Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

44 minutes ago, Dimitrije said:

U sledece 3 utakmice jos 3 boda pa da prezimljujemo.  Da se samo nadamo da se neko ne zarazi.

ja bih kazao da nam treba bod sa gostovanja gentu i to je 99% prolaz, sa porazom pak dajem 70% sansi da ne prolazimo..:fantom:

Link to comment
16 minutes ago, samo_opusteno said:

Oni bi svakako napadali tih pola sata a obzirom na Ivanicevu tananost u defanzivi ima smisla uvesti ostrijeg igraca. Nemojmo smetnuti sa uma da su nas napali posle gola i u prvom poluvremenu sa Ivanicem u timu i zbog njegove mekoce i dali gol. Jedno je kako je to izgledalo a drugo je da li je imalo smisla u tom trenutku, a mislim da je bilo. 

Takodje i on i Kanga su prelezali koronu i pitanje je da li su spremni za 90 minuta ovakvog tempa. 

 

U sustini dobro je, sat vremena kontrole koju je njihov slucajan gol poremetio. Dobro je sto smo u stanju da ovakve ekipe pritisnemo dok ga ne zabijemo, pa cak smo i posle oba gola imali zicere za dupliranje, Ivanicev sut i Gobeljinu stativu. Lose je sto nemamo mentalitet da igramo 90 minuta ali to nase ekipe nemaju 70-ak godina. Takodje dosta nasih igraca je jednostavno trkacki limitirano, Katai, Ben, Ivanic...znaju fudbal ali nisu trkaci. 

 

Mislim da su svi na stadionu ocekivali da ce Kanga da izadje, ukljucujuci i Kangu. Bilo je jasno da je izgubio snagu i da od njega necemo videti nikakvu korist do kraja utakmice. Ne znam u kakvom je stanju bio Ivanic kad je zamenjen ali ako je mogao da igra ta izmena je bila greska. Ako je vec uvodio Petrovica on je trebalo da se povuce u liniju sa Sanogom a Katai i Ivanic da menjaju po levoj strani i u sredini, sto najvise i vole da igraju. Pretpostavljam da je Stankovic ocekivao ovakvu utakmicu do kraja pa je ostavio Kangu jer je on, za razliku od Ivanica, sposoban da dugackim pasom nadje igraca napred ali to se izjalovilo jer je Kanga crkao pa se nije ni nudio a ovi pozadi nisu mogli da dodaju tacan pas da im je zivot zavisio od toga. Kad je Borjan video da od tog posla nema nista krenuo je da ispucava dugacke lopte na Falcinelija pa smo potpuno ispali iz utakmice.

 

Medjutim, najveci nas problem veceras je bila takticka nedisciplina i neznanje Gobeljica.  U odbrani se konstantno uvlacio unutra i dozvoljavao da nam Gent napravi lom po toj strani vec u prvih 15 minuta, sto je Katai primetio pa trosio snagu igrajuci beka, a u napadu bukvalno nijednom nije bio tamo gde je trebalo da bude kad se odigravala akcija. I to srece sto je imao da mu golman Genta namesti zicer je usrao jer se nije na vreme namestio na odbitak. Gobeljic je poslednji igrac od tih Milojevicevih balvana koji je zaostao u timu, svaki put kad neki od njih udje sa klupe pokaze se da oni jednostavno nisu sposobni za organizovani fudbal jer su takticki nepismeni.

 

U Belgiji cemo verovatno igrati kao protiv Hofenhajma 3-5-2, sto je protiv ovakvih ekipa bolje resenje od ovoga sto smo veceras igrali, tim pre sto nam odgovara i nereseno.

Link to comment

Kangu je valjda i krenuo da menja kad je ulazio Njegos, ali onda je promenjeno pa je izasao Ivanic. Moguce da je Ivanic sam trazio izmenu u tom trenutku, nismo to videli.

Link to comment

Kako mislis da Gobeljic nijednom nije bio u napadu gde treba a asistirao je za gol pa i tu kod stative je bio gde treba... A to sto se Katai dosta vracao ima i do igre Genta i nase taktike, treba poslusati ovu konferenciju pomocnog trenera, jako dobro objasnjava mnoge stvari, između ostalog i oko toga kako Gent napada po krilu.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Imamo 2 gostovanja, Gent pa SLovan i onda kod kuce Hofenhajm.

 

Pre Genta Vojvodina u NS

 

Nije jbg. Gent pa Hofe i potonje kolo je Liberec. 

  • +1 1
Link to comment
50 minutes ago, harper said:

Medjutim, najveci nas problem veceras je bila takticka nedisciplina i neznanje Gobeljica.  U odbrani se konstantno uvlacio unutra i dozvoljavao da nam Gent napravi lom po toj strani vec u prvih 15 minuta, sto je Katai primetio pa trosio snagu igrajuci beka, a u napadu bukvalno nijednom nije bio tamo gde je trebalo da bude kad se odigravala akcija.

 

+1

Link to comment
23 minutes ago, samo_opusteno said:

Kako mislis da Gobeljic nijednom nije bio u napadu gde treba a asistirao je za gol pa i tu kod stative je bio gde treba... A to sto se Katai dosta vracao ima i do igre Genta i nase taktike, treba poslusati ovu konferenciju pomocnog trenera, jako dobro objasnjava mnoge stvari, između ostalog i oko toga kako Gent napada po krilu.

 

Ti ono zoves asistencijom.:D

 

Mislio sam na polozaj Gobeljica kod naseg razvijanja akcija po levoj strani. Ne prati kretnje drugih igraca, ulazi u tudje pravce kretanja umesto da utrcava u prazan prostor i siri trougao, previsoko je kad je lopta u zadnjoj liniji sto nam ogranicava iznosenje lopte iz zadnje linije. Ako se ne secas kako Rodic to radi pogledaj kako se Gajic namesta po svojoj strani i koliko prostora sebi pravi u odnosu na Gobeljica. Ja donekle razumem to, Gobeljic nije ucen da bude bek, zato mislim da nam tu treba pravi levi bek a ne da krpimo s njim.

 

Odslusao sam konferenciju za stampu i skoro nista nisam cuo koliko sam se iznervirao zbog "novinarskih" pitanja, narocito Ivanicu. Milosevic je ocigledno imao tendenciju da zastiti igrace od debila koji su vec imali spremne tekstove o novoj petardi jer nikad nisu gledali Gent i nemaju pojma koliko je to dobra ekipa. Mi smo vise srece imali zbog njihove ocajne realizacije zadnjeg pasa nego na drugoj strani, iako verovatno ne bismo dali golove da su oni imali boljeg golmana. Odlicni su u polju ali ne bi nam dali gol tri dana da je ona lopta promasila Degeneka. Imali su ogroman posed i veliki promet ispred naseg gola a kad saberes mrtve sanse opet smo ih mi vise promasili nego oni.

Link to comment

Čudo je kako sa ovom "obranom" ne primamo tri po meču u proseku...

 

Gent je ozbiljan tim, Bukari je ozbiljan mamojeb, za tri nedelje kad se kompletiraju otrsiće nas samo tako, biće oprašivanje ko što bumbar oprašuje cvet.

 

Pošto teško da ćemo bolje proći i protiv Hofenhajma, šansa za prolaz dalje biće protiv Ludogoreca, od njih smo jednostavno kvalitetniji tim, pa ako se ne useremo od praznih tribina, trebalo bi da izvučemo makar bod.

 

 

Link to comment



 
Ako uspemo da prodjemo dalje na zimu pod hitno mora da se resava pitanje levog beka a ne bi nam bio visak ni jedan defanzivnije orijentisani veznjak. Sanogo opet nece igrati u Belgiji zbog kartona a ne bi ni ovu utakmicu zavrsio da mu sudija nije oprostio onaj start kod desne aut linije.


Nama definitivno treba zamena za Sanoga, nevezano sa ishodom ovogodišnje evropske avanture, pošto je mala verovatnoća da ćemo ga zadržati po isteku pozajmice. O poziciji levog beka ne vredi ni komentarisati, pošto je ta pozicija odavno trebala biti zakrpljena. U svakom slučaju, kao što sam rekao i pre prethodnih utakmica, ja sam zadovoljan sa ovim izdanjem Zvezde. Nekada je to bolje, nekada lošije, ali se vidi napredak i pozitivan pristup igri. Ako prođemo grupni deo, i uz malo sreće pri žrebu, i dobrim pojačanjima na gorespomenutim pozicijama, ova sezona će biti veoma uspešna. Uz još par skupljenih bodova i eventualno mesto nosioca u 3 kolu kvalifikacija za LŠ sledeće sezone, možemo da radimo postepenu nadogradnju tima za sledeću sezonu.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
11 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Čudo je kako sa ovom "obranom" ne primamo tri po meču u proseku...

 

Gent je ozbiljan tim, Bukari je ozbiljan mamojeb, za tri nedelje kad se kompletiraju otrsiće nas samo tako, biće oprašivanje ko što bumbar oprašuje cvet.

 

Pošto teško da ćemo bolje proći i protiv Hofenhajma, šansa za prolaz dalje biće protiv Ludogoreca, od njih smo jednostavno kvalitetniji tim, pa ako se ne useremo od praznih tribina, trebalo bi da izvučemo makar bod.

 

 

 

Mi verovatno uopste necemo izgubiti u Belgiji ako budemo igrali kao u Nemackoj. Ovaj Zvezdin tim se opasno potcenjuje, a bilo je vec protiv Hofenhajma jasno da mozemo da igramo na ovom nivou. Treba jos malo doterivanja ovom timu ali za sada stvari izgledaju sasvim dobro.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...