Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

oni konstantno imaju visoke brojeve, uprkos raznim merama, pricali smo o tome - cini mi se da je cedo govorio i da nema sumnje u njihove izvestaje - za razliku od nase potpuno i neskriveno izmastane statistike. ako je broj umrlih bar 3 puta veci i kod nas, prema procenama koje se i ovde pominju, nismo daleko od njih. nije nemoguce ni da smo ih prestigli - jednostavno, ne znamo.

i nisu nikakav primer, samo jos jedna od mnogobrojnih zemalja koja ima restrikcije za praznike. odnosno, jesu primer toga sta jedino drzava koja je u nasem rangu obolelih moze/mora da uradi.

pitam se da li ce srbija ostati jedna od retkih u kojoj ce se masovna slavlja nesmetano i morbidno odvijati na mestima vrlo blizu onih u kojima ljudi umiru u cekaonicama.

Edited by Aleksija
Link to comment

Što se tiče statistike većina zemalja prikazuje realne brojeve. Sigurno je da će se brojevima takođe baviti razne studije i nema dileme gde će se Srbija naći.

Link to comment

Danska:

 

Dear readers, sum up from press meeting which is still on going:
17 December until 3 January: all department stores, shopping centers, malls etc are to close
21 December until 3 January: all hairdressers, beauticians and other liberal businesses are to close, schools and other institutions who have not closed yet are to close.
25 December - 3 January: all retail trade except grocery stores, other food shops and pharmacies to close
17 December until 3 January : scheduled operations and examinations that are not crucial will be cancelled as need be to ensure enough capacity for COVID-19 patients in the hospitals, particularily in the Copenhagen Region, Region Hovedstaden. However, the authorities stress that the health sector is open and if residents need medical attention they are to continue to contact their GP or other medical services
/ Your Danish Life Team
We will issue a more detailed article in the course of the evening.
Link to comment
21 minutes ago, ToniAdams said:

svabo juce 700 muerto, ne mogu bas da kazem da sam ovo ocekivao

ah, šta da ti kažem, nemaju srBski gen :fantom:

 

ozbiljno, i mene ovaj broj baš iznenadio, šta li se to sada dešava ?

često sam gledala te brojeve (doduše površno), ali mi se čini da sam primetila da je kod nemaca bila dosta manja smrtnost nego kod ostalih zapadnoevropejaca

Link to comment

popunili kapacitete, nista drugo. 

za sve dosadasnje uspehe mogli su samo i jedino ogromnim kapacitetima da zahvale, tolikim da su u "prvom talasu" uvozili bolesnike iz ostatka evrope.

e sad, sa 20-30k novozarazenih dnevno to nece bas lako ici.

Link to comment
21 minutes ago, ToniAdams said:

popunili kapacitete, nista drugo. 

to mi nije palo na pamet

jer se sećam da se onomad (mart ) pričalo o nekim baš velikim brojkama ICU beds, izgledalo mi je da su germani na tom polju neugrozivi

Link to comment

Imaju bagove u par drzava pa je za sredu doslo 900+ umrlih a da nisu uracunali ponedeljak i utorak. Dnevni brojevi su negde oko 500, svakako veliki, plus zakasneli upis pa se dodje do jos vecih. Nisu jos uvek kreveti u pitanju, matori ljudi. I dalje je najveci broj umrlih 80+ godina, staracki domovi i slicno

Link to comment

pa ok, bez tih bagova bi bio veci broj u ponedeljak i utorak. svakako nije dobro. od druga cija sestra radi kao lekar u frankfurtu sam saznao da je cak veoma lose.

Link to comment

Bio bi oko 600+, manje od 900 ali opet previše. Neozbiljni ljudi, kao pušteni s lanca. Xmas manija i šoping će tek da dodju na naplatu. Jebo ih dzizs. Pola prijatelja dočekuje roditelje, koji su mahom 70+, po ulicama (makar dela Berlina gde sam istrčavao dete - biciklama) gužve samo takve. Saobraćaj kao da dele negde nešto za dž. Pola prodavnica koje ne bi trebalo da rade uredno rade, lagani xmas market sa 20 tezgi i 150 ljudi okolo. Još su počeli sa intenzivnom pričom da vakcinacija kreće krajem decembra te idiotizam + euforija = 800 mrtvih dnevno. Easy like that.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...