Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

1 minute ago, harper said:

O, jebo te, glava me zabolela od ove utakmice. Igramo za gol, dok ga ne damo igramo odlicno, cim ga damo kao da svima neko uzme mozak. Ima malo i do toga da protiv ovako spremnih ekipa taman ovoliko mozemo da trcimo, dva puta po 15 minuta. Sa ovakvom fizickom spremom igraca i ovoliko taktickog neznanja nama je ovo otprilike nivo na kojem mozemo da igramo egal utakmice, za nesto vise mora dosta toga sistemski da se menja.

haha, doslo je do toga da zelim pobedu, ali me je strah da postignemo gol.

Link to comment
14 minutes ago, Apollo Creed said:

Domister:smiley_hail:

 

meni je izgledalo da su izmene bile uzasne. njegos umesto ivanica na ocemivani pritisak nakon sto smo dali gol nas je uvelo u panicni mod. ali dobro, prolece :)

Link to comment
13 hours ago, Plajvi said:

GG3+.

 

 


Falcineli bog, sve da postigne jos tacno 0 golova necu menjati misljenje, u 95' se lomi kao u 5', pola sata apsolutno sam na svetu odigrao bez ikoga. 

Borjan: Sparta tamo, Krasnodar ovde, Salcburg tamo, Kopenhagen tamo, veceras ovo, jos jedan bog.

Cudna tekma, ovi su bolji od nas/isti k'o i mi. Liberec je zalutao i nije mi jasno kako su dobili ove. Ako nekim cudom izvucemo bod u sledecem kolu, prolece. :) Fizicki su dominantni, bez Sanogoa tamo nema 'leba. Otprilike su na nekom nivou Kopenhagena/YB od prosle sezone, i ocekivao sam tako nesto. 

Bekovi su nam jezivi, a danas je i Milunovic bio. Njegos bio korektan prvi put u ozbiljnoj utakmici u svojoj karijeri. 

Sreca pa je njihov golman kurton, oba gola je mogao skinuti, steta za vratnicu (koju je opet on omogucio ocajnom intervencijom) i gredu, a pogotovo sto Ivanic nije dao gol iz one akcije u prvom. 

A koeficijent samo raste i raste, baby steps pa dogodine nosioci do kraja kvalifikacija. :)

Dali su skrnavac onaj, a propustili jedno 5 sjajnih sansi Belgijaneri, ova tekma je bila za 4:4.

 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment

Али Петровић био добар... :laugh: 

Ушао да затвори, ни једног играча ни стигао није, а камоли да фаул направи...о одузетој лопти ни да причам.

 

Жабар баш добар, свиђају ми се овакви играчи. Он у дефанзиви млати рукама показује саиграчима да затварају. Баш рударски посао, а поред тога има њух и за гол.

 

Панков и Говељић два стабла невиђена, још кад су заједно на терену...

 

То је тај менталитет о коме сам говорио на 5-1 против Либереца. Па јебем му мајку, разумио бих да се бранимо ако дамо дупло бољој екипи гол, али овакве утакмице гдје смо бољи и квалитетом и на терену тренутно па играјте лопте, зашто се зове фудбал...ово је баш дјевловало суперлигашки бункер који ми играмо у јевропи, а у Србији сви против нас.

 

По мени штопери нису били лоши, доста су трпили грешке Говељића и везне линије, Саного након картона ужасан. Умјесто да изведе њега, он остатак утакмице игра као на иглама...

Edited by ОГИрс
Link to comment
7 minutes ago, Miljenko said:

Da se tim ne bi ovako gubio, kada stekne prednost, treba cesce igrati protiv konkurentnih protivnika. Liga je takva kakva je i tu nema pomoci, posto od nekog spajanja sa komsijama sigurno nema nista.

Odlicnih 6 bodova i nadam se jednom korektnom gostovanju, nebitno gde.

 

Upravo tako. Gent je jako ozbiljna ekipa, samo su lose usli u sezonu zbog povreda i bolesti, a kod nas je stvoreno ocekivanje kao da treba da ih pregazimo. Otuda ovaj opor ukus i preterane kritike. Mozda bi utisak i bio drugaciji da smo umesto stativa pogadjali golove u trenucima kad smo imali prednost ili da je Ivanic ubacio onaj zicer na 1:0 jer bismo igrali opustenije, ovako smo napravili ozbiljan uspeh a svi zvucimo kao popishani.

 

Degenek je odigrao herojsku utakmicu i pored onog nesrecnog starta zbog kojeg smo primili gol. Bukvalno je sve zivo zatvorio, malo igrace Genta a malo bogme i saigrace iz odbrane i veznog reda. Borjan ce zbog one odbrane da ispadne heroj ali je realnost da je odigrao svoju verovatno najgoru utakmicu u Zvezdi a i da Belgijanci ne bi ni imali onu sansu u poslednjem minutu da je dobro procenio centarsut pre toga. Za ostale je tesko bilo sta reci jer smo sve vreme igrali pogresnu igru koju ovaj tim odavno ne pokazuje. Mislim da je takticki najveca greska napravljena u tome sto je Ivanic poslat na dijagonalnu stranu od Kataija jer, opravdano, Stankovic nije imao poverenja u Kanginu sposobnost da igra odgovorno u toj liniji ispred odbrane. Taj nas trougao kojim resavamo veci broj utakmica je vec bio okrnjen neigranjem Rodica a odvajanje Kataija i Ivanica je obojici smanjilo ucinak.

 

Medjutim, ovakve pobede su zlata vredne i ukoliko Hofenhajm bude ozbiljan do kraja mi smo ovom pobedom bukvalno na bod od prolaska u prolecnu fazu, sta god da uradimo u Belgiji. Mislim da imamo kapacitet da uzmemo i vise ali videcemo. Ako uspemo da prodjemo dalje na zimu pod hitno mora da se resava pitanje levog beka a ne bi nam bio visak ni jedan defanzivnije orijentisani veznjak. Sanogo opet nece igrati u Belgiji zbog kartona a ne bi ni ovu utakmicu zavrsio da mu sudija nije oprostio onaj start kod desne aut linije.

Link to comment
1 minute ago, nautilus said:

 

meni je izgledalo da su izmene bile uzasne. njegos umesto ivanica na ocemivani pritisak nakon sto smo dali gol nas je uvelo u panicni mod. ali dobro, prolece :)

Oni bi svakako napadali tih pola sata a obzirom na Ivanicevu tananost u defanzivi ima smisla uvesti ostrijeg igraca. Nemojmo smetnuti sa uma da su nas napali posle gola i u prvom poluvremenu sa Ivanicem u timu i zbog njegove mekoce i dali gol. Jedno je kako je to izgledalo a drugo je da li je imalo smisla u tom trenutku, a mislim da je bilo. 

Takodje i on i Kanga su prelezali koronu i pitanje je da li su spremni za 90 minuta ovakvog tempa. 

 

U sustini dobro je, sat vremena kontrole koju je njihov slucajan gol poremetio. Dobro je sto smo u stanju da ovakve ekipe pritisnemo dok ga ne zabijemo, pa cak smo i posle oba gola imali zicere za dupliranje, Ivanicev sut i Gobeljinu stativu. Lose je sto nemamo mentalitet da igramo 90 minuta ali to nase ekipe nemaju 70-ak godina. Takodje dosta nasih igraca je jednostavno trkacki limitirano, Katai, Ben, Ivanic...znaju fudbal ali nisu trkaci. 

Link to comment
21 minutes ago, nautilus said:

 

meni je izgledalo da su izmene bile uzasne. njegos umesto ivanica na ocemivani pritisak nakon sto smo dali gol nas je uvelo u panicni mod. ali dobro, prolece :)

 

Veliki je Domister.:cool:

Šteta što Stankelu nisu kaznili još koju,spavao bih mirnije...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Apollo Creed said:

 

Veliki je Domister.:cool:

Šteta što Stankelu nisu kaznili još koju,spavao bih mirnije...

 

Pa, kako je kaznjen napravio lose izmene?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...