Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

50 minutes ago, dùda said:

nije mi baš najjasnije

u kom slučaju sistemu preti raspad ?

 

ed.

btw, ako je neko pre dve večeri gledao nekog dopisnika rts-a, bio je u veneciji, pre toga bio u japanu i čovek šokiran koliku je razliku video po pitanju odnosa prema virusu

kaže, u japanu video par ljudi da ne nosi maski, u italiji, na najprometnijem mestu, par ljudi samo nosi masku

do toga da se italijani i dalje primiču jedni drugima na 20 cm prilikom komunikacije itd, bilo je još par detalja, zaboravih

Ima nesto i u razlicitim kulturama. Bio sam u Tokiju pre 2 godine i nikakvih virusa nije bilo, ali me je sokirala cinjenica koliko tamo ljudi ne komuniciraju medjusobno na javnim mestima, od metroa, ulice pa i parkova. Jednostavno izolovani u svom mehuru od sapunice ali obavezno zakaceni na mobilni. Italija je druga krajnost. Ovde se ljubi svaki put kad se sretnes s nekim i pre i posle susreta.

Druga stvar su idioti koji vode drzavu koji svaki dan menjaju kurs, od panike do ma nije nista pa opet panike.

Link to comment

kaze mi sin kod njih u fr faza 3. zarazeni sa blagim simptomima se pustaju kucama da budu u kucnim karantinima, ne zadrzavaju ih po bolnicama, samo one sa jacim simptomima.

on je inace isto bio testiran jer je isao na jug, pa zaradio neki virus. odmah je bila kontrola.

Link to comment

"Ako je pitanje da li će virusa biti u Beogradu... Imamo razrađen plan, šta sa jednim, troje, pet, sedam... pacijenata, gde će biti smešteni, lečeni, po kom principu i za Beograd i za druga mesta", istakao je Lončar.

 

Pa to je bekap bekapa bekapa! Alal vera :D 

Link to comment
3 minutes ago, peralozac said:

 šta sa jednim, troje, pet, sedam... pacijenata, gde će biti smešteni, lečeni, po kom principu i za Beograd i za druga mesta", istakao je Lončar.

nemoj da zezaš ? ozbiljno ovo rekao ?

 

nema šta :kecman:, zatvaraj topic  :fantom:

 

 

Link to comment

presli sto kila, iran preko iljadu i dvesta danas

ako nastave iran i italija ovako, a pridruze se nemacka, francuska i spanija ... usa, ako tramp obezbedi testove ima da dvesta kila vazemo za manje od dve nedelje

Link to comment
41 minutes ago, dùda said:

nemoj da zezaš ? ozbiljno ovo rekao ?

 

Pročitao sam na b92. Nije neki izvor, ali fake news uglavnom ne zvuče tako autentično :)  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...