Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

16 minutes ago, dùda said:

a zbilja, koji je to fazon sa guz- papirom ?

 

nije mi jasno koji je to misaoni tok :D

 

+milion, nista mi to nije jasno:))

 

e: al sto je najgore sad moram i ja da stekam jer nece biti vise da se kupi. kech-22!

 

9 minutes ago, Indy said:

Moje naučno tumačenje je da su se usrali od straha.

 

:lolol:

 

 

doduse onaj tekst sto je @Svarog postavio objasnjava stosta:))

Edited by roksi
Link to comment

Ne znam da li je tacno, ali kazu da je u Poljskoj oko 6000 ljudi zadrzano na posmatranju, dok je nekoliko stotina u karantinu za svaki slucaj.
Ako je tako organizovano, svaka cast.

Zgrada u kojoj sam, dezinfikuje se svakog jutra. Vec sam pisao da je isto i za GSP buseve. Nadam se da i s vozovima rade bar nesto slicno.

Napravljeno je i oko 15 miliona letaka koji ce biti dostavljeni po kucnim adresama, a na kojima ce biti informacije kako se izboriti s ovim virusom, verovatno i kome se javiti i slicno.

Pre par nedelja je otvoreno i opremljeno par laboratorija.

Trenutno nema panike. Radnje su pune, a po ulicama nema gotovo nikoga s maskama, sto npr nije slucaj kad je povisena zagadjenost vazduha. Tad gotovo svaka treca osoba nosi masku (ukljucujuci i mene).

Plasi me malo sto u susednoj Nemackoj izgleda da buja virus, a i puno turista vikendom dolazi u Krakov. I ne samo zbog toga, nego i inace mi se nikako ne dopada situacija u svetu i kako neke drzave (ne)deluju protiv ove bolesti.

Link to comment

 

Quote

23 new cases in Austria [source] Several students and teachers affected. From now on, direct flights to Iran, South Korea and the two northern Italian cities of Milan and Bologna will no longer be carried. In addition, there are going to be "one-off health checks" on the borders with Italy. Those arriving from regions where there are travel warnings must provide confirmation from a doctor that they are not infected. [source]

 

- posle deset dana su austrijanci ukapirali da bi možda bilo dobro da više ne lete u milano :happy:

- drugi lol je ovaj zahtev da žabari ponesu dokaz da su zdravi kako bi ušli u zemlju, čemu to služi kada vidimo da je od 350 putnika, amera sa diseased princes koje su japanci testirali i utvrdili da su negativni, njih 45 kasnije u karantinu u usa obolelo...

Link to comment

To je nasa realnost. Ziv nisam kako ce to izgledati ovamo kos nas u Jagodini, posto je organizacija standardno na nivou (trombo test recimo rade samo pacijentima koji dodju na lice mesta i to traje tako vec mesec i kusur, a to je bar elementarna analiza).

Link to comment

Ovo sa nestankom toalet papira u Nemačkoj nije ni blizu apokaliptičnom stanju pred Božić ili Novu godinu, kada se ne radi 2,5 odnosno 1,5 dan. Nema dva jajeta na polici, mleka ostane dve - tri litre, i to onog od 1,5%, polugotove zemicke ne postoje i slično. To je prosto neverovatno koliko se isprazne radnje, tako da ovo sad nije dovoljno da bi se nazvalo panikom.

Link to comment
3 hours ago, roksi said:

 

 

 

 

:lolol:

 

 

Drugo objašnjenje je da je pomama za toalet papirom zavera iza koje stoji Big Toilet Paper.:Jova:

 

Btw. @roksi i ostali na lokalu: možda ste već čuli, ali lekar u Tooraku, koji je pre neki dan stigao iz USA, tamo je pazario Covid-19 i sada je pod izolacijom. Stigao je da vidi oko 70-tak pacijenata i plus toga da ode na 2 žurke (valjda će svi oni sada ići u karantin). Pritom piše da mu je loše bilo već u avionu kad je leteo ovamo, tako da kad prezdravi (što nije sigurno, pošto je stariji od 70 godina) treba po meni da bude i deregistrovan pošto je ekstremno neodgovorno da nije sam sebe stavio u karantin... FFS, što kažu ovde.

 

Btw. (za ne-Ozije) Toorak je nešto kao Dedinje u Melburnu, vrlo je blizu gde sam ja i tamo imam klijente (moj posao je da "idem po kućama", tako da sam u ponešto rizičnoj situaciji, zasad samo posle svakog posla alkoholnom maramicom detaljno obrišem ruke... valjda pomaže.)

 

EDIT. Sad videh na tviteru, neko je ovu pomamu za toalet papirom - u Sidneju je došlo do tuče u supermarketu - nazvao "The Dunny-Kruger Effect" :laugh:

 

 

Edited by Indy
Link to comment

U Otavi ima toalet papira, ali nema ni medicinskog alkohola, ni gel hand sanitizera, niti dezinfekcionih vlažnih maramica 😞. rafovi, u kojima bi trebalo da budu ova 3 artikla, su prazni u svim većim supermarketima i apotekama/parfimerijama. Dok na lokalnom sajtu za second hand prodaju nude džepno pakovanje dezinfekcionog sredstva za ruke  za 50$ 😱.

Link to comment

NBA izdala saopstenje sa savetima da se izbegavaju rukovanja sa fanovima, potpisivanje autograma tudjim olovkama i slicno. Sad gledam utakmicu, cela ekipa na izlasku baca koske fanovima, grle se sa glumcima i selebritima. Jos vlada teska kurcobolja svuda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...