Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

12 hours ago, gone fishing said:

jednostavnije je da svi stadioni imaju pokretni krov :happy:

- pa jbt u ovoj državi i titovi blizanci ne menjaju travu po 10 godina i pored silnih miliona prihoda od uefa i prodaje igrača već čekaju da im to plati država ili savez, a vi bi ste da to redovno rade klubovi sa 10-15 puta manjim budžetom :D

 

Zvezda menja travu svake druge sezone, otkako je skinuta ona bruka iz utakmice protiv Krasnodara i sredjen teren. I tada protiv Rusa smo se provukli jer su nekakvog Skota koji je radio monitoring za UEFA ispizdeli ljudi iz Krasnodara svojim kurcevitim ponasanjem pa nije izbivao sa Marakane dok teren nije doveden u kakvo-takvo stanje da moze da se igra utakmica. Nije to vise ni toliko skupo jer su neke firme u Srbiji pocele da se bave proizvodnjom onih koturova s travom, nije prvorazredni kvalitet ali je sasvim OK.

 

FSS je spucao ozbiljnu lovu u renoviranje stadiona ali, jebi ga, kvadrati terena ne mogu da se iznajmljuju za lovu a kvadrati poslovnog prostora ispod tribina mogu. Taj teren u Nisu i nije toliko los u bilo kakvim uslovima osim u jucerasnjim, ima finu drenazu i kompaktnu travu, u mnogo boljim uslovima za igru se onaj u Novom Pazaru mnogo brze raspao. Ali kad smrzne podloga kakva god da je dzabe je ako nemas grejace, smrzne povrsinski i cao. Moze da bude i Old Traford, bez grejanja ce biti ledena ploca na kojoj ce igraci da glume Katarinu Vit i to je to.

Link to comment

Kakva je situacija sa Falčinelijem, hoće moći da igra protiv zemljaka nešto da im umuva? Mnogo on znači ovoj ekipi, nije vrhunski ali je školovani igrač svakako.

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Usput, taj pomenuti Škot radi za Zvezdu (i dan danas) kao konsultant za travu.

 

Znas sta je lik radio kad smo prosli Krasnodar? Trcao je po hodnicima uprave i drao se od radosti.:D Kazu da veca gomila seljaka nije dolazila na Marakanu od uprave Krasnodara, pravi oni zadrigli, priglupi i bahati ruski tajkuni iz filmova i da je ovaj pizdeo zbog njih.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Vladimir Cvetkovic :hail:   kao i uvek, odlican intervju

 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/odbrojavanje-vladimir-cvetkovic-niko-nije-trazio-da-vadim-panceva-iz-vojske-bata-stane-zeleo-da-se-igra-sutradan/378851

 

Iznenadiću mnoge, ali sam ubeđen da je nas magla protiv Milana odvela do finala i Barija. Da, da... Dobro ste čuli“, bile su prve reči Vladimira Cvetkovića u intervju za MOZZART Sport.

 

Moraćete ovo da nam dodatno pojasnite?

 

Igrali su osminu finala protiv Milana. Mogli smo vrlo lako da prođemo, ali lično smatram da smo i prošli, ne bismo osvojili titulu prvaka Evrope. Imali smo u tom trenutku dobar tim. Baš dobar. Ali to nije bila velika ekipa. Nije vam jasno zašto to mislim?

 

Kroz godinu i po dana kada je Zvezda krenula u novi ciklus Kupa šampiona i na kraju ga osvojila, ostala su samo trojica ili četvorica igrača. Morala je da se desi nadogradnja. Jer osim Dike, Najdovskog, Savićevića i Šabanadžovića, došli su novi igrači. 

 

Sećate se da tada Robi nije igrao standardno. Daleko od toga. Pojavili su se novi, svetski asovi poput Belodedića, Siniše, Jugovića. Uspeli smo da podmladimo Binića.

 

Svako od njih je bio neophodan da Zvezda bude prvak.

 

Dakle, zahvaljujući Milanu i magli koja nas je zadesila napravili smo zaokret. Shvatili smo da moramo nešto bitno da menjamo. Do tada je Zvezda, posle onog Menhengladbaha, tavorila. Stalno smo bili među pet, ali nikada se nije osetilo da možemo da budemo šampioni Evrope.

 

Ma, tačno je Milan bio tada, ono što je Zvezda bila kasnije. Velika i nepobediva“.

  • +1 2
Link to comment

Hoćete biti u loži Marakane u četvrtak, realno tamo Vam je mesto?

 

„Neću, jer od 2001. godine nisam ušao na stadion. Imam drugačiji princip, ja sam tamo bio 20 godina i bio sam car. Zar treba sad da dođemo tamo i da mi portir kaže: „Izvinite, kao ste vi“.

 

Kako bese, Rajku Miticu su rekli "ko ste vi gospodine?" na ulazu na Zapad, a on se okrenuo i otisao

 

 

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Velja Nikolic ponovo trenira tako da je moguce da za nedelju dve bude u rotaciji, sto bi broj bonus igraca povecao na 4.  Problem sa povedom Erakovica je sto je ovo drugi put da ima istu povredu (kao svojevremeno Branko Jovicic).  Drugo, bez Erakovica odbrana je spala na trojcu stopera (Pankov, Degenek, Milunovic) od kojih je Milunovic sklon povredama.  Ocekuje se da se Erakovic oporavi negde do sredine aprila pocetka maja. 

 

Raspored utakmica u LLS je zgusnut.  Pored 19 utakmica tu su i 1-4 utakmice u kupu (polufinale 2 utakmice) i dvonedeljna reprezentativna pauza.  Sezona treba da se zavrsi za 3 meseca (19. maja), sto znaci 12 nedelja minus 2 nedelje za reprezentaciju.  Kako u 10 takmicarskih nedelja nabiti 17 ligaskih utakmica + kup utakmice + evropske utakmice?  Za Zvezdu to znaci najmanje 20 utakmica sto je 2 utakmice nedeljno.  Bice povreda, bice umora.  Mozda bi bilo pametno kup utakmice gurnuti u 2. plan i usredsrediti se iskljucivo na prvenstvene; racunam da se evropska sezona zavrsava 25. februara.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...