Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Babic i Erakovic, su bolji igraci od Pankova.  Erakovic je odigrao prvu utakmicu protiv Pazara veoma dobro, Stankovic ga ishvalio i onda zacemenirao za klupu ili tribinu.  Taj momak ima kvalitet i potencijal i mora da dobija vise prilika u LLSL utakmicama.

 

Sto se tice Kangine igre veceras, njegovi pasovi su bili u dobrom pravcu i imali dobar tajming, ali su bili ili prejaki ili preslabi i nedovoljno precizni.  On to moze da dotera na treninzima i utakmicama.  Njegov veci problem je gubljenje lopte (specijalno kada ga udvoje) koje uvek otvara kontru za protivnika.  Tako je bilo i u njegovom prvom mandatu u Zvezdi.  Tada, specijelno kada je Bozovic bio trener, on nije imao nikakva defanzivna zaduzenja i bio je vrlo lezeran kada proda loptu.  U Sparti je on imao vise odbrambenih zaduzenja nego u Zvezdi.  Tamo je zapravo igrao sesticu a ne osmicu.  I on i Stankovic moraju da povedu racuna da eliminisu ili bar znacajno umanje ovaj negativan aspekt Kangine igre.

 

Sto se tice igre Kataia, to je vec enigma.  Posle sjajnog pocetka sezone, nagli pad.  On kao da igra za svoj ceif a tim - kako im je tako im je.  Ja ne zam da li sa takvim igracima pomazu pedagoske mere (kritike, klupa) ali se bojim da se to ne ispravlja ni strogocom ni na treninzima.  Igrac takvih tehnickih kvaliteta trebalo bi da ima mnogo uspesniju karijeru.  Kad se sve sabere, on je u svojoj karijeri odigrao dobro sezonu u Zvezdi i sezonu u revijalnoj MLS ligi.  Sve ostalo je za zaborav.

Link to comment

Odes u Albaniju kod njihovog sampiona koji je pun samopouzdanja i sinergije nakon prvog kola, igras kup utakmicu bez revansa, prodjes a komentari kao da smo ispali.
Ne valja ovaj, ne valja onaj, Stankovic nema pojma... Jbt koliko su ljudi daleko od realnosti.

Link to comment
28 minutes ago, Nikola77 said:

da ne ponavljam, sve je već rečeno, ali potez stankovica (u redu sto je priznao svoju gresku da degenek počne umesto rodica) da izvede degeneka iz igre a ostavi pankova mi je totalni wtf:blink:

 

Nasi treneri su poceli da biraju igrace kao da igraju onu igricu, fudbal menadzer ili tako nekako. Kapiram da ovi mladji navijaci vise ne gledaju ko ima kakav igracki kvalitet nego gledaju razne parametre kao na igrici pa po potrebi stave brze, po potrebi jace stopere i slicno, ali treneri bi morali da znaju bolje. Pankov je verovatno igrao zbog ideje da nam treba brzi stoper zbog kontri Tirane, to sto taj brzi stoper nema kvalitet na nivou ostalih stopera u Zvezdi nema veze. Mislim, nije on jedini brljao pozadi ali je dva puta bas ozbiljno kiksirao kod dve najbolje sanse Tirane. Nekako sam stekao utisak da nasi igraci pozadi nisu dobro procenjivali duge lopte, kao da nisu bili sigurni u njihovu trajektoriju. Dva puta Gobeljica i jednom Rodica je preletela lopta koja je putovala bar 25 metara. To su nedopustive stvari na fudbalu ispred zgrade, kamoli za profesionalnog fudbalera.

 

Problem ove ekipe je strateski, nemamo vodju na terenu. Katai i Kanga nisu taj profil igraca, oni kad krenu da se inate razjebu ekipu totalno. Ili Ben mora da se profilise u toj ulozi ili da se zaista bace vece pare na nekog igraca s velikim autoritetom kojem niko nece smeti da pisne na terenu, a poznat je kao borac. Zato sam pomenuo Ivanovica u jednom od prethodnih postova. Ima ovde kvaliteta u svim linijama za nase uslove ali Stankovic za sada ne uspeva da ga kapitalizuje. Malo i on ima neke tripove naucene od nasih sportskih novinara. Danas je Ivanic morao da igra pre Nikolica, jednostavno ima vise iskustva i vise ovakvih utakmica u nogama. Njegovim i Rodicevim ulaskom smo napravili onaj pritisak od dvadesetak minuta iz kojeg je dosao gol. Ne mozes da bacis klinca da igra utakmicu protiv albanskog predstavnika i da ocekujes da on tu utakmicu shvati kao i svaku drugu. Nije to vise ono vreme kad je Stankovic bio mlad, danas klinci vise po drustvenim mrezama i potpuno su svesni toga kakva je atmosfera medju onim najgorim, sovinisticki zatucanim navijacima. Mogu da zamislim sta se vrtelo detetu po glavi posle pola sata kad je video da ce biti povuci-potegni.

 

Generalno, ponasanje nekih igraca mora da se sasece u korenu jer mi se cini da ono sto Stankovic vidi kao misteriju gubitka igre zapravo uopste nije misteriozno i da je staro koliko i kolektivni sport - manjak discipline i privatizovanje utakmice. Gobeljic bi za ono navlacenje sorca i pokazivanje najnovije depilacije od nekog Branka Stankovica dobio takvu vaspitnu samarcinu da bi mu zvonilo u glavi celim putem u avionu do Beograda. O Kataiju sam vec sve napisao. Ne moze s takvim majndsetom da se ulazi u utakmice koje su biti ili ne biti, protiv koga god da se igra.

Link to comment

Loša igra, baš loša. 

 

Ono što vidim kao pozitivno (ne samo danas), jeste želju igrača da iznesu loptu pas igrom kad su pod pritiskom, a ne ispucavanjem.

Pretpostavljam da će to nestati kada dođu teži protivnici, ali vidi se ipak neki pomak.

Link to comment
Šta bi sad pričao da su ovi iskoristili neku od mrtvih šansi koje su imali?

Ja sam i očekivao patnju i upozoravao da nece biti lako. I da smo ispali ne bi mi Stankovic bio krivac nego sistem koji se igra prvi put, u dvomecu ne bi ispali od ovih.
Ali sve je ovo vec vidjeno, i kad je Milojevic jedva prolazio Spartaks, Suduvu, Helsinki...niko nije valjao.
Prosecan navijac Zvezde pojma nema a to u spoju sa srbijanskim mentalitetom gde pre utakmice niko nije kao mi a posle utakmice niko nema pojma daje bas gadnu kombinaciju.
Link to comment
30 minutes ago, Apollo Creed said:

Tomane...igračina...a neki su ga ovde pljuvali:dry:

 

"Пре утакмице сам био сигуран да ће Томане постићи погодак и испотавило се да сам био у праву", пренео је сајт клуба речи Катаија.

Link to comment
51 minutes ago, Bright Billy said:

 

"Пре утакмице сам био сигуран да ће Томане постићи погодак и испотавило се да сам био у праву", пренео је сајт клуба речи Катаија.

 

Mozda bi davao i vise golova kad bi mu ponekad dodao loptu.

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, samo_opusteno said:


Ja sam i očekivao patnju i upozoravao da nece biti lako. I da smo ispali ne bi mi Stankovic bio krivac nego sistem koji se igra prvi put, u dvomecu ne bi ispali od ovih.
Ali sve je ovo vec vidjeno, i kad je Milojevic jedva prolazio Spartaks, Suduvu, Helsinki...niko nije valjao.
Prosecan navijac Zvezde pojma nema a to u spoju sa srbijanskim mentalitetom gde pre utakmice niko nije kao mi a posle utakmice niko nema pojma daje bas gadnu kombinaciju.

Utakmice protiv tih baltickih timova su igrane odmah nakon priprema, pre pocetka regularne sezone, dok je u tim zemljama sezona bila u punom jeku.  Zato je trebalo neko vreme da se nas tim uhoda.  Ove godine poceli smo kvalifikacije nakon 5. kola naseg prvenstva, tako da je Zvezda vec imala takmicarske utakmice i uspostavljen sistem igre kada je zaigrala u Evropi.  Danas je Stankovic, iz samo njemu znanih razloga, odlucio da promeni sistem koji mu je u dosadasnjim utakmicama donosio uspeh.   Prosto je neverovatno da su on i njegovi saradnici, ako su analizirali utakmice Tirane, odlucili za postavu i taktiku sa kojom je tim poceo utakmicu.  Doduse mozda nisu ni vrsili detaljnu analizu, pa su napravili taktiku s brda s dola.  Milojevicu se tako nesto ne bi desilo.  On bi odigrao ruznu utakmicu, iscedio pobedu, ali Tirana ne bi napravila sansu.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, samo_opusteno said:


Ja sam i očekivao patnju i upozoravao da nece biti lako. I da smo ispali ne bi mi Stankovic bio krivac nego sistem koji se igra prvi put, u dvomecu ne bi ispali od ovih.
Ali sve je ovo vec vidjeno, i kad je Milojevic jedva prolazio Spartaks, Suduvu, Helsinki...niko nije valjao.
Prosecan navijac Zvezde pojma nema a to u spoju sa srbijanskim mentalitetom gde pre utakmice niko nije kao mi a posle utakmice niko nema pojma daje bas gadnu kombinaciju.

 

Trava je bila visoka, lopta prepumpana, a neki igrači su imali mecu pa nisu mogli da daju sve od sebe.

 

Da pojednostavimo; igrali smo sa niželigašem od kog smo skuplji 50x, a po imenima jači deset puta. S niželigašem koji je bez problema mogao da nam zavali tri lagana komada. Bez igre, bez ideje, bez trčanja, bez ičega. Mlitava ćuna.

 

Doduše, ja baš ništa nisam očekivao ni pre tekme, tj očekivao sam da ispadnemo na penale, tako da mi se raspoleženje nakon ove bede i jada nije nešto posebno promenilo.

 

No, imamo više sreće no pameti, a to nas hoće već duže vreme. Tačna je ona bolje da se rodiš bez kurca nego bez sreće. Do kada će to potrajati, videće se uskoro.

 

Igramo očajno, sporo, plašljivo, bedno, dekadentno. Ja zaista ne znam da li postoji klub makar u Evropi ko igra sporiji fudbal od nas. Ja ne znam još neki profesionalni klub u kojem centarfor na par minuta do kraja BUKVALNO više ne može da stoji na nogama nakon 30 metara sprinta. Profesionalac. Hajde da uzmemo da je ovo incident, ali isti igrač je dok su ostali igrači pokušavali da odigraju kontru protiv Partizana lagana kaskao od svog šesnaesterca ka protivničkom, stigavši do njega deset sekundi nakon ostalih. Profesionalac. Što znači da mu je fizička sprema u rangu moje. Mene da stave sad tamo na teren, kretao bi se otprilke tom brzinom. Tuga i žalost.

 

Ovde bi neki tektonski poremećaj morao da se desi pa da zaigramo fudbal, ali ja zaista i pored najbolje volje ne vidim kakav. 

 

Ilustrovaću; momenat koji me je najvše ubio desio se sredinom drugog poluvremena, kada je Sanogo iako je imao dva slobodna igrača kojima je mogao da doda loptu unapred, istu vratio golmanu sa protivničke polovine terena. Jebeš takvog igrača, jebeš takav tim u kojem se gaji takva filozofija, jebeš trenera kod kojeg to prolazi, jebeš takav fudbal, jebeš takav klub. Jebeš i navijače koji na to slegnu ramenima i kažu sve to spada u rok službe.

 

A jebeš i mene što se nerviram zbog svega toga, milion puta sam rekao da ne ću više da pratim ovaj usrani klub ali jbg, loš karakter, nikakav stoicizam :(

 

 

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

Igramo očajno, sporo, plašljivo, bedno, dekadentno. Ja zaista ne znam da li postoji klub makar u Evropi ko igra sporiji fudbal od nas. Ja ne znam još neki profesionalni klub u kojem centarfor na par minuta do kraja BUKVALNO više ne može da stoji na nogama nakon 30 metara sprinta. Profesionalac. Hajde da uzmemo da je ovo incident, ali isti igrač je dok su ostali igrači pokušavali da odigraju kontru protiv Partizana lagana kaskao od svog šesnaesterca ka protivničkom, stigavši do njega deset sekundi nakon ostalih. Profesionalac. Što znači da mu je fizička sprema u rangu moje. Mene da stave sad tamo na teren, kretao bi se otprilke tom brzinom. Tuga i žalost.

 

 

Kapiram pesnicku slobodu i tako to ali da si ti pretrcao i dobio batina koliko Tomane sinoc, umro bi posle pola sata. Zamerati Portugalcu bilo sta posle sinocnje utakmice, pored svega sto smo videli od ostalih igraca, je cist bezobrazluk. Pola tima je otislo u svlacionicu posle utakmice u suvim dresovima.

Link to comment
Milojevicu se tako nesto ne bi desilo.  On bi odigrao ruznu utakmicu, iscedio pobedu, ali Tirana ne bi napravila sansu.

To ne mozemo znati. Ono sto znamo je da Milojevic nije dobio nijednu "malu" evropsku utakmicu u gostima (Florijana, Irtis, Spartaks, Suduva, Helsinki) osim Suduve prvi put kada smo kuci dobili 3-0 pa otisli tamo komotni.
Stankovic je dobio svoju a psiholoski je mnogo teza od gore pomenutih. Da ima revans verovatno bi ih rutinirali uz bolju igru i pricalo bi se o rutinskom prolazu.
Link to comment



 
Nasi treneri su poceli da biraju igrace kao da igraju onu igricu, fudbal menadzer ili tako nekako. Kapiram da ovi mladji navijaci vise ne gledaju ko ima kakav igracki kvalitet nego gledaju razne parametre kao na igrici pa po potrebi stave brze, po potrebi jace stopere i slicno, ali treneri bi morali da znaju bolje. Pankov je verovatno igrao zbog ideje da nam treba brzi stoper zbog kontri Tirane, to sto taj brzi stoper nema kvalitet na nivou ostalih stopera u Zvezdi nema veze. Mislim, nije on jedini brljao pozadi ali je dva puta bas ozbiljno kiksirao kod dve najbolje sanse Tirane. Nekako sam stekao utisak da nasi igraci pozadi nisu dobro procenjivali duge lopte, kao da nisu bili sigurni u njihovu trajektoriju. Dva puta Gobeljica i jednom Rodica je preletela lopta koja je putovala bar 25 metara. To su nedopustive stvari na fudbalu ispred zgrade, kamoli za profesionalnog fudbalera.
 
Problem ove ekipe je strateski, nemamo vodju na terenu. Katai i Kanga nisu taj profil igraca, oni kad krenu da se inate razjebu ekipu totalno. Ili Ben mora da se profilise u toj ulozi ili da se zaista bace vece pare na nekog igraca s velikim autoritetom kojem niko nece smeti da pisne na terenu, a poznat je kao borac. Zato sam pomenuo Ivanovica u jednom od prethodnih postova. Ima ovde kvaliteta u svim linijama za nase uslove ali Stankovic za sada ne uspeva da ga kapitalizuje. Malo i on ima neke tripove naucene od nasih sportskih novinara. Danas je Ivanic morao da igra pre Nikolica, jednostavno ima vise iskustva i vise ovakvih utakmica u nogama. Njegovim i Rodicevim ulaskom smo napravili onaj pritisak od dvadesetak minuta iz kojeg je dosao gol. Ne mozes da bacis klinca da igra utakmicu protiv albanskog predstavnika i da ocekujes da on tu utakmicu shvati kao i svaku drugu. Nije to vise ono vreme kad je Stankovic bio mlad, danas klinci vise po drustvenim mrezama i potpuno su svesni toga kakva je atmosfera medju onim najgorim, sovinisticki zatucanim navijacima. Mogu da zamislim sta se vrtelo detetu po glavi posle pola sata kad je video da ce biti povuci-potegni.
 
Generalno, ponasanje nekih igraca mora da se sasece u korenu jer mi se cini da ono sto Stankovic vidi kao misteriju gubitka igre zapravo uopste nije misteriozno i da je staro koliko i kolektivni sport - manjak discipline i privatizovanje utakmice. Gobeljic bi za ono navlacenje sorca i pokazivanje najnovije depilacije od nekog Branka Stankovica dobio takvu vaspitnu samarcinu da bi mu zvonilo u glavi celim putem u avionu do Beograda. O Kataiju sam vec sve napisao. Ne moze s takvim majndsetom da se ulazi u utakmice koje su biti ili ne biti, protiv koga god da se igra.


Potpisujem... Za razliku od mene, ti si to mnogo bolje sročio. Mada, posle probdene noći i mrcvarenja od meča u ranim jutarnjim satima, i ono par reči koje sam napisao je bio uspeh. Mi trenutno imamo više "školovanih" igrača nego u zadnjih par sezona, ali nemamo vođu na terenu. Borjan to nije, bar ne u tom smislu. On je više drugar, klovn, zajebant, duša tima. Malopre sam pročitao neke izjave njega i Gobelje u stilu "ovo je za Jagodu", koje je verovatno neko njihovo shvatanje liderstva, samo što to podilažanje navijačima, na njihovu (i našu) žalost, ne rešava mečeve. To je ta lažna percepcija "alhemije" (čiji je savršen primer Vujadin Savić, sa svojom izjavom pre meča) da je lider na neki način pupčanom vrpcom vezan za navijački narativ. Na žalost (ili sreću), to nema mnogo veze sa liderstvom na terenu, a pogotovo ne u timu koji je ipak, manje više, po svojoj prirodi legionarski. Esencija liderstva u ovom slučaju je nešto sasvim drugo. Na našu žalost, to nešto "drugo" nije nešto što se kupuje, jer da postoji recept za tako nešto i da se to može "izmeriti", verujem da bi to Tvorzan davnih dana primenio, samo da mu ne rikne šema i krava muzara. Naravno da bi neko kao Bane najverovatnije bio instant rešenje našeg problema, i što se tiče problema sa odbranom i nedostatka tog X faktora vođe na terenu. Samo što je veliko pitanje da li je Bane uopšte zainteresovan za tako nešto.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...