Jump to content

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Ovo ispada da je od 01.10. vec bio i populaciji. Što znači da ima dovoljan broj pacijenata da se proceni da li je smrtnost veća, manja ili nepromenjena, pod uslovom da su pacijenti inficirani novim sojem pravilno zavedeni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Sad ce da uvedu i samoizolaciju za kretanje unutar zemlje

 

 

Quote

 

People travelling from tier four areas to other parts of England are being asked to "assume" they have the new strain of coronavirus and self-isolate.

Health officials said anyone who has travelled from tier four areas or Wales to parts of the West Midlands and North West should stay at home for 10 days.

No visitors are allowed to a house where someone is isolating, even on Christmas Day, the statement said.

People who test negative are also told to self-isolate.

 

 

Link to comment

update iz pekinga

 

pojavilo se dvoje zarazenih u pekingu, tacno se primeti bez da citam novosti. na ulazu u ofis opet poceli zahtevati pokazivanje statusa na mobilnoj aplikaciji skaniranjem qr koda. koleginica kaze da je nekoliko njenih *drugova iz razreda dobilo poruke preko aplikacije za pracenje da sedi kuci jer su bili u istom restoranu sa jednom od dvoje zarazenih. mnogi pricaju da ce verovatno opet krenuti u kini zbog kineske nove godine. 

 

poslovno je sou sa uvoznim robama u cold chain-u. kontejner koji je u tranzitu iz crnog mora za tianjin smo vec prebacili na dalian, ali posto su tamo u luci  radnici na carinskom skladistu fasovali virus moramo da ga prebacujemo u novu luku. u koju ja ne znam vise, a svako menjanje destinacije kosta prilicno. taj kontejner stize 1. jan. , taman da vidim kako pocinje nova godina. sve ostale isporuke sam stigao da prebacim sa mora na avio isporuku, sto znaci rad u minus, ali bolje tako nego bez robe. daleko od katastrofe kao u zemljama sa velikim brojem zarazenih, ali bas je tesko raditi. mi firma nova i tek treba da prezivimo na kinesko trzistu, koje je svake godine sve zahtevnije za strane kompanije. ppp je kumovao nazivu firme pa moram da vas informisem :D

 

* off topic - zar mi nemamo jednu rec za drugove iz razreda aka classmates / одноклассники ili sam ja do te mere zapustio srpski i odavno zavrsio skolu, da ne mogu da se setim bez guglanja. prvo sam napisao jednoklasnici, ali kontam da ta rec ne postoji, da je to jedna od ruskosrpskih reci koje govorim misleci da su srpske ili ruske. mentol

 

  • +1 1
Link to comment
update iz pekinga
 
pojavilo se dvoje zarazenih u pekingu, tacno se primeti bez da citam novosti. na ulazu u ofis opet poceli zahtevati pokazivanje statusa na mobilnoj aplikaciji skaniranjem qr koda. koleginica kaze da je nekoliko njenih *drugova iz razreda dobilo poruke preko aplikacije za pracenje da sedi kuci jer su bili u istom restoranu sa jednom od dvoje zarazenih. mnogi pricaju da ce verovatno opet krenuti u kini zbog kineske nove godine. 
 
poslovno je sou sa uvoznim robama u cold chain-u. kontejner koji je u tranzitu iz crnog mora za tianjin smo vec prebacili na dalian, ali posto su tamo u luci  radnici na carinskom skladistu fasovali virus moramo da ga prebacujemo u novu luku. u koju ja ne znam vise, a svako menjanje destinacije kosta prilicno. taj kontejner stize 1. jan. , taman da vidim kako pocinje nova godina. sve ostale isporuke sam stigao da prebacim sa mora na avio isporuku, sto znaci rad u minus, ali bolje tako nego bez robe. daleko od katastrofe kao u zemljama sa velikim brojem zarazenih, ali bas je tesko raditi. mi firma nova i tek treba da prezivimo na kinesko trzistu, koje je svake godine sve zahtevnije za strane kompanije. ppp je kumovao nazivu firme pa moram da vas informisem [emoji3]
 
* off topic - zar mi nemamo jednu rec za drugove iz razreda aka classmates / одноклассники ili sam ja do te mere zapustio srpski i odavno zavrsio skolu, da ne mogu da se setim bez guglanja. prvo sam napisao jednoklasnici, ali kontam da ta rec ne postoji, da je to jedna od ruskosrpskih reci koje govorim misleci da su srpske ili ruske. mentol
 

Bane kako stoje stvari sa vakcinacijom u Kini?


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
2 minutes ago, steins said:


Bane kako stoje stvari sa vakcinacijom u Kini?


Sent from my iPad using Tapatalk

 

najavljuju da krece vakcijacija od 15 januara. prvo prioritetne grupe (stariji, medicinski radnici itd) i polako. jasno je svima da je vakcina isforsirana i nece se zaletati. to je sto znam iz price sa kolegama, ja slabo pratim novosti ovih meseci

Link to comment
8 hours ago, banecare1 said:

* off topic - zar mi nemamo jednu rec za drugove iz razreda aka classmates / одноклассники ili sam ja do te mere zapustio srpski i odavno zavrsio skolu, da ne mogu da se setim bez guglanja. prvo sam napisao jednoklasnici, ali kontam da ta rec ne postoji, da je to jedna od ruskosrpskih reci koje govorim misleci da su srpske ili ruske. mentol

 

 

U civilnom okruženju - školski drugovi. U vojnom i policijskom - klasići.

Link to comment

makedonija na dlanu

 

ima mnogo fakata, ovi dole su mozda najupecatljiviji

 

Регистрирани се 2.314 смртни случаи (Лт = 3,0%).  Во однос на дата на смрт најголем број на смртни случаи се регистрирани на 30.11.2020 година (n=40), а според недела на пријавување во тек на 47-мата недела (n=215) (Графикон 3). Од регистрираните смртни случаи, најголем дел се на возраст над 60 години (n=1.810) каде е регистриран и највисок специфичен морталитет – 472,2/100.000 жители. Регистрирани се 1.460 смртни случаи кај лица од машки и 854 кај лица од женски пол. Од починатите, кај 1.656 (71,6%) се регистрирани коморбидитети, најчесто кардиоваскуларна болест (n=1.278), дијабет (n=587) и белодробна болест (n=262). Регистрирани се 7 смртни случаи кај бремени жени и 21 смртни случаи кај здравствени работници.

Сто четириесет и четири  (6,2%) од пријавените случаи починале во вонболнички услови, а 2.170 (93,8%) починале за време на хоспитализација.

 

 

 

Во однос на симптомите кои се пријавени кај заболените лица, најчесто се регистрирани температура (69,0%), кашлица (40,4%), малаксаност (40,3%), ослабен осет за мирис и/или вкус (27,1%), главоболка (22,2%), мускулна болка (18,2%), болка во грло (14,9%), треска (13,7%) и отежнато дишење (10,1%).

Од случаите кои се епидемиолошки истражени (n=59.893; 76,4%), кај 14.063 или 23,7% од дијагностицираните лица не се регистрирани симптоми на заболувањето.

Edited by cedo
  • Hvala 1
Link to comment
Quote

 

The UK is sleepwalking into a "human disaster" unless there's a full New Year lockdown with Tier 4 everywhere, a Sage scientist has said.

Professor Robert West warned the UK was facing potential catastrophe after Christmas as the new strain of the virus continued to spread around the country.

Chief Scientific Adviser Sir Patrick Vallance warned last night the new Covid strain was "everywhere" in the UK and that tougher measures would likely be needed to contain it.

Now Sage scientist Professor West, a psychologist at University College London, called for intensified efforts to stop the virus in its tracks.

Professor West said an "economic human and social disaster" would follow unless the Government built up contact tracing systems similar to ones in East Asia.

He told the Guardian: "We need to reset our strategy and move rapidly to a zero Covid strategy of the kind that many have been proposing.

"It sounds expensive but the alternative could well be a catastrophic collapse in confidence in the country's ability to control the virus and the economic, human and social disaster that would follow."

UCL professor of infectious diseases, Andrew Hayward has pushed for a third national lockdown.

He said: "I think it's clearer to give a consistent national message because although the levels of risk are different in different parts of the country, they're still there and they're still substantial."

Professor John Edmunds, another member of the Sage scientific advisory panel, echoed that view, telling Today: “Unfortunately, it does look like the virus is probably across the country already and so I do think that we might, unfortunately, have to impose tougher restrictions across the country.”

 


https://www.mirror.co.uk/news/politics/tier-4-lockdown-across-uk-23206311

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...