Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

28 minutes ago, harper said:

 

Treba nam jedna azdaja na levom stoperu, po mogucstvu da se snalazi i na levom beku

Sledece godine nam valjda ispada "Kairat sezona", poslednja iz onog mracnog niza kad smo upisivali poene s decimalom iza nule, tako da bi trebalo da odrzimo finu poziciju na zrebu i sledece godine.

 

 


Alaba, Dusko Tosic. :D 

I one tamo nam ispada Sasuolo/Ludogorec sezona, i to je bulja od bodova. Po logici stvari, uz malo srece bismo vec od iduce sezone mogli biti nosioci i u plejofu za LS, mislm da cemo u trecem kolu biti nosioci i bez potrebe da nam se poklapaju rezultati kao do sad.

Stravican, gotovo nadrealan je podatak da smo u drugom sesiru za grupe u LE, to mi deluje kao scenario s Football Managera, pre 3 godine smo bili nepovlasceni u trecem kolu kvalifikacija za LE kad smo vukli Spartu, kvantni skok je ovo - bravo i hvala svima. Neka uzmu sto vise bodova mogu, da nabudzimo taj koeficijent preko 30, a sad lepo da cepamo semenke i kenjamo po Njegosu, Jovancicu, Gobeljicu itd. 

Ok ide lopta, ali nema pluca niko, na tome se najvise mora raditi. Gledao sam Rio Ave - Milan, trce kao navijeni 120 minuta, iako tehnicki (ovo zvuci neverovatno) nisu bolji od nas.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:


Alaba, Dusko Tosic. :D 

I one tamo nam ispada Sasuolo/Ludogorec sezona, i to je bulja od bodova. Po logici stvari, uz malo srece bismo vec od iduce sezone mogli biti nosioci i u plejofu za LS, mislm da cemo u trecem kolu biti nosioci i bez potrebe da nam se poklapaju rezultati kao do sad.

Stravican, gotovo nadrealan je podatak da smo u drugom sesiru za grupe u LE, to mi deluje kao scenario s Football Managera, pre 3 godine smo bili nepovlasceni u trecem kolu kvalifikacija za LE kad smo vukli Spartu, kvantni skok je ovo - bravo i hvala svima. Neka uzmu sto vise bodova mogu, da nabudzimo taj koeficijent preko 30, a sad lepo da cepamo semenke i kenjamo po Njegosu, Jovancicu, Gobeljicu itd. 

Ok ide lopta, ali nema pluca niko, na tome se najvise mora raditi. Gledao sam Rio Ave - Milan, trce kao navijeni 120 minuta, iako tehnicki (ovo zvuci neverovatno) nisu bolji od nas.

 

Da, sta god ko mislio o Milojevicu on licno je katapultirao klub navise za dve klase. Strasna je steta sto nije imao ko u upravi da kapitalizuje te rezultate umesto sto su se ponasali kao pijani milioneri i spickali ogromne pare ni na sta ali to je sudbina nasih klubova i naseg fudbala uopste. Ako je Terzic procitao da smo zakljucno s ovom utakmicom prihodovali oko 6.5 miliona, a verujem da je sve lepo sracunao i bez citanja, koliko sutra ocekujem jedno par vukanovica za po 350.000 i 30% od sledece prodaje.

 

Uzgred, koliko god to cudno zvucalo posle ove utakmice ja ne mislim da nam je kondicija toiliki problem. To jest, mislim da nam nece biti problem kad budemo izlazili na teren sa 11 zdravih igraca. Mislim da nam je mnogo veci problem na dosadasnjim evropskim utakmicama bila psiha i to sto imamo dosta igraca u timu koji znaju da igraju fudbal ali su trkacki inferiorni. Ne znam kako fizicki da se spreme Ivanic, Katai, Gajic, Nikolic, Ben, Rodic, Kanga, cini mi se i Falcineli, tesko da ce postati hitriji i jaci od ovoga koliko su danas, bar ne mnogo. Moracemo to da resavamo na drugacije nacine, brzom distribucijom lopti i pametnijim trcanjem.

Link to comment

Ne moraju biti brzi i jaci u duelu, vec samo da drze tempo 90 minuta, mi ako u prvih sat vremena ne damo 3 komada - u totalnom smo kurcu. Nema pluca, ne mozemo do lopte, a samim tim ni do kontrole utakmice. Posle 70 minuta mi imamo tipa 6 kandidata za izmenu zbog duse u nosu, uglavnom su to svi ofanzivci + naravno Rodic. Da li je do loseg ekonomisanja energijom u okviru utakmice, ili su lose odradjene pripreme usled kovida, ne znam, ali bas se vidi fizicki pad u ove 3 tekme na strani. Cini mi se da je Gobeljic ubedljivo fizicki najspremniji u timu. 

 

Danas je duvala promaja kod Ararata nekoliko puta na 2-1 kad su krenuli da nas stiskaju, ali nisu mogli nasi ni kontru da istrce do kraja i zakucaju ekser u kovceg. Sreca pa je ispalo dobro na kraju.

  • +1 1
Link to comment

Kada je bilo 2-1, nasa sposobnost da napravimo efikasnije kontre je bila otupljena izlaskom Kataija, Bena i Kange.  Odluka da se posle vodjstva od 2-0 stane na loptu i utakmica rutinski privede kraju nije bila dobra jer je uveden koji je taj zadatak trebalo da obavi a za to nije bio sposoban/spreman i stavise doprineo je golu Ararata.  Izmenu koje su nakon toga sledile su bile panicne i riskantne (Gobeljic umesto Bena i Gavric umesto Kataija sa zadatkom da drzi loptu sto duze i da potrosi vreme umesto da pojaca napad), jer sta bi bilo da smo morali da igramo produzetke a izveli smo kljucne igrace.  No sve je dobro sto se dobro svrsi, iako sam krajickom oka odgledao zadnjih 5 min i cesto izlazio iz sobe da bajagi pijem vodu (a bilo je napeto kao poslednji trenuci utakmice protiv Krasnodara u Beogradu).

 

Sto se tice kondicije, Falcineli, na priper, nije odradio pripreme sa Zvezdom vec sa svojim italijanskim klubom, a nije se isticao izdrzljivoscu u odnosu na ostatak Zvezdinog tima.  Mislim da su Zvezdasi pali posle Araratovog gola jer su grupno napunili gace (ukljucujuci i strucni kadar i klupu), sto je vise stavr nemanja petlje i krazi nego nemanjane kondicije.  Treba nam igrac koji ima psihu kalo LeTalek, hladan ko spricer, hrabar, arogantan, sa dozom kompleksa superiornosti svojstvene ljudima na zapadu Evrope kojim resavaju problem u trenucima kada se nas slovensko-balkanski mentalitet prepusti kuknjavi, samosazaljenju i panici.

  • +1 3
Link to comment

Sada kada smo preskočili ovaj horor film od kvalifikacija, konačno možemo da se fokusiramo na prave stvari. Par pojačanja, uz malo sreće na žrebu i realna očekivanja, i ovo može biti još jedna lepa evropska jesen. Za nešto više od toga će trebati da nam se poklope karte. U svakom slučaju, imaćemo o čemu da drobimo na topiću narednih par meseci, a sretniji od nas i da uživo prisustvuju.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment

Dobro je da smo ušli u grupnu fazu. Jedina nada posle ovih utakmica u kvalifikacijama je da nećemo igrati ovako stegnuto, odnosno da ovaj tim može bolje. 

Falčineli je imao dve prilike. Prvu je sjajno realizovao, drugu mu je golman ušao u šut. Tu je jedino mogao da ide u dribling, ovde nemam šta da zamerim, osim da čestitam Čupiću.

Mister se raspao. Jedino što je valjalo u raspadu je što  je Gavrić od ulaska uspeo da čuva loptu, da igra bukvalno sam. Svi ostali su pocrkali najstrašnije.

Znači odlaze Ben i Degenek? Gavrić ostaje? Ako ostaje Gavrić nema neke potrebe da se neko posebno dovodi. Pozadi bi trebalo štoper i bek.

Link to comment

Pa dobro, ove kvalifikacije na jednu utakmicu su bile nezgodne za mnoge pa i veći favoriti su se okliznuli i ispadali. Ono što je po meni ok od ove utakmice sinoć  je onaj početni pritisak koji je Deki na Klopovski način smislio presing na zadnjoj liniji odbrane Ararata tako da im preostaje samo dugim loptama da izlaze van svoje polovine i to je uglavnom funkcionisalo. Problem je to što Deki njima može da kaže kako igrati presing, ali ne može umjesto njih da razumije šta im se govori. Drugi nezgodan problem su izmjene, sve odreda su slabe osim Gavrić, jedan rezervni  igrač Ararata Otubanjo je promjenio svu igru i tad su prepolovili našu prednost, s druge strane naš rezervista "osigurač" Petrović je ko tempirana bomba ušao i raspad sistema kod nas. Tog dečka je trebalo negdje na pozajmicu poslati ovako će praviti štetu i timu a i sebi, ako se nastavi dalje forsirati.

 

Danas se u dobru grupicu ubaciti i Bog da nas vidi i na proljeće u Evropi.

Link to comment

Moje zelje za danas su skromne. Da se izbegne prva polovina gornjeg sesira, kao i Francuzi iz poslednjeg, i da konacno uleti bar jedan od/Seltik/Glazgov dvojca (bolje Seltik).

Edited by pantelia
slovo
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...