Jump to content
IGNORED

Corona vs. celebrities


omiljeni

Recommended Posts

Moj otac umro pre 30 godina i sahranjen u rodnom selu. I stric bio živ i mene niko ništa nije ni pitao, držali otvoren sanduk pre sahrane a otvorili ga i na groblju. I svi ti stariji ga ljubili i gledali me bogme čudno što ja kao kćerka, neću.

Pre par godina kad mi je majka umrla, sahranjena pored oca, dakle isto selo, ali ovaj put sam se ja pitala, kovčeg se nije otvarao.

Mene taj običaj, blago je reći, užasava.

  • +1 7
Link to comment
7 minutes ago, dùda said:

Moj otac umro pre 30 godina i sahranjen u rodnom selu. I stric bio živ i mene niko ništa nije ni pitao, držali otvoren sanduk pre sahrane a otvorili ga i na groblju. I svi ti stariji ga ljubili i gledali me bogme čudno što ja kao kćerka, neću.

Pre par godina kad mi je majka umrla, sahranjena pored oca, dakle isto selo, ali ovaj put sam se ja pitala, kovčeg se nije otvarao.

Mene taj običaj, blago je reći, užasava.

 

kao i cela kultura jedenja na groblju. na sahranama, pomenima, za Zadušnice... naročito kraj gde sam odrastao je jeziv po tome, to nisu sitna posluženja već prave gozbe.

j-e-z-i-v-o.

Edited by Svarog
  • +1 6
Link to comment
 
*preksiglas
 
 
Ovoj je bitno da kaže da je bila u Hramu.
Možda su tamo bolje organizovali ali to ne potire ovo iz saborne

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Zar vera ne tvrdi da dusa "napusta" telo vrlo brzo posle smrti i da je telo samo nosilac duse i nista vise... Zasto onda ljube nesto za sta vera kaze da se pretvara u prah " prah prahu",

ili vec tako nekako.

Cisto logicki me zanima, kojim verskom dogmom se ovo opravdava, kad je dusa vec daleko... a telo je nista...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, gsb said:

Zar vera ne tvrdi da dusa "napusta" telo vrlo brzo posle smrti i da je telo samo nosilac duse i nista vise... Zasto onda ljube nesto za sta vera kaze da se pretvara u prah " prah prahu",

ili vec tako nekako.

Cisto logicki me zanima, kojim verskom dogmom se ovo opravdava, kad je dusa vec daleko... a telo je nista...

posle 40 dana, tolko i ja znam

Link to comment
1 minute ago, gsb said:

Zar vera ne tvrdi da dusa "napusta" telo vrlo brzo posle smrti i da je telo samo nosilac duse i nista vise... Zasto onda ljube nesto za sta vera kaze da se pretvara u prah " prah prahu",

ili vec tako nekako.

Cisto logicki me zanima, kojim verskom dogmom se ovo opravdava, kad je dusa vec daleko... a telo je nista...

E da. Tačno ovo mi je pričao jedan koji važi za velikog znalca. Pa se ja onda isto pitam.

Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

posle 40 dana, tolko i ja znam

Mislim da ne, nego da je priča duša odmah napusti telo, a posle 40 dana se kao konačno skrasi. Tako nekako.

Realno , nemam pojma :blink:

Link to comment
1 minute ago, dùda said:

Mislim da ne, nego da je priča duša odmah napusti telo, a posle 40 dana se kao konačno skrasi. Tako nekako.

Realno , nemam pojma :blink:

sad i da oće da izađe, ne može. hermetički zatvorena. 

  • Haha 5
Link to comment
14 minutes ago, Svarog said:

 

to nisu sitna posluženja već prave gozbe.

I to odlične.:s_d:

Poslednja sahrana na kojoj sam bio je bila u februaru, i to je bila solidna organizacija, sa sve ljudima iz keteringa koji su motrili na one koji se nisu poslužili i jurili ih. Sanduk je, naravno bio zatvoren, izjavilo se saučešće porodici i to je sve. Može se i tu naći mera, kadse hoće.

Jedino što meni apetit baš i ne radi u tim situacijama. 

edit: zapadna Srbija je u pitanju.

Edited by ragasto
Link to comment
10 minutes ago, gsb said:

Zar vera ne tvrdi da dusa "napusta" telo vrlo brzo posle smrti i da je telo samo nosilac duse i nista vise... Zasto onda ljube nesto za sta vera kaze da se pretvara u prah " prah prahu",

ili vec tako nekako.

Cisto logicki me zanima, kojim verskom dogmom se ovo opravdava, kad je dusa vec daleko... a telo je nista...

 

Zato što su pagani, a ne hrišćani. Veruju u zagrobni život.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...