Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

   Gobeljić ima plafon koji nije visok, da, naravno. Do tog plafona, pa ni ispod njega, još uvek nije stigao nijedan fudbaler koji se preziva na ić, a da igra desnog beka. To ponavljam 1000-ti put i to nije Gobeljićev problem. Da je Gajić ostao u igri u drugom poluvremenu isto bi izgledao, jer bi mu Jovičić poslao pas u gol aut, a ostali ni takav. Ni to nije Gobeljićev problem. 

 

   Što se, pak, tiče egzotike, Katai i Marin su igrali/igraju u MSLu i S.Arabiji. Kako se na egzotikometru kotira donji dom japanske lige? A Ebisilio ni tamo nije igrao. Kafuu se zametnuo trag pa ne možemo ni da ga premerimo kako dolikuje. Zaista misliš da je Milojeva krivica njihovo strmoglavljivanje? Ništa nije do njih samih? Što se klinaca tiče, nisam siguran na koga tačno misliš. Kupusovića?

Link to comment
1 minute ago, Hobbit slayer said:

Daj Bobe da grešim, ali ako je čovek otišao iz Zenita zbog male ponude od dva miliona evra, na koju varijantu bi mi mogli da ga privučemo?

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 

       To je pitanje svih pitanja. Na stranu i detaljčić oko šikaniranja u reprezentaciji. Zaista ne mogu da zamislim motiv za povratak u Srbiju i da se pridružim, daj Bobe da grešim.

Link to comment

Gobelja, Stojko, Srnic, Pesic, Milic, Jovicic, Vukanovic, Causic - svi su se mnogo trudili i cimali - i doprinosili rezultatima, ali je cist pakao gledati ih. Svi kruti, deluje da niti jedan od njih ne ume da trci, gram elegancije ne postoji ni u jednom pokretu, samo energija. O driblanju i kvalitetnom sutu/centarsutu da ne pocinjemo. 

Sve na cimanje i trud, jeziva tehnika i IQ. Jovancic i Njegos ne deluju ni kao da su se cimali, oni su jos 1 nivo nize in my book.  

Vulic onomad protiv Olimpijakosa kad je usao je delovao kao Zidan. Garsija izmislio fudbal za sva ova krila sto su igrala prosle sezone, nije mi bilo jasno cemu pljuvanje njega stalno. Slicna prica i s Kanjasom. Mislim, nije da Kanjas zaradjuje 3 miliona a Jovancic 400k pa zli stranci nas lebac itd. 

Najbolji Gobeljin momenat je bio onaj penal u Kopenhagenu, hladnokrvno lagano i samouvereno u zajebanom momentu posle 120+ minuta spartanja. U onoj prvoj sezoni mi je uz Adzica i Racica delovao kao najvece tele u timu, na kraju ove sezone je u boljoj polovini. 

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, fandorin said:

   Gobeljić ima plafon koji nije visok, da, naravno. Do tog plafona, pa ni ispod njega, još uvek nije stigao nijedan fudbaler koji se preziva na ić, a da igra desnog beka. To ponavljam 1000-ti put i to nije Gobeljićev problem. Da je Gajić ostao u igri u drugom poluvremenu isto bi izgledao, jer bi mu Jovičić poslao pas u gol aut, a ostali ni takav. Ni to nije Gobeljićev problem. 

 

   Što se, pak, tiče egzotike, Katai i Marin su igrali/igraju u MSLu i S.Arabiji. Kako se na egzotikometru kotira donji dom japanske lige? A Ebisilio ni tamo nije igrao. Kafuu se zametnuo trag pa ne možemo ni da ga premerimo kako dolikuje. Zaista misliš da je Milojeva krivica njihovo strmoglavljivanje? Ništa nije do njih samih? Što se klinaca tiče, nisam siguran na koga tačno misliš. Kupusovića?

 

Naravno da mislim. Ne ekskluzivno Milojeva vec krivica kompletnog strucnog pogona u Zvezdi. Ne moras daleko da ides da bi napravio neku razliku, pogledaj samo u susedni kosarkaski klub koji u poslednjih desetak godina ima i ovakve i onakve trenere ali svejedno pruza igracima vece mogucnosti da napreduju i ostvare solidne transfere nakon odlaska iz Zvezde. Nije isti sport u pitanju ali nisu ni isti uslovi, s parama koje fudbalski klub dobija samo od Gazproma kosarkaski klub bi konstantno bio u Top 8 Evrolige. Postoji jos jedan argument za koji ne moras da ides daleko, zapravo samo do susedne ulice na Dedinju. Pogledaj mlade igrace koje Partizan izbacuje i nase mlade igrace, pogledaj im cenu na trzistu i klubove u kojima igraju. Godinama dominiramo u nasoj ligi a nismo stvorili igraca ni blizu cene Blekija Milenkovica, Pavlovica, Stevanovica i drugih.

 

Gajic je bolji bek od Gobeljica, uvek cu biti na tom stanovistu. Jednostavno je pismeniji igrac i razume zahteve pozicije beka koju igra ceo zivot. To zasto u Zvezdi nije realizovao puni potencijal me nimalo ne cudi, nije jedini. Poslednji igraci koji su se dobro prodali iz Zvezde su Bozovicevi igraci koje je Miloje nasledio. Zbog tog loseg strucnog rada ne mozemo da stvorimo tehnicki superiorne igrace a ne mozemo ni da ih kupimo jer takvi kostaju previse, zato se oslanjamo na fizicki potentne domace igrace sumnjivog kvaliteta koji "pokrivaju" teren na kojem igraju Ben ili Marin, pa sta njih dvojica urade. Nas je jedan Jirka u onom dvomecu razbio i bio ubedljivo najbolji igrac Slovana, nakon sto smo ga kupili izgledao je kao amater i na kraju zavrsio na pozajmici jer nismo znali sta cemo s njim. Mozemo mi da se zavaravamo da je do ovog ili onog igraca ali kad toliki broj igraca ode iz Zvezde gori nego sto je bio kad je u nju dosao to ne moze biti individualni problem vec samo sistemski.

Edited by harper
Link to comment
On 24.7.2020. at 21:48, Dimitrije said:

Ne znam da li su krali

 

:D :D :D

 

Najbolja fora na topiku ikad... Ne, nisu krali. Sve ulažu u klub. :D

 

3 hours ago, dragance said:

Koji će nam kurac on?

 

Možemo samo u najvlažnijim snovima da se nadamo da će doći, makar na sezonu. Nevezano za to koliko je to realno ili ne.

Link to comment

    Uf. 

 

    Sam si rekao košarka i fudbal nisu isti sport i nikako ne možemo da ih upoređujemo. U košarci smo svetska velesila na reprezentativnom planu, a na klupskom smo kompetitivni na najvišem nivou, a glupo je i opisivati nivo na kom se nalazi srpski fudbal. 

 

    To što ne možemo da pariramo Partizanovim pojedinim izlaznim transferima (mada je i to diskutabilno) je pogrešan tajming transfera, a razlog je, složićemo se, lopovluk Zvezdine uprave i vrha države. Zvezda je prodavala igrače Benfiki, Sitiju, Liverpulu, Bordou, Marseju, Krasnodaru, a Partizan istoj toj Benfiki, Anderlehtu, Fiorentini, Monaku. Ne vidim ja tu preveliku razliku. 

 

    Poslednji igrači koji su se dobro prodali iz Zvezde su pre svih Radonjić, pa Degenek, Boaći, Šilja Pešić, braća Ilić, pa čak i Račić, a Božović s njima nije imao nikakve veze osim sa Boaćijem, već isključivo Milojević. Zbirno je to 28.5 miliona evra. Na toj listi bi bio i Pavkov da nije bolid.

 

    Jirka nas nije razbio u dvomeču, u Beogradu je imao onaj sprint kod njihovog gola, u Trnavi se nije video. Njega smo kupili na osnovu prethodnog dvomeča protiv onih Kiprana, njih je razbio. Inače, on nije ništa posebno, to je takođe bila euforična kupovina, daj i tog malog za 750k, neće da se baci, kad smo već calnuli milionče za Čauša.

 

    Ko je iz Zvezde otišao gori nego što je bio tj, koga je to Miloje upropastio "osim Ebija i Kafua"? Le Taleka, Krstičića, Savića, Stojkovića...? Problem koji sada postoji u vidu preglomaznog igračkog kadra i balasta koga ne možemo da se ratosiljamo i koji nam bukvalno postaje teg oko vrata su nerealno visoki ugovori koji su revidirani nakon prvog učešća u CL. Prosto, nikome se ne ide napolje kad ovde ima lovu koju u inostranstvu može samo da sanja. 

Link to comment
45 minutes ago, fandorin said:

    Poslednji igrači koji su se dobro prodali iz Zvezde su pre svih Radonjić, pa Degenek, Boaći, Šilja Pešić, braća Ilić, pa čak i Račić, a Božović s njima nije imao nikakve veze osim sa Boaćijem, već isključivo Milojević. Zbirno je to 28.5 miliona evra. Na toj listi bi bio i Pavkov da nije bolid.

 

 

S izuzetkom Radonjica svi ti stariji igraci su prodati u egzoticne lige, mladji jos uvek ne igraju u klubovima koji su ih kupili. To se ne zove prodaja nego uvaljivanje. Gde sad igra tih 28.5 miliona?

 

I taj argument da je sve posledica lopovluka uprave je vec postao izlizan. Kradu i drugi ali znaju da naprave igraca. Mi ne znamo. Razlog za to je sto radimo katastrofalno s mladjim kategorijama ali i sa prvim timom. Iskreno, razumem tu zelju da se nadje izgovor da se navija za klub za koji se inace navija ceo zivot tako sto ce se upirati prstom na upravu a zanemarivati sve ostalo ali to nece nista promeniti u klubu. U Zvezdi godinama niko nije postao igrac a i ovi koji su dosli kao igraci nisu napravili stepenik vise u karijeri. To su cinjenice koje je jako lako dokazati. Mozemo mi da se zavaravamo pricama tipa to nije isti sport, do igraca je, vidi koliko smo para uzeli. Sve je to uzalud.

Edited by harper
Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 

S izuzetkom Radonjica svi ti stariji igraci su prodati u egzoticne lige, mladji jos uvek ne igraju u klubovima koji su ih kupili. To se ne zove prodaja nego uvaljivanje. Gde sad igra tih 28.5 miliona?

 

I taj argument da je sve posledica lopovluka uprave je vec postao izlizan. Kradu i drugi ali znaju da naprave igraca. Mi ne znamo. Razlog za to je sto radimo katastrofalno s mladjim kategorijama ali i sa prvim timom. Iskreno, razumem tu zelju da se nadje izgovor da se navija za klub za koji se inace navija ceo zivot tako sto ce se upirati prstom na upravu a zanemarivati sve ostalo ali to nece nista promeniti u klubu. U Zvezdi godinama niko nije postao igrac a i ovi koji su dosli kao igraci nisu napravili stepenik vise u karijeri. To su cinjenice koje je jako lako dokazati. Mozemo mi da se zavaravamo pricama tipa to nije isti sport, do igraca je, vidi koliko smo para uzeli. Sve je to uzalud.

LeTalek u Monpelije, Krsticic u AEK, Donald u Jeni Sport, Stojkovic Rapid Bec.  Sve cetiri lige su jace od Linglong lige.

Link to comment
25 minutes ago, Dimitrije said:

LeTalek u Monpelije, Krsticic u AEK, Donald u Jeni Sport, Stojkovic Rapid Bec.  Sve cetiri lige su jace od Linglong lige.

 

To su sve igraci koji su u Zvezdu dosli ili u Grofovo vreme ili ih je on predlozio pa su praceni jos dok je on bio trener. Ukljucujuci i Radonjica, for that matter. Zaboravili ste Grujica koji je prodat u Liverpul.

Link to comment

Grujic, Jovanovic, Ristic, Rajkovic su prodati, cini mi se, pre dolaska Milojevica.  Zaboravio sam golmana Manojlovica koji je prodat u Getafe na samom pocetku Milojevicevog mandata (grao je u prve dve runde kvaliikacija za LE protiv Floriane i Irtisa)

Link to comment

Trener crveno-belih Dejan Stanković je odmah prišao Sanogo i pitao ga kako je, a prvi utisak je da je odgovor bio olakšavajući. Tako je i bilo, Seku Sanogo je već danas odradio trening oporavka. Iz igre je izašao iz predustrožnosti, jer je dobio jak udarac.

 

Kada je reč o Nemanji Milunoviću, njega čeka pauza od nekoliko dana.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

LeTalek I Donald cak I Stojkovic mislim, su otisli za dzabe, a Krsticic za fiksnih 400.000e, cini mi se

 

Ma, nije bitna prodaja, ionako Zvezda nema nista od tih para, bitno je gde su otisli i koliko su igrali kad su otisli. Poenta je da u fudbalu, za razliku od kosarke, Zvezda nema reputaciju kluba u koji se dolazi da bi se napredovalo i napravio korak vise u karijeri. Mozemo da pricamo o tome da to nisu isti sportovi ili sta god nam padne na pamet da pricamo ali ta vrsta poredjenja je sasvim korektna. U kosarkaski klub dolaze igraci sa ili bez znacajne reputacije, vecina njih ode ili na isto ili na bolje, u fudbalu smo dobri ako igrac ne propadne kao zeton kad ode od nas. Primeri i za jedno i za drugo su brojni.

Link to comment

Igranje u slaboj Linglong ligi ne pruza mnogo prilike fudbalerima da napreduju ili da odrze kvalitet.  Pretpostavljam da je liga u kojoj se igra kosarka kvalitetnija i kompetativnija od fudbalske, tako da moze da proizvodi kvalitetne igrace.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...