Jump to content

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 minute ago, cedo said:

u bugarskoj 4 registrovana, u dva grada, nijedan nema istoriju putovanja

e da, to je skroz čudno

ona neka baba beše, živi poprilično izolovano

Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

e da, to je skroz čudno

ona neka baba beše, živi poprilično izolovano

 

nije cudno ... nisu registrovali donosioca ...

 

Link to comment
15 minutes ago, Indy said:

Bilo već, premotajte unazad.

 

prastaj , vikendom duze spavanje pa bunovan covek :)

 

edit: @dùda, isteklo vreme za edit gore

upravo to nam govori zasto su mere neophodne i pre da se registruje virus

Edited by cedo
Link to comment
Quote

Studenti na unverzitetu u Padovi u severnoj Italiji koji su sinoć bili u barovima videli su objavu na telefonima i jurnuli u stanove da zgrabe stvari i upute se ka železničkoj stanici.

Stotine putnika, neki sa maskama i gumenim rukavicama uguralo se u poslednji lokalni voz koji je kretao iz Padove u 23.30. Zabrinuti studenti vezivali su šaleve oko glave, delili gel za dezinfekciju i sedeli na koferima u hodnicima. Nije bilo konduktera da proverava karte.

„Pročitao sam pre dva sata da će možda uvesti hitan ukaz koji stavlja Padovu u crvenu zonu. Zato bi hteo da se vratim na jug svojim rodjacima, odlučio sam da idem ranije“, rekao je student

Italija šta god da je pokušala da uradi, uradila je naopako. Ova bežanija će skupo da ih košta. 

Link to comment
15 minutes ago, Spirit said:

Italija šta god da je pokušala da uradi, uradila je naopako. Ova bežanija će skupo da ih košta. 

 

Meni je neshvatljiva ova neodgovornost stanovnika Italije, prejebaće sve mere karantina i ograničenja zarad svoje cenjene guzice

Mislim, kapiram strah za svojim životom i nagon za opstankom, ali prvo su se ponašali landara pišore kad je virus uzimao maha, a sad bežanija iz karantina

 Taman da malo prošire infekciju na svoje bližnje

Edited by Filozof manijak
Slova
Link to comment

Ja nocas svojim ocima video 2 komsijska auta kako pune torbama I beze, juznjaci. Inace vise od milion ljudi poreklom s juga zivi u crvenim zonama. Na stranu vozovi i snimci koji kruze na netu, siguran sam da je autoput ka jugu nocas bio prepun u jednom pravcu. Najebali su ovi na jugu kad im se virus prosiri, tamo je zdravstveni sistem gori od srpskog.

Link to comment

odavde, gledajuci poslednju kolonu momentalno, i kada bi svi bili na nivou kine (sto znamo da nema sanse), u svetu ce biti ~450k registrovanih a broj umrlih ~17k

 

image.thumb.png.c2a70ccda46b6410b28ed323465fa61b.png

Edited by cedo
Link to comment

Ali vlada je nenormalno idiotska, pustila glas o ukazu sate pre nego sto ga je donela izazivajuci nenormalnu paniku i bezaniju.

s duge strane, ne postoji realna mogucnost da se iskontrolise ovolika teritorija. 
 

Link to comment
10 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Meni je neshvatljiva ova neodgovornost stanovnika Italije, prejebaće sve mere karantina i ograničenja zarad svoje cenjene guzice

Mislim, kapiram strah za svojim životom i nagon za opstankom, ali prvo su se ponašali landara pišore kad je virus uzimao maha, a sad bežanija iz karantina

 Taman da malo prošire infekciju na svoje bližnje

A šta misliš, da bi kod nas bilo drugačije?

Da vidiš samo kad se virus registruje/proširi u BG, neće samo studenti da beže. Biće to pobeda staaarih Beogradjana:D

Edited by Spirit
Link to comment
4 hours ago, čekmeže said:

Šta itd?

 

12.4.  1.024 m

21.4.  4.096 m

30.4.  16 m

08.5.  65 m

17.5.  262 m

 

Ukratko, negde u šestom mesecu će ceo svet biti zaražen.

sve se nešto nadam, da će, ako broj obolelih nastavi da raste ovim tempom, vlade preduzeti mere po kineskom šablonu, da će prestati da štite interese krupnog kapitala, ipak je i njihovo dupe u pitanju ako ništa ne urade i ovaj virus protutnji svetom ovog leta, mogu da se oproste od političke karijere u najmanju ruku, biće država u kojima će i robiju da zaglave zbog kriminalnog nemara...

- kad smo kod leta, ovaj virus je možda osetljiv na visoke temp. već znamo da ga ubija uv zračenje, od maja ćemo imati i visoke temp. a i veoma duge dane sa dosta sunčanih sati, tako da će verovatno kao i u slučaju sarsa 2003 vremenske prilike a ne ljudi pobediti ovu epidemiju

- eto 2 razloga zašto baš i ne verujem u totalni raspad sistema :happy:

 

- a žabari su hit, nema za njih karantina :D na stranu to što sa njim kasne dobrih 15 dana, već su majstori isti najavili unapred kako bi paničari pobegli kod rodbine na jugu 

Link to comment

Da vidimo malo preciznije šta znači to 10x veće opterećenje bolnica u SAD po onom slajdu u odnosu na sezonu običnog gripa, pošto se ta procena odnosi samo na primljene pacijente:

 

 

Dakle, procena je da će broj primljenih biti 10x veći, broj onih u intenzivnoj nezi 39x veći, a broj umrlih 14x veći i to sve pod pretpostavkom da bolnice uopšte uspeju da prime tolike pacijente i dobar deo njih stave na intenzivnu negu.

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...