Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

On 31.8.2020. at 12:55, John Coltrane said:

A sto nasi drzavljani imaju zabranu ulaska na Cipar?

 

21 hours ago, renne said:

istina je

već se pisalo o tome-

 

jeste jeste

Link to comment

Baš sam se razočarao što nismo dobili Dinamo,uslovo su bili idealni,

od Olya ispadamo ali to nije tako strašno,,koronaška sezona,odradimo rebilding kako treba,ne dovodimo skupa nepotrebna pojačanja,oteramo Terzu...   

Link to comment
18 minutes ago, Fakundo Sava said:

Baš sam se razočarao što nismo dobili Dinamo,uslovo su bili idealni,

od Olya ispadamo ali to nije tako strašno,,koronaška sezona,odradimo rebilding kako treba,ne dovodimo skupa nepotrebna pojačanja,oteramo Terzu...   

Ovo zvuci kao srpska opozicija.  Prizivanje poraza u ime "visih" ciljeva - rebiliding (tacnije rebuilding).  Terzu da oterate, tesko jer niti imate koga drugog da stavite na njegovo mesto, niti imate ideju kako da rukovodite klubom.  Treba da se u Zvezdi desi katastrofa (gubitak titule, kupa, ispadanje iz Evrope u septembru, porazi u derbiju) da bi Terzicu videli ledja; a on bi verovano sam otisao pre nego bi stigli da ga oterate jer bi izvori prihoda usahnuli a sa njima i Terzicevi motivi da rukovodi. 

 

Kada bi izmedju ovog vaseg scenarija i Zvezdinog trijumfalnog ulaska u grupnu fazu LS trebalo da biram, ovo drugo mi izgleda realnije.

 

P.S.: Dinamo bi bio mnogo tezi protivnik od Olimpijakosa zbog atmosfere koju bi beogradska tabloidna stampa i tabloidna javnost pretvorili u nacionalni naboj koji bi smozdio Zvezdine igrace jos pre utakmice sa Dinamom.

Link to comment

Prvo Omonija pa sve ostalo. S Olimpijakosom smo prosle godine pokazali da moze da se igra tako da nismo bez sansi. Kljuc je da se smiri ekipa tokom ove pauze, konacno rascisti s tim na koga se racuna a na koga ne (Degenek, Boaci), saniraju pojedine povrede (Rodic), uvedu neki igraci u sistem (Kanga) i ustali prvi tim za evropske kvalifikacije. Po mom misljenju taj tim bi, u slucaju da ne bude odlazaka i dolazaka, trebalo da bude Borjan - Gajic, Milunovic, Degenek, Rodic - Sanogo, Ivanic, Kanga - Ben, Katai - Boaci. Taj tim ima neke nedostatke, pre svega u trkackom potencijalu, ali takodje u njemu ima dosta potencijalno dobrog fudbala i solidan balans u svim linijama.

 

Prva faza sezone, nesto laksi protivnici ali rani period sezone kad ekipa nije u potpunosti spremna, odradjena je bez rezultatske greske. Sada dolazi period tezih protivnika ali i mi imamo tim koji vec ima dobar broj utakmica iza sebe i trebalo bi da igra sve bolje. Takodje, jaci protivnici znace i da cemo igrati vise otvorenih utakmica sa vise obaveza na obe strane terena a do sada smo se pokazali boljim na takvim utakmicama u odnosu na one gde smo morali da razvaljujemo bunkerice.

 

Za razliku od ukupne atmosfere na ovom ali i na drugim sportskim forumima meni se dopada ovo sto Stankovic pokusava da igra i nadam se da nece podleci prdjenjima vecine sportskih novinara koji kukaju kako nema dovoljno sifonjera u veznom redu da zatvaraju rupe i "kvare igru protivnika", naviknuti godinama na kukavicki i oportunisticki fudbal koji gaje nasi treneri. Buduci da je ocigledno da nama ni pare od UEFA i Lige sampiona ne znace nista za buducnost kluba radije cu da gledam uzbudljiv fudbal nego da se grizem zbog ovog ili onog rezultata i uhvatim sebe kako se grizem zbog Terziceve zarade.

  • +1 2
Link to comment
46 minutes ago, harper said:

Prvo Omonija pa sve ostalo. S Olimpijakosom smo prosle godine pokazali da moze da se igra tako da nismo bez sansi. Kljuc je da se smiri ekipa tokom ove pauze, konacno rascisti s tim na koga se racuna a na koga ne (Degenek, Boaci), saniraju pojedine povrede (Rodic), uvedu neki igraci u sistem (Kanga) i ustali prvi tim za evropske kvalifikacije. Po mom misljenju taj tim bi, u slucaju da ne bude odlazaka i dolazaka, trebalo da bude Borjan - Gajic, Milunovic, Degenek, Rodic - Sanogo, Ivanic, Kanga - Ben, Katai - Boaci. Taj tim ima neke nedostatke, pre svega u trkackom potencijalu, ali takodje u njemu ima dosta potencijalno dobrog fudbala i solidan balans u svim linijama.

 

Prva faza sezone, nesto laksi protivnici ali rani period sezone kad ekipa nije u potpunosti spremna, odradjena je bez rezultatske greske. Sada dolazi period tezih protivnika ali i mi imamo tim koji vec ima dobar broj utakmica iza sebe i trebalo bi da igra sve bolje. Takodje, jaci protivnici znace i da cemo igrati vise otvorenih utakmica sa vise obaveza na obe strane terena a do sada smo se pokazali boljim na takvim utakmicama u odnosu na one gde smo morali da razvaljujemo bunkerice.

 

Za razliku od ukupne atmosfere na ovom ali i na drugim sportskim forumima meni se dopada ovo sto Stankovic pokusava da igra i nadam se da nece podleci prdjenjima vecine sportskih novinara koji kukaju kako nema dovoljno sifonjera u veznom redu da zatvaraju rupe i "kvare igru protivnika", naviknuti godinama na kukavicki i oportunisticki fudbal koji gaje nasi treneri. Buduci da je ocigledno da nama ni pare od UEFA i Lige sampiona ne znace nista za buducnost kluba radije cu da gledam uzbudljiv fudbal nego da se grizem zbog ovog ili onog rezultata i uhvatim sebe kako se grizem zbog Terziceve zarade.

Ne verujem.  Nece.  Nije to do sada pokazivao.  Uostalom Stankovicev komentar posle utakmice sa TSC na to ukazuje.  Sistem igre koji je uspostavio mu dobro radi i dok je tako sumnjam da ce da ga menja.  Bitno je da Omoniju pobede i da prikazu dobru igru.  Tada ce da obezbede grupnu fazu LE, pa ce protiv Olimpijakosa moci da igraju bez velikog pritiska.

Link to comment
5 minutes ago, levi said:

šta Urugvajac, dolazi Rekoba?

 

Neki Bik,ne baš brz,al jak:Jova:,karijera mu je trenutno u raspadu al tu smo mi da ga oživimo...

 

Link to comment
3 hours ago, Apollo Creed said:

Očigledno se fokusiramo na nekog debelog...

Pored urugvajskog bika interesantan je i Francuz od 95 kila...

 

Mendi je odlican igrac za nas ali mislim da je on udica za pecanje naivnih navijaca i da je previse skup. Klasican crni francuski igrac, eksplozivan, brz, snazan i priucen. Nekog cemo u spic morati da dovedemo jer je Terzic ocigledno nasao semu u Turskoj. Prica se za bar 4-5 igraca, od kojih trojica napadaca, da su blizu raznim turskim klubovima. Od mladih kapitalaca izbor je pao na prodaju Gavrica, on ce verovatno vec do kraja nedelje u Fiorentinu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...