajuce, covek je za godinu dana potpuno promenio mentalitet tima i igraca i od Zvezde napravio ekipu koja do rezultata dolazi kroz igru a ne kroz opstrukciju. Mi smo danas imali 17 suteva na gol, od kojih 7 u okvir gola, izveli 9 kornera i imali 45% posed lopte. To je statistika koja govori o sudaru dve ekipe slicnog kvaliteta i ni na koji nacin ne odrazava razliku u kvalitetu koja realno postoji izmedju nas i Milaneza. Sto je najvaznije od svega, vidi se konstantni sistematski rast ekipe kroz selekciju, kroz pojedinacna izdanja, kroz organizaciju igre, kroz timske kretnje, kroz timski duh. Na primer, nacin na koji smo danas istrcali utakmicu je impresivan, do kraja se nije video veci pad u kondiciji. A igrali smo poslednjih 20 minuta s igracem manje. To ne samo da pokazuje dobar rad na kondiciji, pokazuje takodje i koliko dobro se pokriva teren i koliko igraci ucestvuju svojim trcanjem u timskoj kilometrazi.

 

Stoga treba biti umeren u nasim poslovicnim kritikama tipa "zasto je igrao ovaj a ne onaj, cemu ova formacija a ne ona" i slicno. Niko ko radi neki posao day in - day out nije bez greske, lose procene ili zablude ali na kraju balade uvek ostaje isti rezultat necijeg rada, stanje na pocetku i prolazno stanje u trenutku analize. A kad se uporedi stanje ekipe u trenutku kada je preuzeo tim i veceras, meni se cini da tu ima mnogo toga da se pohvali.

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

Od pocetka ove sezone je bilo jasno da smo dobili dobrog trenera...

 

Mislim da smo dobili odlican strucni stab koji jako dobro radi svoj posao.  

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

 

Mislim da smo dobili odlican strucni stab koji jako dobro radi svoj posao.  

 

Svaka cast svima ali prvi trener je prvi trener. Na kraju, on bira svoj strucni stab.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...