Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Pa nije. Oni imaju na oko 1,500 to zaravnjenje. A jeste problem što uz sve te mere ne pada broj zaraženih.

 

edit: glup sam. Upoređuješ sa Nemačkom, a ne sa Srbijom :huh:

Edited by Jozef K.
Link to comment
18 minutes ago, Sammael said:

Upoređujem sa Srbijom, SLO imaju između 1500-2000 na daleko manje stanovnika, a pri tome je zvaničan broj mrtvih po danu sličan kao u Srbiji (sada malo manji).

A broj mrtvih u Srbiji je naravno verodostojan. :covid19:

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Upoređujem sa Srbijom, SLO imaju između 1500-2000 na daleko manje stanovnika, a pri tome je zvaničan broj mrtvih po danu sličan kao u Srbiji (sada malo manji).

Njihovih 1,500 je naših 5-5,500. Što je nešto bolje, mada su i to visoke cifre. Broj umrlih u Srbiji nije za komentar.

Link to comment
On 10.12.2020. at 18:51, adam said:

jesmo se mi ono slozili da se deca jako slabo razboljevaju i skoro da ne prenose virus?

 

upravo objavili da uvode masovno testiranje skolske dece ne bi li usporili sirenje virusa https://www.bbc.co.uk/news/uk-55265098
 

 

 

Teoretski mozda, u praksi je to drugacije..evo, kod nas nisu testirali decu, pa je ko zna koliko njih prenelo starijima..pa i u vestima mozes cuti da ima i hospitalizuju decu, cak i bebe..ako sam  dobro procitao..Sammaele, stari druze, valjda smo apsolvirali odavno da je kod nas broj umrlih teska lagarija..ubedjen sam da je broj preminulih dnevno kod nas trocifren...ili bar blizu..

Edited by Misko
Link to comment
3 minutes ago, Misko said:

Teoretski mozda, u praksi je to drugacije..evo, kod nas nisu testirali decu, pa je ko zna koliko njih prenelo starijima..pa i u vestima mozes cuti da ima i hospitalizuju decu, cak i bebe..ako sam  dobro procitao..Sammaele, stari druze, valjda smo apsolvirali odavno da je kod nas broj umrlih teska lagarija..ubedjen sam da je broj preminulih dnevno kod nas trocifren...ili bar blizu..

pa to i kazem. u citatu ispod pishe da deca najvise zarazavaju pa zato i krecu s masovnim testiranjem, da smanje protok virusa preko njih.

Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

chto takoe tvrdi lokdaun u njemachkoj?


zatvaraju se sve prodavnice osim prehrambenih i apoteka, zatvaraju se vrtići i škole, frizeri, teretane... nema alkohola na otvorenom, zabraniće prodaju vatrometa, što će reći nema kuvanog vina ni proslave nove godine.
što se izlazaka tiče, apeluje se da se smanje na neophodne i bez okupljanja. dakle nikakvi policijski časovi i slične budalaštine.

Edited by aram
Link to comment
4 minutes ago, Indy said:

A ide se normalno na posao? Hm...


sve što se može se prebacuje na homeoffice još odavno. ja sam od proletos bio možda 15-tak puta na poslu. proizvodnja će, za sada, ostati...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...