Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Ma da, Srbi su neuništivi, ma nebeski narod i šta može nama jedan virus koji ubija ljude po svetu.:frust:

 

Nervira me ova opuštenost. 

 

Rođena sam 1972.godine i normalno, ne znam ništa kako je te godine zdravstvo reagovalo na variolu veru. Nisam čitala ni po netu o tome..

 

A mama, kad je pitam šta su tada radili, te godine kaže- ništa..bio je karantin, ja kao trudnica nisam mogla da primim vakcinu..i to je cela priča. 

 

 

Link to comment
8 minutes ago, Dzudi said:

Ma da, Srbi su neuništivi, ma nebeski narod i šta može nama jedan virus koji ubija ljude po svetu.:frust:

 

Nervira me ova opuštenost. 

 

Rođena sam 1972.godine i normalno, ne znam ništa kako je te godine zdravstvo reagovalo na variolu veru. Nisam čitala ni po netu o tome..

 

A mama, kad je pitam šta su tada radili, te godine kaže- ništa..bio je karantin, ja kao trudnica nisam mogla da primim vakcinu..i to je cela priča. 

 

 

Tada je sve ferceralo manje više savršeno, sada možemo samo da maštamo o tome.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Coronavirus Covid-19 - opšta tema
49 minutes ago, Dzudi said:

Naš Vođa ne želi da se testira iako je preporuka SZO da se svi koji su bili na konferenciji u Americi testiraju.

Taj se testirao već 5 puta, za svaki slučaj, kao onaj drug direktor u VV što se vakcinisao više puta.

 

1972. je država bila ozbiljnija. Svakako više kompetentnih ljudi na položajima i dovoljni kapaciteti represivnog aparata da sprovede milionsku vakcinaciju - često i na silu, pa i blokade i karantine. Mislim da je Zoran Panović natuknuo u par tekstova kako je S.Basara vakcinisan tako što je upala milicija u kafanu u kojoj je Bas bio sa društvom, izvukla ih napolje i našpricala na licu mesta. Nekom pametnjakoviću koji je kod Batočine proleteo kroz policijsku kontrolu su pucali u gume i opet ga izvukli i na silu vakcinisali. Tako je to kad imaš autoritaran sistem i znaš da ga koristiš.

 

37 minutes ago, Frank Pembleton said:

011/2078-672; 2078-673 и 2078-677

 

 

 

Radnim danom nakon 14,00 sati, subotom i nedeljom:

 

063/8511-769 и 062/8808-717

Što ne bi bilo komplikovano? Još nisu uveli neki 0800 broj na koji bi ljudi mogli da se jave, ono, džabe, za celu srbiju, sve info... Retorsko pitanje...

Link to comment

Ja ne zelim da budem u kozi onoga/one ko, ako spajkuje broj u Nemackoj mora da naredi karantin. Malo bi "policijski cas" i zabrana okupljanja prvo trigovala levicare a onda kad im dodje do "mozga" i desnicare. Jedina mera u Berlinu za sada razmisljanje da se prekinu svi masivni dogadjaji, ako krenu da otkazuju i demostracije a krece ih sve vise ima da bude demontracija protiv karantina.

Link to comment

Muž moje sestre je medicinski tehničar u bolnici u Fermu, mestu na jadranskoj obali između Ankone i Peskare, u pokrajini Marche (otprilike negde u visini Zadra sa kontra strane Jadrana). Takođe, sestrin svekar je lekar u hitnoj pomoći u Fermu. Oni su nam javili da virus još uvek nije stigao do njih sa severa, tj. nema bolesnih u okruženju, ali je zato bolnica u Fermu pretrpana pacijentima sa severa Italije za koje više nema mesta u bolnicama na severu. Imaju barem 80-90 pacijenata sa koronom, od kojih je dvadesetak u kritičnom stanju, i zet misli da većina ovih kritičnih neće preživeti. Ono što je realan problem je to što niko ne zna šta će se dogoditi kad počnu da se razboljevaju na tom potezu južno od Bolonje - Peskara, Ankona, Rimini, Peruđa, Askoli, itd., jer su sve bolnice severno od Rima zatrpane pacijentima sa severa Italije, i niko ne zna ko će tretirati ove iz centralne Italije kada oni krenu.

 

Takođe, sestra mi kaže da atmosfera kod njih bukvalno podseća na Dawn of the Dead i slične filmove, po ulicama ima vrlo slabo ljudi, a bilo je i bukvalnog pustošenja prodavnica po Fermu, Porto San Đorđu i okolnim mestima. Uz to, ona sad ni ne može da mrdne nigde i sedi po ceo dan u kući sa ćerkom od 19 meseci, jer je vrtić zatvoren, pa se samo nadamo da ni zet ni njegov otac neće fasovati virus, ali se bojim da je rizik za to vrlo veliki.

Edited by Ayatollah
Link to comment
Quote

14 new cases in Israel. Prime Minister is now considering mandatory quarantine for all entrants. Decision expected on Monday

imaju tek 39 slučajeva i već razmišljaju o ovako drastičnim merama

Link to comment
2 minutes ago, gone fishing said:

imaju tek 39 slučajeva i već razmišljaju o ovako drastičnim merama

 

Naravno. Očigledno imaju ozbiljne ljude tamo gde treba. 

Rumuni zabranili publiku na sportskim takmičenjima sa 14 /ili 16/ slučajeva. 

Svaka im čast. 

Link to comment

I see stupid people!!! 

Neke cure ovamo planiraju put u ITA. Navodno, odavno su uzele karte pa da ne propadnu. :isuse: Koliko glup treba da budes? Pa i bezobrazan! Mozda tebi ne bude nista, ali nekoga ces zajebati.
Jebo mater, to treba streljati, bar nece sejati virus usput.

Srecom, cujem da su obustavljeni letovi za ITA iz POL.

U trznim centrima su instalirani oni aparati za suvo pranje ruku.

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Muž moje sestre je medicinski tehničar u bolnici u Fermu, mestu na jadranskoj obali između Ankone i Peskare, u pokrajini Marche (otprilike negde u visini Zadra sa kontra strane Jadrana). Takođe, sestrin svekar je lekar u hitnoj pomoći u Fermu. Oni su nam javili da virus još uvek nije stigao do njih sa severa, tj. nema bolesnih u okruženju, ali je zato bolnica u Fermu pretrpana pacijentima sa severa Italije za koje više nema mesta u bolnicama na severu. Imaju barem 80-90 pacijenata sa koronom, od kojih je dvadesetak u kritičnom stanju, i zet misli da većina ovih kritičnih neće preživeti. Ono što je realan problem je to što niko ne zna šta će se dogoditi kad počnu da se razboljevaju na tom potezu južno od Bolonje - Peskara, Ankona, Rimini, Peruđa, Askoli, itd., jer su sve bolnice severno od Rima zatrpane pacijentima sa severa Italije, i niko ne zna ko će tretirati ove iz centralne Italije kada oni krenu.

 

Takođe, sestra mi kaže da atmosfera kod njih bukvalno podseća na Dawn of the Dead i slične filmove, po ulicama ima vrlo slabo ljudi, a bilo je i bukvalnog pustošenja prodavnica po Fermu, Porto San Đorđu i okolnim mestima. Uz to, ona sad ni ne može da mrdne nigde i sedi po ceo dan u kući sa ćerkom od 19 meseci, jer je vrtić zatvoren, pa se samo nadamo da ni zet ni njegov otac neće fasovati virus, ali se bojim da je rizik za to vrlo veliki.

 

Jbt.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...