Jump to content

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

6 minutes ago, lo zingaro said:

Inace, 650 pod aparatima za vestacko disanje na intenzivnoj.

Zanima me koliko takvih aparata ima u Srbiji. Bez njih je I intenzivna bez dejstva.

 

oko 1000 komada sveukupno. 

Plus mogu da se koriste i mašine za anesteziju.

 

Link to comment

A i ti aparati... Priča mi lekarka sa intenzivne da 99% osoblja na tim aparatima zna samo basic on/off funkciju. 

Finije rukovanje mašinom i podešavanja sa upotrebom svih mogućnosti za lečenje se rade na možda 3 klinike u zemlji.

Link to comment
Just now, Tihajeza said:

A i ti aparati... Priča mi lekarka sa intenzivne da 99% osoblja na tim aparatima zna samo basic on/off funkciju. 

Finije rukovanje mašinom i podešavanja sa upotrebom svih mogućnosti za lečenje se rade na možda 3 klinike u zemlji.

 

prolazi mi tvoj nik niz telo 

Link to comment
17 minutes ago, steins said:

 

oko 1000 komada sveukupno. 

Plus mogu da se koriste i mašine za anesteziju.

 

Treba videti koliko ih je vec u upotrebi za druge vrste bolesnika. U svakom slucaju, po tim ciframa Srbija je spremna za max 10000 zarazenih po italijanskoj statistici.

Link to comment
Just now, dùda said:

 

dajte malo i nečega što može pomoći

 

 

 

prosečan broj godina onih koji su umrli u italiji od virusa je 81

Link to comment

Pričao sa prijateljem koji radi u jednom mediju i dobio je zadatak da uradi "anketu" među stručnjacima u zdravstvu...
Uglavnom ono što su mu rekli, da je manji problem, detekcija, veći problem je da li naš zdravstveni sistem ima kapacitet da zbrine slučajeve koji odmaknu i iskomplikuju se...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Zdravstveni sistem u Lombardiji je medju boljim u evropi I zato mislim da nema mladjih medju zrtvama. Ne bih se zavaravao statistikama. Plus je fundamentalan broj strucnog osoblja i zastitne opreme. Veliki je broj I zarazenog zdravstvenog osoblja.

Link to comment

Deluje da je Južna Koreja usporila sa brojem novozaraženih a promaklo zbog IT, evo šta  su preduzeli

 

Quote

The increase in the number of infection cases is showing signs of slowing down," he said, according to Yonhap.

Daegu and two neighbouring areas have been declared "special care zones" by the government, which has sent extra medical supplies and staff and deployed military troops to disinfect the streets.

KCDC director Jeong Eun-kyeong said the decrease appeared to be due to the fact that authorities were nearing the end of testing more than 200,000 members of the Shincheonji Church of Jesus, which was at the centre of the largest outbreaks.

 

Edited by Spirit
Link to comment

Srbija je posebno ugrozena sa KV-19 jer je preko 1.2 miliona stanovnika starije od 65 godina i Srbija spada medju najstarije drzave u proseku. Zbog neodgvornosti vlasti i epidemologa moze da bukne epidemija medju starijom populacijom i dovoljno je da 1/3 od 1.2 miliona ljudi bude zarazena pa da imamo 40-50 000 mrtvih samo medju 65+ populacijom za par meseci.

Link to comment

Naš Vođa ne želi da se testira iako je preporuka SZO da se svi koji su bili na konferenciji u Americi testiraju.

 

Premijerka kaže da nema potrebe da se zabranjuju javni skupovi.

 

Gledam onaj sajt Ministarstva zdravlja i  neverovatno mi je da u Srbiji nema registrovanih slučaja, sem onog čoveka iz Subotice koji je u Novom Sadu.

 

U Beogradu je, po izveštajima Ministarstva 0 zaraženih, što je jako čudno...

 

Sedam lekara iz te privatne klinike u kojoj se taj čovek prvo lečio, stavljeno je u karantin.

 

 Mislim da će nam mnoge stvari prećutati kao što je bilo onda u Obrenovcu.

 

Javni skupovi ne mogu da se zabrane jer je u toku predizborna kampanja.

 

Sve u svemu...strašno..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...