Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

9 hours ago, samo_opusteno said:


To ne mozemo znati. Ono sto znamo je da Milojevic nije dobio nijednu "malu" evropsku utakmicu u gostima (Florijana, Irtis, Spartaks, Suduva, Helsinki) osim Suduve prvi put kada smo kuci dobili 3-0 pa otisli tamo komotni.
Stankovic je dobio svoju a psiholoski je mnogo teza od gore pomenutih. Da ima revans verovatno bi ih rutinirali uz bolju igru i pricalo bi se o rutinskom prolazu.

Milojevic je kvalifikacione utakmice uvek igrao na rezultat koji obezbedjuje prolaz, a ne na pobedu.  Mislim da kada bi Milojevic morao da igra samo jednu utakmicu za prolaz, da bi njegov tim te "male" utakmice dobijao. 

Link to comment

Ali kako je Dekiju pala fiks ideja da sinoc na levog beka stavi Degeneka? Dal je on ikad kod nas odigrao minut na levom beku? Kolko se secam krpio je par puta na desnom. Logicno je bilo, ako Rodic nije mogao da startuje, da desno ide Degenek a levo Gobeljic. Plus pocetnicka greska da ostavlja Pankova a vadi Degeneka. Valjda ce izvuci pouke iz ovoga.

 

Pisao sam i ono vece posle Gibraltara da ce biti jebeno u gostima na jednu dobijenu. Idemo dalje i da se molimo da izvucemo da igramo kod kuce protiv bilo koga

Edited by de Sisti
Link to comment
42 minutes ago, Dimitrije said:

Milojevic je kvalifikacione utakmice uvek igrao na rezultat koji obezbedjuje prolaz, a ne na pobedu.  Mislim da kada bi Milojevic morao da igra samo jednu utakmicu za prolaz, da bi njegov tim te "male" utakmice dobijao. 

 

To ne mozemo znati. Milojevic je majstor igranja fudbala na nulu kad ima iole pristojne uslove, tipa da ne igra na nulu protiv Bajerna ili PSG-a nego protiv ekipa slicnog ili nesto boljeg kvaliteta. Kako bi se snasao da mora da postavi utakmicu u gostima tako da mora da je dobije, to sticajem okolnosti nismo imali prilike da vidimo. Dobili smo Spartak iz Trnave i Kopenhagen tamo ali u produzecima i posle penala, posle 1:1 nismo nesto preterano bili ambiciozni da resimo te utakmice u 90 minuta. Naprotiv, protiv Kopenhagena smo gadjali penale u vecem delu utakmice zbog iskljucenja Milunovica.

 

Mada, realno mislim da bi sa tim poredjenjima kvalitetima Milojevica i Stankovica trebalo da se prestane dok Stankovic nesto ne uradi u fudbalu kao trener. Jasno je da je u ovom trenutku Milojevic bolji i iskusniji trener, a ne mislim ni da na Stankovica treba svaljivati teret da ponovi Milojeviceve rezultate sa Zvezdom koji su nista manje nego spektakularni, imajuci u vidu u kakvom klubu je radio. Na kraju, trener je strahovito vazan faktor u fudbalu ali kad su neobicni rezultati u pitanju treba mnogo stvari da se poklopi. Ne mislim da onaj trener Bajerna spada u red najelitnijih evropskih trenera a covek je upravo osvojio Ligu Sampiona tako sto je pobedio sve utakmice od pocetka do kraja takmicenja. Takodje, mislim da je Grof Bozovic bolji i raznovrsniji trener od Milojevica ali to u Zvezdi ne da nije pokazao nego svako poredjenje izmedju njih dvojice moze samo njemu da ide na stetu.

 

Trener je samo jedna od karika u klupskom lancu donosenja odluka, koliko god vazna bila. Imali smo sijaset situacija da isti trener, bio on vrhunski ili ne, u jednom klubu briljira a u drugom se totalno prospe. Niko ne moze da kaze za Zemana ili Bajevica da su losi treneri, njihove karijere govore same za sebe, a svi se secamo kako su prosli u Zvezdi. Da ne govorimo o nekim stvarno top trenerima tipa Murinja, Bijelse, Gvardiole, Hajnkesa, Ancelotija, koji su sa raznim klubovima imali i uspone koji su ih ucinili toliko velikim ali i padove u odnosu na reputaciju koju imaju. Ponekad se jednostavno stvari ne poklope i to je to, nije uvek do trenera.

Link to comment

Milojevic je, ako cemo da termo mak na konac, pobedio i Spartu u Pragu i Keln u Kelnu.  Te utakmice nije morao da dobije.  Protiv  CSKA u gostima njegov tim je morao da pobedi i nije uspeo zbog slabe realizacije a ne zbog lose ili zatvorene igre.  (Ditto protiv Arsenala u gostima.)  Imam utisak da su on i Bozovic bili sistematicniji od Stankovica u skautiranju protivnika.  Obojca su umeli prilicno detaljno da obrazloze snagu i slabost protivnika i koji su kljucni igraci u timu protivnika.  Pogotovo Bozovic (verovatno zbog urodjene elokvencije koja nije bila jaca strana Milojevicu.)   Stankovic smatra da njegov tim taj koji diktira utakmicu a ne protivnik i zato on u vrlo grubim crtama analizira protivnika.  Mozda je principijelno u pravu, ali njegov tim nije dovoljno dobar da to moze uvek da uradi cak i protiv slabijih timova.

 

Sve ovo sto sam napisao moze da bude pogresno jer se bazira na izjavi pomenutih trenera na konferencijama za stampu.  Moja najveca zamerka Stankovicu je sto je nakon toga sto je napravio prilicno dobar sistem igre sa kojim je uspesno zapoceo sezonu, poceo da eksperimentise i da to sto je dobro izgledalo i donosilo rezultate da rastace.  Mozda je dolazak Kange narusio koncepciju igre, ali je onda trebalo da ga postepeno uvodi u tim sve dok se Kanga ne odomaci i prilagodi igri.  Ovako ispada obrnuto,

Edited by Dimitrije
Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Milojevic je, ako cemo da teramo mak na konac, pobedio i Spartu u Pragu i Keln u Kelnu.

 

Ako cemo bas da teramo mak na konac, ja sam govorio o utakmicama koje je morao da dobije. Te dve koje ste naveli nije morao da dobije. Pored te dve utakmice dobio je i Suduvu nakon 3:0 za nas na Marakani, ni to nije morao da dobije. Svaka utakmica je prica za sebe ali svi koji smo se ikada takmicili u bilo cemu znamo da su najstresnije one situacije gde nema popravnog i gde u startu nisi u nekoj vrsti prednosti.

 

Nemam nameru da na bilo koji nacin opravdavam onu sramotu koju smo gledali juce ali treba biti posten i reci da juce nismo mnogo toga mogli da dobijemo (osim onoga sto nam je prakticno vec bilo upisano pre nego sto je utakmica uopste pocela) ali smo strasno puno, iz raznih razloga, mogli da izgubimo. Nisam hteo da pisem ranije o tome ali sam se nadao svim silama da cemo ici u Gruziju a ne u Albaniju, iako mislim da su Albanci uhvatili Gruzine na spavanju i da nisu bolja ekipa od njih, tako da bi nam to gostovanje u cisto fudbalskom smislu bilo teze. Da nismo prosli onaj najzatucaniji deo navijaca Zvezde ne bi nikada oprostio ni Stankovicu ni igracima, moralo bi da dodje do totalnog pretumbavanja tima a trener bi koliko danas bio bivsi. I to da uopste ne pominjem finansijski gubitak, jer nam on jos uvek visi i pored ove pobede. U psiholoskom smislu ona utakmica juce je bila veoma kompleksna, zato zameram Stankovicu sto se zajebavao s timom u takvoj situaciji. Juce je trebalo da izadje najiskusniji tim, nikakvi Pankovi, Spiridonovici i Nikolici koji su vise razmisljali o tome da igraju protiv albanskog a ne protiv fudbalskog tima.

Link to comment

Vodi Ferencvaros, a i Ludogorec prima gol u 78' :isuse:

 

edit: Dinamo dobio crveni i penal za Kluz, srecom promasen. Na kraju nam nijedan rezultat nece odgovarati :D

 

Legija ima crveni, jos pola sata

Edited by pantelia
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...