Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, mustang said:

prodecna starost umrlih 81?!? pa koliko ti ljudi zive tamo, kod njih normalno da neko ima 100godina?

MI navikli na prosek života 70godina...

Link to comment
11 minutes ago, mustang said:

prodecna starost umrlih 81?!? pa koliko ti ljudi zive tamo, kod njih normalno da neko ima 100godina?

 

Italijani i Spanci su u samom svetskom vrhu po duzini zivota. 

Link to comment
52 minutes ago, vememah said:

U Italiji objavili statistiku za 105 preminulih, u pitanju su vrlo stari pacijenti čija ogromna većina je imala još bar neki zdravstveni problem, što i nije čudo u tim godinama. Doduše, treba uzeti u obzir da i mlađi duže odolevaju bolesti, tako da će se statistika umrlih kako vreme bude odmicalo verovatno u pomerati ka mlađima.

 

 


http://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioNotizieNuovoCoronavirus.jsp?lingua=italiano&menu=notizie&p=dalministero&id=4163 (mašinski prevod na engleski: deepl.com)

i u kini je bilo isto u prve 2 nedelje explozije broja zaraženih a onda su počele da stižu vesti da sutridesetogodišnjaci, lekari bez hroničnih bolesti, podlegli virusu posle 25+ dana na intezivnoj nezi

Link to comment

Ovaj deo mi nije jasan- u vestima Nove rs

 

Osoba koja dođe iz zaraženog područja ili koja sumnja da je bila u kontaktu sa obolelim, a ima simptome koronavirusa, trebalo bi da se javi nadležnom Zavodu za javno zdravlje, ili ako je jako loše pozove hitnu pomoć. 

 

Kako da znam da li sam bila u kontaktu sa obolelim? Autobusi su puni, pre neki dan i taksista kašljuca, veliki hipermarket Roda juče je bio prepun- nalazi se u TC Stadion.

 

Pored koliko ljudi sam prošla a kako da znam ko je bolestan i da ima corona virus?  

Link to comment

Ja se stvarno bojim šta bi bilo da dođe do neke ozbiljne pandemije sa milionima mrtvih, kao što je bio Španski grip 1918-1920, kad se ljudi ovako ponašaju sada. Onaj napad u Ukrajini na autobus je prilično jeziva najava kao i napadi na azijate diljem Evrope. Ne znam gde sam pročitao, možda i ovde, izraz infodemic. Toliko lažnih informacija, toliko zlonamernih postova na društvenim mrežama, pre svega na Tviteru... Gledam na YouTube, Britanci imaju sate programa za svakog obolelog. Na nivou sveta radi se o desetinama hiljada obolelih, nisu milioni pa da se ovako paniči, da se horduju resursi kao da se black death lično vratila. Od Marta 2009. do Maja 2010 je bio svinjski grip, procena je da je umrlo čak i do 500.000 ljudi... ja se ne sećam da je ovako bilo izraženo širenje panike i lažnih vesti.

dcfc697a8b4a9ccaaeec8af5507642e0.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, Dzudi said:

Pored koliko ljudi sam prošla a kako da znam ko je bolestan i da ima corona virus?  

Ne znaš i ne možeš da znaš. Uobičajene mere predostrožnosti - peri ruke posle gradskog prevoza, usput prebriši telefon alkoholom - pošto svi prekraćujemo vreme u prevozu telefonom u rukama, i uživaj u životu. Budimo razumni, kako Pekić reče u Besnilu.:D

Link to comment
1 minute ago, arheolog1981 said:

Ja se stvarno bojim šta bi bilo da dođe do neke ozbiljne pandemije sa milionima mrtvih, kao što je bio Španski grip 1918-1920, kad se ljudi ovako ponašaju sada. Onaj napad u Ukrajini na autobus je prilično jeziva najava kao i napadi na azijate diljem Evrope. Ne znam gde sam pročitao, možda i ovde, izraz infodemic. Toliko lažnih informacija, toliko zlonamernih postova na društvenim mrežama, pre svega na Tviteru... Gledam na YouTube, Britanci imaju sate programa za svakog obolelog. Na nivou sveta radi se o desetinama hiljada obolelih, nisu milioni pa da se ovako paniči, da se horduju resursi kao da se black death lično vratila. Od Marta 2009. do Maja 2010 je bio svinjski grip, procena je da je umrlo čak i do 500.000 ljudi... ja se ne sećam da je ovako bilo izraženo širenje panike i lažnih vesti.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

bice milioni, mozda i milijarde, to je sad vec prilicno izvesno. procena je da ce 40-70% populacije zakaciti virus. sa smrtnoscu od 2% to je poprilicno. bitno je da se uspori sirenje, da bi zdravsteni sistem mogao da izdrzi.

 

naravno da panika nikad nije dobra, ali ozbiljnije je ovo od pticijeg gripa. manja smrtnot, ali lakse se siri. 

Link to comment

to sto ce ga zakaciti okej. al nece biti doomsday sa milionima izginulih. 

bas su napravili paniku. 

 

dobra strana je sto ce ljudi da nauce sa peru ruke pa ce im duze ostati u navici kada se grip zavrsi. 

Edited by mustang
Link to comment
21 minutes ago, arheolog1981 said:

Ja se stvarno bojim šta bi bilo da dođe do neke ozbiljne pandemije sa milionima mrtvih, kao što je bio Španski grip 1918-1920, kad se ljudi ovako ponašaju sada. Onaj napad u Ukrajini na autobus je prilično jeziva najava kao i napadi na azijate diljem Evrope. Ne znam gde sam pročitao, možda i ovde, izraz infodemic. Toliko lažnih informacija, toliko zlonamernih postova na društvenim mrežama, pre svega na Tviteru... Gledam na YouTube, Britanci imaju sate programa za svakog obolelog. Na nivou sveta radi se o desetinama hiljada obolelih, nisu milioni pa da se ovako paniči, da se horduju resursi kao da se black death lično vratila. Od Marta 2009. do Maja 2010 je bio svinjski grip, procena je da je umrlo čak i do 500.000 ljudi... ja se ne sećam da je ovako bilo izraženo širenje panike i lažnih vesti.

dcfc697a8b4a9ccaaeec8af5507642e0.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 

Ovo je mnogo zajebaniji virus

 

B1umaxg.png

 

Link to comment
24 minutes ago, mustang said:

to sto ce ga zakaciti okej. al nece biti doomsday sa milionima izginulih. 

 

pa dobro, nece da izginu, pomrece. to je valjda bolji scenario.

Link to comment
bice milioni, mozda i milijarde, to je sad vec prilicno izvesno. procena je da ce 40-70% populacije zakaciti virus. sa smrtnoscu od 2% to je poprilicno. bitno je da se uspori sirenje, da bi zdravsteni sistem mogao da izdrzi.

 

naravno da panika nikad nije dobra, ali ozbiljnije je ovo od pticijeg gripa. manja smrtnot, ali lakse se siri. 

Gde bre 2%, to je krajnje nerealno...

 

60-100 miliona mrtvih? Nemojmo se zajebavati

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment

da nerealno je, u hubei provinciji koja je nateže bila pogođena ovim virusom je smrtnost 4,3% a zaraženo je svega 0,12% stanovništva

- e sada zamislite da je broj zaraženih 50x veći u toku jednog meseca, a da njih 10% zahteva intezivnu negu, da li će i onda smrtnost biti samo 2% ili kao što vidimo na primeru wuhana, mnogo, mnogo veća

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...