Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

13 minutes ago, harper said:

 

Koga da stavi? Ko od nas ne bi stavio Rodica na levog beka? Ova ekipa je u tranziciji, Katai ne igra, Falko je tek dosao, Bakajoko takodje, ceka se Dragovic da vise ne gledamo razne Pankove, polako ali sigurno selimo se na visi nivo i to smo veceras pokazali. Izmedju ove neresene utakmice i one protiv Napolija pre par godina je ogromna razlika iako je rezultat isti, mi smo veceras igrali fudbal a tada smo prezivljavali od pocetka do kraja. Rezultatski nista nisam ocekivao od ovog dvomeca, igracki sam zadovoljan onim sto sam gledao. Jasno je da je Milan u velikoj meri odradjivao posao, o cemu govori i njihov sastav veceras, ali to su sve odlicni igraci i veoma skup tim koji je istrpeo dvocifren broj udaraca na gol od Zvezde bez najboljeg igraca.

 

Jedino sto zaista ne znam sta je hteo sa Njegosem Petrovicem. Gobeljic je bio skroz solidan, nista tu vise ne bismo dobili ni da je Gajic igrao celu utakmicu, ali stavljanje Petrovica u prvi tim je bio ocigledan kiks. Momak se malo popravio u drugom poluvremenu ali u prvom je, pored Pankova, bio najveca opasnost za nas gol. Nije pomoglo ni to sto je Borjan atipicno bio nesiguran veceras, on ove utakmice obicno odlicno brani.

 

Bolje je ipak gledati dobre stvari jer veceras smo se nezvanicno oprostili od Evrope i polako treba poceti da se razmislja o tome sta cemo na leto. Ivanica cemo imati problem da zadrzimo, veceras je pokazao da mu ni ovaj nivo nije previse. Ne mogu da docekam da vidim njega, Kataija i Falka u liniji iza Falcinelija, sva trojica znaju s loptom i jako lepo misle. Kanga je takodje odigrao doktorski iako se komentator svojski trudio da ga ispljuje, dva puta je cak njemu pripisao Benove greske bez imalo blama. Ova ekipa ima ozbiljan potencijal da igra ozbiljan fudbal.

 

Sudija je ozbiljno kiksirao kod Rodicevog kartona, bio je klasican flop, ali i Rodic je igrao bez trunke koncentracije i morao je da misli o utakmici.

Ja sam misljenja da je Gobeljic bio gori od Petrovica.  U prvom delu prvog poluvremena, on i Pankov su pravili dar-mar u nasoj odbrani.  S druge strane, mislim da je Sanogo trebalo da pocne utakmicu umesto Petrovica.  Odbrana bi bila stabilnija i sigurnija i Milanovi napadaci ne bi tako lako ulazili u nas kazneni prostor. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, hrkljush boys_2 said:

Nikakvog tu rezona nema, Gobeljić realno nije fudbaler ni za Srema, a ne za Zvezdu, pa još protiv Milana. A koliko je taj rezon imao smisla pokazuje promaja na toj strani, a i izmjena, gdje je odmah Gajić imao dobro ubacivanja i centaršut.

 

Zapravo, najbolje dve situacije je Milan po toj strani imao nakon ulaska Gajica, ali tada smo vec imali deset igraca pa je normalno da nam je vise duvalo. Rodic je veceras bio duplo gori a igrao je protiv slabijih igraca od Ernandeza.

Link to comment

Ok je bio Gobelja, u skladu sa mogucnostima. Nije Gajic za ovakve utakmice, usrao bi se k'o grlica.

 

Steta sto nemamo Kataija za ovaj dvomec, mislim da bi im finu stetu napravio...

Link to comment
1 minute ago, Dimitrije said:

Ja sam misljenja da je Gobeljic bio gori od Petrovica.  U prvom delu prvog poluvremena, on i Pankov su pravili dar-mar u nasoj odbrani.  S druge strane, mislim da je Sanogo trebalo da pocne utakmicu umesto Petrovica.  Odbrana bi bila stabilnija i sigurnija i Milanovi napadaci ne bi tako lako ulazili u nas kazneni prostor. 

 

OK, ne slazemo se. Ja ne volim Gobeljica kao igraca ali ne zelim da kritikujem igraca po default-u samo zato sto se tako zove. Petrovic nam je pravio veliku stetu jer je Milan skoro sve svoje akcije napravio dubokim loptama u prostor koji je on trebalo da pokriva, centralno na nekih tridesetak metara ispred naseg gola. Korigovali smo to u drugom poluvremenu jer su Milunovic i Degenek vise izlazili, platili zutim za Milunovica i to je to. Ima malo do onoga o cemu Nikola77 pise, platili smo ceh formaciji sa tri stopera, ali ko se nadao da ce Rodic da odigra ovako mizernu utakmicu i da nas posteno izminira.

Link to comment

siguran sam da var nije u funkciji da bi pomoćni kod prvog gola podigao odmah zastavicu, ali pošto postoji neće da rizikuje ako nije 100% siguran, jer što bi poništio regularan gol, a u suprotnom var će ga poništiti. 

Link to comment

Evo zasto ne treba verovati ni u sta kad su nasi novinari u pitanju osim sebi i svom gledanju utakmice. Ovo je deo teksta sa B92.

 

Gelor Kanga - Igrao u jednom pravcu na mestu gde su neophodna oba. U prvom poluvremenu "otvarao kapije" za rivale lošom postavkom, kasnije pogodio iz penala i pokazao crtu samoodgovornosti. Za to pohvala, ali sigurno da može bolje.

Njegoš Petrović (do 80. minuta) - Presekao "milion" lopti i bio pravi osigurač veze Zvezde (da ne kažemo jedini). Sazreva i to se vidi svakim novim mečom, što je izraženo od Genta. Pametna partija mladog veziste

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, Nikola77 said:

siguran sam da var nije u funkciji da bi pomoćni kod prvog gola podigao odmah zastavicu, ali pošto postoji neće da rizikuje ako nije 100% siguran, jer što bi poništio regularan gol, a u suprotnom var će ga poništiti. 

 

Digao je pomocni zastavicu i gol bi svejedno bio ponisten ali drugi nema sansi da bi ga ponistio da nije bilo VAR-a.

Link to comment
19 minutes ago, harper said:

Evo zasto ne treba verovati ni u sta kad su nasi novinari u pitanju osim sebi i svom gledanju utakmice. Ovo je deo teksta sa B92.

 

Gelor Kanga - Igrao u jednom pravcu na mestu gde su neophodna oba. U prvom poluvremenu "otvarao kapije" za rivale lošom postavkom, kasnije pogodio iz penala i pokazao crtu samoodgovornosti. Za to pohvala, ali sigurno da može bolje.

Njegoš Petrović (do 80. minuta) - Presekao "milion" lopti i bio pravi osigurač veze Zvezde (da ne kažemo jedini). Sazreva i to se vidi svakim novim mečom, što je izraženo od Genta. Pametna partija mladog veziste

Ja ta smeća od raznoraznih ''sportskih portala'' tipša b92, mocart i sl odavno preskačem, za te bljuvotine baš treba želudac. Kanga je večeras uz Ivanića bio naš ubjedljivo najbolji igrač i onda dočekaš ovo sranje.

18 minutes ago, harper said:

 

Digao je pomocni zastavicu i gol bi svejedno bio ponisten ali drugi nema sansi da bi ga ponistio da nije bilo VAR-a.

Druga je i bila teško vidljiva iz one gužve.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Druga je i bila teško vidljiva iz one gužve.

 

Ma, znam, ne zameram sudiji nista. Mozda to sto Mandzukicu nije dao zuti za ono laktanje Rodica i sto je prelako naseo na flop i dao Rodicu drugi zuti. Oba penala je dosta lako digao ali ko je kriv Romanjoliju i Pankovu sto su debili. Imao je podjednak kriterijum kod dosudjivanja faulova i podjednako je stitio obe ekipe, meni je to dovoljno od sudije. Gresaka uvek bude.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...