Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

16 hours ago, mirjam said:

https://www.cbsnews.com/news/india-mystery-illness-eluru-over-300-in-hospital-epilepsy-like-symptoms/

 

my guess - neko ekolosko trovanje.

 

  Hide contents

Ako krene jos neka kuga osim ove postojece, prelazim u tim teorija zavere. :fantom:

 

 

 

Kazu indijci nije virus a ni trovanje, mada im za ovo drugo ne verujem.

 

Sjebasmo sve u poslednjih 100 godina i sada stvar dolazi na naplatu random, sa svih strana i u razlicitom obimu.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, vememah said:

Kako na milion? U Kragujevcu je tipa bilo 2200-2300 novih slučajeva u tom period, a ima između 170 i 180 hiljada stanovnika.  To mu dođe oko 1,300 na 100,000. A oni daju ovde na milion. Prvi u Evropi svakako, ali valjda nije razlika desetostruka?

Link to comment

Mene zanima kako brojevi, npr, u Nemačkoj još ne padaju. Redovno je tokom nedelje broj zaraženih izmedju 20-23 hiljade dnevno, da bi vikendima palo na 13-17 hiljada. Ako nisu škole u pitanju, kao što kaže nekoliko istraživanja, gde se ti silni ljudi zaražavaju iz dana u dan? Prevoz, posao, sedeljke uz radio? Iskreno mi nije jasno zašto se brojevi nisu bar prepolovili do sada, kad već znamo da se neće vraćati na ono iz letnjeg perioda. 

Link to comment
7 hours ago, Mos said:

Mene zanima kako brojevi, npr, u Nemačkoj još ne padaju. Redovno je tokom nedelje broj zaraženih izmedju 20-23 hiljade dnevno, da bi vikendima palo na 13-17 hiljada. Ako nisu škole u pitanju, kao što kaže nekoliko istraživanja, gde se ti silni ljudi zaražavaju iz dana u dan? Prevoz, posao, sedeljke uz radio? Iskreno mi nije jasno zašto se brojevi nisu bar prepolovili do sada, kad već znamo da se neće vraćati na ono iz letnjeg perioda. 

 

Dosta ljudi radi van kuce, i to ne samo oni koji prosto ne mogu da houmofisuju, vec i oni kojima vise prija da rade napolje, imaju bolje ekrane ili nemaju mesta gde u stanu itd. Vozila sam bajs ovih dana i prelazim tu sto preko autoputa, sto po poljima iznad pa imam dobar pogled i bad sam se zacudila da je toliki promet na putevima - proletos je bilo maltene prazno a juce u 13h videh kako stoje na iskljucenju (sa A5 na A661 ka F). No, mislim da je pre to da se ljudi zaraze tamo gde se skupljaju a to je svaka pijaca, radnja, Ikea..Pisala sam negde tokom mog ranta "vratite mi bazen" kako je Ikea uvece puna kao disko. Dobro, to je samo na osnovu jednog uzorka, ali zbilja verujem da to nije bila slucajnost, vec da su se ljudi i pre svega klinci preselili tamo gde se moze. Setila sam se onih Ikea u Kini gde ljudi ponesu svoju klopu i odu da se vide sa prijateljima, ili da se odmore na kaucu kao ljudi, e tako je ovde bilo mladih koji su lepo sedeli i ludo se zabavljali.


Prolazim pesackom zonom i dve anarhisticke tinejdzerke se smeju natpisu na kom pise da se nosi maska. Kapiram da ipak vreba i po skolama.

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, Mos said:

Mene zanima kako brojevi, npr, u Nemačkoj još ne padaju. Redovno je tokom nedelje broj zaraženih izmedju 20-23 hiljade dnevno, da bi vikendima palo na 13-17 hiljada. Ako nisu škole u pitanju, kao što kaže nekoliko istraživanja, gde se ti silni ljudi zaražavaju iz dana u dan? Prevoz, posao, sedeljke uz radio? Iskreno mi nije jasno zašto se brojevi nisu bar prepolovili do sada, kad već znamo da se neće vraćati na ono iz letnjeg perioda. 


ne padaju ali ni je rastu, pitanje je koliko bi brojevi odleteli da nema ovog smešnog lockdowna. 
 

E da i mere su i dalje, u poređenju sa ostalim zemljama, lagane uz dosta preporuka. Banalan primer - sopstveni dom se može napustiti samo s bitnim razlogom. Međutim da odeš u šoping ili da obiđeš prijatelja kući se smatra bitnim razlogom tako da se to u praksi opet teško razvodni. 
 

Pa onda imaš uz to i šarenu nazi new age Querdenker ekipu koja protestuje protiv “strašnih mera” i “diktature”. 

Link to comment

jesmo se mi ono slozili da se deca jako slabo razboljevaju i skoro da ne prenose virus?

 

upravo objavili da uvode masovno testiranje skolske dece ne bi li usporili sirenje virusa https://www.bbc.co.uk/news/uk-55265098
 

Quote

 

Mass testing will be rolled out to secondary school children in the worst-affected areas of London, Kent and Essex, Matt Hancock has said.

The health secretary said "by far" the fastest rise in coronavirus infection rates was among 11-18-year-olds.

 

 

 

Link to comment

U francuskoj se kriva opet penje. Ro je bio pao na 0.6 u kednom trenutku a sada je vec na 0.86 sa tendecijom rasta. 

Broj zarazenih stagnira dok broj u bolnicama i na respiratorima i dalje pada ali sporije nego prije. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...