Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

41 minutes ago, Milosh76 said:

Sad mi kaze sestra, u Holandiji full lock, sve online, napolje iz kuce moze po hranu.
Postoji I zabrana izlaska iz zemlje do marta

 i meni to isto prijateljica piše, ona živi u hagu

 

sad uganjala nekog frizera da se ošiša, ide u 11 i 30 jer će da rade do ponoći :D

 

ed.

nema zabrane izlaska iz zemlje, samo preporuka

Edited by dùda
Link to comment
6 hours ago, adam said:

i london se zatvara od srede. radice samo elementarno - ostalo katanac. cifre se ucetvorostrucile od kraja lokdauna, sto znaci u poslednje dve nedelje. zasto? evo zasto. krenuo narod u bozicnu kupovinu.

 

moram priznati da mi je neizmerno drago sto nas zatvaraju, nadam se do proleca.

 

Covid: London likely to move to tier 3 amid rising rates - BBC News

 

 

16 minutes ago, vememah said:

 

 

 

 

 

 

nazalost, nema opcije sem ozbiljnog, tvrdog lockdown-a. melburn je prosao kroz to: policijski cas + izlazak dnevno sveden na samo sat vremena (pa biras koji dan odvajas za u setnju/vezbanje ili u supermarket. a u supermarket moze samo jedna osoba iz domacinstva), samo osnovo otvoreno (supermarketi, apoteke, pumpe), kretanje samo u 5km radijusu, obavezne maske, pa tako par meseci. zato danas brojimo preko cetrdeset dana uzastopno bez novih slucajeva: '0' slucajeva (sem 6 novopridoslih putnika koji su u karantinu).

 

bilo je uzasnouzasno tesko ali je uspelo. dakle, vredelo je.

 

 

Edited by roksi
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, roksi said:

 

 

 

 

nazalost, nema opcije sem ozbiljnog, tvrdog lockdown-a. melburn je prosao kroz to: policijski cas + izlazak dnevno sveden na samo sat vremena (pa biras koji dan odvajas za u setnju/vezbanje ili u supermarket. a u supermarket moze samo jedna osoba iz domacinstva), samo osnovo otvoreno (supermarketi, apoteke, pumpe), kretanje samo u 5km radijusu, obavezne maske, pa tako par meseci. zato danas brojimo preko cetrdeset dana uzastopno bez novih slucajeva: '0' slucajeva (sem 6 novopridoslih putnika koji su u karantinu).

 

bilo je uzasnouzasno tesko ali je uspelo. dakle, vredelo je.

 

 

melburn je prosao kroz isto sto i mi, samo su rezultati drugaciji. o tome se ovde radi.

 

i mi smo to sve imali do pre dve nedelje, doduse s loshijim ciframa al to je i za ocekivati u gusto naseljenoj zemlji s ozbiljnim protokom ljudi cak i kad se radi samo o poslovnim putovanjima i snabdevanju.

 

od marta na ovamo smo letos imali nesto malo ogranicene slobode i to je narod koristio uglavnom da ide u prirodu. s jeseni, kad su cifre krenule da rastu, opet nas zakljucali, cifre pale, stigla vakcina, krenulo sve na bolje i vlast odlucila da malo otpusti uzde ne bi li dali sansu ekonomiji.

 

i spickasmo sve za dve nedelje. :ph34r:

 

da - nismo imali policijski cas al je sve bilo zatvoreno pa narod uglavnom. sedeo kuci. naravno, bilo je klinaca koji su pravili ilegalne zurke pa policija rasturala al toga bi bilo i s policijskim casom.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, adam said:

melburn je prosao kroz isto sto i mi, samo su rezultati drugaciji. o tome se ovde radi.

 

i mi smo to sve imali do pre dve nedelje, doduse s loshijim ciframa al to je i za ocekivati u gusto naseljenoj zemlji s ozbiljnim protokom ljudi cak i kad se radi samo o poslovnim putovanjima i snabdevanju.

 

od marta na ovamo smo letos imali nesto malo ogranicene slobode i to je narod koristio uglavnom da ide u prirodu. s jeseni, kad su cifre krenule da rastu, opet nas zakljucali, cifre pale, stigla vakcina, krenulo sve na bolje i vlast odlucila da malo otpusti uzde ne bi li dali sansu ekonomiji.

 

i spickasmo sve za dve nedelje. :ph34r:

 

da - nismo imali policijski cas al je sve bilo zatvoreno pa narod uglavnom. sedeo kuci. naravno, bilo je klinaca koji su pravili ilegalne zurke pa policija rasturala al toga bi bilo i s policijskim casom.

 

mozda je do toga sto smo mi ovde znacajno ostvrski distancirani, kao sto je indy i indicirao. ali i vi ste! tako da ne znam u cemu je razlika...

 

al upravo to boldovano, dokazuje da je ovo zajeban virus. u trenu preokrene sve. 

 

p.s. danas po prvi put se nasla na kafi s koleginicama. qr codes and all - nemam frke s tim, sta god treba. 

Link to comment
Quote

On je rekao da se u Srbiji sada ispituje i ruska vakcina, a sada, kako kaže, čekamo registraciju vakcine u Kini

 

ja na sajtu ALIMS-a ne mogu da nađem podatak o registrovanom kliničkom ispitivanju, znači da ili laže, ili se ispitivanje radi nezakonito ili je "ispitivanje" zapravo da su vakcinu dobili neki podobni. Inače se ovde vidi da Sputnik svoje ispitivanje završava tek u maju 2021

Link to comment
24 minutes ago, roksi said:

 

mozda je do toga sto smo mi ovde znacajno ostvrski distancirani, kao sto je indy i indicirao. ali i vi ste! tako da ne znam u cemu je razlika...

 

al upravo to boldovano, dokazuje da je ovo zajeban virus. u trenu preokrene sve. 

 

p.s. danas po prvi put se nasla na kafi s koleginicama. qr codes and all - nemam frke s tim, sta god treba. 

ne znam da li sam u pravu al rekao bih da je protok robe s kontinenta ovde veci s obzirom da snabdeva jedno tri puta vise ljudi. a i dosta gusca naseljenost pogoduje virusu.  

 

  • +1 1
Link to comment

Bitnija razlika je sto su ovde mesecima pustali da se dolazi iz sirom sveta bez samoizolacije...kao i da se putuje sirom zemlje.

In other news, nece izgleda biti bozicnog mesanja domacinstava.

057395da47f1e121d949cb7057dcad89.jpg


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Kelt said:

 

ja na sajtu ALIMS-a ne mogu da nađem podatak o registrovanom kliničkom ispitivanju, znači da ili laže

 

Dalje zaista samo trošiš tastaturu

Link to comment
4 hours ago, jms_uk said:

Bitnija razlika je sto su ovde mesecima pustali da se dolazi iz sirom sveta bez samoizolacije...kao i da se putuje sirom zemlje.

In other news, nece izgleda biti bozicnog mesanja domacinstava.

057395da47f1e121d949cb7057dcad89.jpg


Sent from my iTelephone using Tapatalk

idioti otvorili ekonomiju da se ipak nesto zaradi pa ce sad da nas zatvaraju za praznike.

 

docim sam sto posto siguran da to zatvaranje za praznike mogu macku o rep. vecina ljudi je vec sve isplanirala i zabole ih sta drzava ima da kaze o tome. danas sam pricao i s kolegama i s drustvom i svi su u tom fazonu. cvrsto reseni da vide najblize i zabole ih. nekoliko ljudi koje znam su vec u samoinicijativnoj samoizolaciji da bi mogli bez grize savesti da provedu vreme s roditeljima i nema sanse da to nece uraditi.

 

ovo ce biti pobuna ljudi srednjih godina (50+) i matoraca koji od marta sve postuju i potpuno su popizdjeni sto im se sad preti useravanjem u bozic a oni ni luk jeli, ni luk mirisali. i jebe im se za posledice - dotle je doslo.

 

 

Link to comment

U Severnoj Makedoniji je umrlo 1084 na milion. Jedan od najvećih promila na svetu. Za trećinu više od omraženog švedskog modela. Ne želim ništa posebno da kažem ili ukažem, jer ne znam šta je ispravno, ali Makedonija ne deluje kao neki dobar primer.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...