Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

6 minutes ago, arkonada said:

E stvarno, povrediše se ova dvojica koja nešto znaju a ostadoše ovi bonusi...zar bonus ne bi trebalo da znači nešto dobro?

 

Njegos je odigrao mnogo vise utakmica od Erakovica i u znacajnijoj ulozi, Nikolic se brzo vraca, nece tu biti prevelikih problema.

 

Ovo im karma vraca za slanje Radulovica u Graficar.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Njegos je odigrao mnogo vise utakmica od Erakovica i u znacajnijoj ulozi, Nikolic se brzo vraca, nece tu biti prevelikih problema.

 

Ovo im karma vraca za slanje Radulovica u Graficar.

Jeste Njegoš odigrao više od Erakovića ali smo tamo tanji, ali ok, pričamo o bonus igračima.

Važno je da se Nikolić brzo vrati čitav, a "mog" pika Gavrića neću da spominjem neko vreme.

I, u pravu si za karmu i Radulovića, ne znam baš sve detalje ali idiotski to sve izgleda.

Link to comment
Just now, arkonada said:

Jeste Njegoš odigrao više od Erakovića ali smo tamo tanji, ali ok, pričamo o bonus igračima.

Važno je da se Nikolić brzo vrati čitav, a "mog" pika Gavrića neću da spominjem neko vreme.

I, u pravu si za karmu i Radulovića, ne znam baš sve detalje ali idiotski to sve izgleda.

 

Ma, klinac nakon poslednjih transfera svakako ne bi imao neku narocitu minutazu ni na prolece ali je uvek besmisleni rizik odricati se igraca sa klupe koji ulazi u restriktivan prostor kao mogucnost. Ne znam detalje ali poznavajuci Terzica pretpostavljam da je tu radila neka "nece da produzi ugovor/da menja menadzera" varijanta.

Link to comment
30 minutes ago, harper said:

 

Ma, klinac nakon poslednjih transfera svakako ne bi imao neku narocitu minutazu ni na prolece ali je uvek besmisleni rizik odricati se igraca sa klupe koji ulazi u restriktivan prostor kao mogucnost. Ne znam detalje ali poznavajuci Terzica pretpostavljam da je tu radila neka "nece da produzi ugovor/da menja menadzera" varijanta.

Koliko sam ja razumeo, Stankovic je preporucio da Radulovic ode u Graficar da bi imao priliku da igra zbog toga sto su dovedeni Bakajoko i Falko, pa bi se Radulovicevo ucesce u prvom timu svelo na garbage time u utakmicama u kojima je Zvezda vec osigurala pobedu.  Radulovicu se ta opcija izgleda nije dopala pa je zahtevao da ode u Rad na pozajmicu, sto se Zvezdi nije dopalo.  Onda je Radulovic "po kazni" prekomandovan u omladinski tim, na preporuku Stankovica ili Terzica ili obojce.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Milan je znacajno bolja ekipa od Hofenhajma a videli smo kolika je bila razlika izmedju nas i Nemaca, ne treba se previse zanositi tim dvomecom. U fudbalu je sve moguce ali treba praviti razliku izmedju navijackih mastanja i optimizma, ovo drugo bi bilo pozeljno da bude na necemu zasnovano.

 

Than again, posle dugo vremena dosao sam u fazu kad dovoljno verujem treneru u fudbalskoj sekciji da ne moram da se bavim time ko igra, zasto ne igra ovaj a ne onaj, kakav fudbal igramo i zasto i slicno. Mnogo mi se dopada ovo sto Stankovic radi i uveren sam da ce napraviti dobru trenersku karijeru ako bude imao malo srece. Ekipa ima jasne fundamente postavljene na prilicno visokom nivou, obraca se paznja na sve detalje (prekidi, na primer) koji mogu da odluce utakmicu, insistira se na igracima koji su dovoljno vesti s loptom da mogu da igraju brz i tecan fudbal, strpljivo se gadjaju odredjene tacke koje se primete u skautingu, ekipa je kompaktna i u kompletnom sastavu odlicno izbalansirana po pozicijama, igraci dobro znaju svoje uloge i odradjuju ih sa mnogo ponavljanja, svi su svesni pozicioniranja saigraca i trude se da predvide kretnje kako bi lopta isla brze i direktnije. Naravno, kako krenu rotacije u timu dolazi i do gresaka, propusta i slabe koncentracije pojedinih igraca ali ovo je ipak ekipa koja jos uvek ima odredjeni manjak kvaliteta i rutine na nekim pozicijama i to se moze tolerisati. Zvezda danas ima roster koji moze da izvede kompletan tim od igraca koji znaju da igraju fudbal i vec to je nevidjeni napredak za nase standarde.

 

O drugim stvarima, kao sto su vracanje nekih igraca na svoj najbolji nivo, promocija velikog broja klinaca i slicno smo vec pisali pa da se ne ponavljam. Uradjen je i dobar prelazni rok koji ce se pretvoriti u odlican ukoliko se Falko bude snasao makar koliko se snasao Falcineli, tim se pazljivo doselektira, postepeno jaca i sistematski se priblizava standardima druge evropske lige kojoj pripadamo po budzetu. Negde oko pedesetog mesta u Evropi smo po rejtingu ali je mnogo vaznije to sto i izgledamo kao neko ko zasluzuje taj rejting. Impresioniran sam kako je tim izgledao na pripremama u Turskoj, ne toliko kvalitetom igre koliko disciplinom igraca i insistiranjem na organizovanoj igri. Ove dve utakmice u prvenstvu nisu neki reper zbog kvaliteta terena na kojima smo igrali ali sam svejedno imao utisak da ni Pazar ni Radnicki nece vratiti utakmicu u egal da se igralo tri dana.

 

Sve u svemu, mislim da smo dosta napredovali sa Stankovicem i njegovim strucnim stabom kad je strucni rad u pitanju. To nekako daje garanciju da ako se ovako nastavi necemo previse zavisiti od individualnih resenja na pojedinim pozicijama vec ce ekipa imati kostur igre koji ce dovesti do automatizma kakav je neophodan da bi se igrao ozbiljan evropski fudbal. Cini se da vec sada pokusavamo na svakoj utakmici da nametnemo svoj ritam nevezano za kvalitet protivnika, onaj ritam koji nam je potreban za igru na vecem broju obrtaja od srpskoligaskog, a to nam je pod must ako mislimo da dobijemo nivo koji ce nas bez prevelikog stresa provlaciti kroz najveci deo evropskih kvalifikacija. Stankovic radi dobar posao i to treba reci, dobar posao koji nece biti kratkorocan i sporadican na kakve smo navikli ako klub bude usvojio i odrzavao njegov nacin rada.

  • +1 1
Link to comment

Navijać treba da veruje i u nerealno, šta nam teško:lolol: Važno je da idemo uzlaznom putanjom pa kako bude, neka se momci bore, mi da se deremo i psujemo pa kako nam bude

Link to comment
4 minutes ago, arkonada said:

Navijać treba da veruje i u nerealno, šta nam teško:lolol: Važno je da idemo uzlaznom putanjom pa kako bude, neka se momci bore, mi da se deremo i psujemo pa kako nam bude

 

Sto bi rekao jedan veliki crnogorski filozof - realnost je briga na koju se ne obaziremo.:D Verovati u nemoguce je pola definicije navijaca, druga polovina je vajkanje o propustenim prilikama (u poslednje vreme seruckanje po sudijama) i kukumavcenje kad se nemoguce ne desi. Sve go Tertulijan do Tertulijana po tribinama.

Link to comment

Ovo što je danas onaj burekdžija iz Žurnala ispričao za Genija mi je skroz ulepšalo dan ("A ovi su crnji od Zemuna" :hail: ). Voleo bih da imam neku knjigu koja je puna takvih pikanterija i anegdota.

 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, samo_opusteno said:

Erakovicu otisla metatarzalna po drugi put, duze ce biti van terena. Trenutno od bonusa na raspolaganju Njegos i Gavric.

 

Bilo bi pravo cudo da se na onom sranju od terena niko nije ozbiljnije povredio i cudo se, na zalost, nije desilo. Jeb'o ih fudbal u februaru u Srbiji.

Link to comment
10 hours ago, Redoran said:

Ovo što je danas onaj burekdžija iz Žurnala ispričao za Genija mi je skroz ulepšalo dan ("A ovi su crnji od Zemuna" :hail: ). Voleo bih da imam neku knjigu koja je puna takvih pikanterija i anegdota.

 


Jesenas je bio clanak gde Dejo to govori za Rendzerse, ovde govori o Drezdenu. Ima i ono kad je Sunes dosao da skautira (bio asistent), pa odneo izvestaj Smitu i kaze da su najebali za sve pare. :laugh:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...