Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

 

Ovo je razalog zasto austrija ide u lockdown broj 3 od 4 nedelje.

 

Masovno testiranje nije dobro prihvaceno. Bila je prica ko se testira da ce dobiti 50 eur ali su smislili bolji nacin. Ako se testiras mozes vec 18.1 napolje i dvoljna je obicna maska. A ako se ne testiras mora FFP2 i cekas do 24.1. Doduse testiranje je besplatno.

 

 

index.png

Edited by bags
Link to comment

Vrlo mali prostor je u Francuskoj, ali što me iznenadilo i u Kanadi. 

Ako će imunizacija da ide tempom kako je počelo u Engleskoj plus oni koji neće onda jbg. Trajaće ovo godinama.

Link to comment
11 minutes ago, Tsai said:

jbg. ne moze van zemlje bez potvrde o vakcinaciji. ne moze posao u drzavnoj sluzbi. itditd. mora da se pritegne malo, ako vec ostavljamo slobodu izbora

 

Mislim da je Qantas najavio da će tražiti potvrdu o primljenoj vakcini za let, kad je bude.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

negde sam procital da je u austiriji procenat onih koji bi se sigurno vakcinisali bas mali, nesto oko 20% - jesam li dobro videla?

 

17% skroz sigurno tj. 10 na skali od 10. Jos 13% je dalo 8 i 9. 29% sigurno ne.

 

Tesko mi je objasniti ove brojeve.  

 

  • Hvala 1
Link to comment

mislim da postoji solidan broj ljudi koji nisu antivakseri vec se jednostavno plase toga sto je vakcina tako brzo odobrena. to cesto slusam u okruzenju, inace treba 3-4 godine i kako sad za par meseci itditd

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, bags said:

 

17% skroz sigurno tj. 10 na skali od 10. Jos 13% je dalo 8 i 9. 29% sigurno ne.

 

Tesko mi je objasniti ove brojeve.  

 

 

Danas su svi "bolje obavesteni" jer slusaju i gledaju "alternativne medije".

Mozda i sami lekare doprinose, ima li tu nekog istrazivanja koliko je njih za vakcinu? Cula sam za dva takva slucaja od mojih prijatelja gde sami doktori kao u poverenju kazu da se nece vakcinisati  (jedan je kozni doktor, drugi ne znam sta ali nije opste prakse)

 

3 hours ago, Tsai said:

mislim da postoji solidan broj ljudi koji nisu antivakseri vec se jednostavno plase toga sto je vakcina tako brzo odobrena. to cesto slusam u okruzenju, inace treba 3-4 godine i kako sad za par meseci itditd

Muka mi je od ljudi.

 

Ovo je nova postapalica, proletos smo imali "isti je kao grip", "hvata samo starije", "ja pratim alternativne medije", a sada je to "vakcine se istrazuju i testiraju 10 godina, kako su oni za pola godine, ua farmakomafija!"

 

//Link koji sam ja pocela da turam kada cujem sve te internet-epidemiologe:

Oxford vaccine: How did they make it so quickly?

https://www.bbc.com/news/health-55041371

 

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Danas su svi "bolje obavesteni" jer slusaju i gledaju "alternativne medije".

Mozda i sami lekare doprinose, ima li tu nekog istrazivanja koliko je njih za vakcinu? Cula sam za dva takva slucaja od mojih prijatelja gde sami doktori kao u poverenju kazu da se nece vakcinisati  (jedan je kozni doktor, drugi ne znam sta ali nije opste prakse)

 

Muka mi je od ljudi.

 

Ovo je nova postapalica, proletos smo imali "isti je kao grip", "hvata samo starije", "ja pratim alternativne medije", a sada je to "vakcine se istrazuju i testiraju 10 godina, kako su oni za pola godine, ua farmakomafija!"

 

//Link koji sam ja pocela da turam kada cujem sve te internet-epidemiologe:

Oxford vaccine: How did they make it so quickly?

https://www.bbc.com/news/health-55041371

 

 

 

 

... a nisu mogli da nadju vakcinu za sidu i (pazi sad) za rak.

Link to comment
10 hours ago, čekmeže said:

To su, cenim, sve stručnjaci za odobravanje vakcina.

 

S druge strane, međunarodna zajednica, "razvijene" države i njihova tela su se ove godine baš onako dokazale kao eksperti za hendlanje zdravstvenih problema. A pri tome znamo svi odlično da se i u najnormalnijim uslovima dešava da neki lek ima neželjene posledice koje se nisu pokazale u kliničkim ispitivanjima.

 

Hoću samo da kažem, neka doza skepse prema ovim instant vakcinama je razumna, sve dok ne vodi u antivakserstvo.

Link to comment

Да пролетос су највећи светски сексперти из вирусологије причали да ће нам требати 1,5-2 године до ефикасне и безбедне вакцине, кад оно међутим пуф ето вакцине за упола краће време

Што значи само једно крупни капитал/ држава је притисла прво фармацеуте а онда и фда да скрате испитивање нешкодљивости како би се смањила економска штета

И онда нас као чуди што већина људи не жели да буде бета тестер вакцина, што лекари који су ипак полагали фармакологију и знају да испитивање лекова траје годинама па да се и поред тога догоди да на тржиште дође лек који се након неколико година испостави као лош, дакле што је пуно њих сумњичаво

Link to comment

da, ali su isto tako prvi put u modernoj istoriji sve te kompanije, svi virusolozi, infektolozi, farmakolozi i ostali olozi zajedno radili na samo jednom projektu. pa valjda i to ima nekog efekta u ubrzanju celokupnog procesa

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...