Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 minute ago, cedo said:

e jbg ... ceo svet poludio, a Srbi i Tramp prelezali koronu

Ih, kad bi gledali oko čega sve ceo svet poludi... 

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Što se tiče Nemačke, oni moji rođaci što su emigrirali u Hamburg , bili u decembru na Tajlandu po onim džunglama, i kad se vratili devojka temperatura kosti bole baš jaki bolovi, kad ono Denga groznica koju je fasovala tamo...

Sve se ok završilo, ali pamtim da je momak bio hladnokrvan i da je i od ljudi u firmi i sam video da je ta služba za infekcije baš dobro organizovana tamo i sposobna.

On nije lekar, ali što kaže: vidiš da nema panike i odma su mu rekli kako će biti i koji je tok i sve... I tako je bilo..

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

 

džabe ogromne resurse koje imaju (broj kreveta u bolnicama, opremljenost bolnica, pare.... ) kada šef virulologije u berlinskom Šariteu kaže da će da oboli 2/3 nemaca (procenat kojim se odavno spekuliše), a da broj preminulih može biti 280.000 sa smrtnošću od 0.5 (iako je WHO procenat 3,4%)

Quote

Arzt hält 278 000 Corona-Tote in Deutschland für möglich

Der Chef-Virologe der Berliner Charité hält es für möglich, dass sich das Coronavirus erst dann nicht weiter verbreitet, wenn zwei von drei Menschen zumindest vorübergehend immun sind, weil sie die Infektion schon hinter sich hätten.

Christian Drosten rechnete der „Neuen Osnabrücker Zeitung“ vor, was das bedeutet: „Bei einer Gesamtbevölkerung von 83 Millionen wären zwei Drittel fast 56 Millionen Menschen, die sich infizieren müssten, um die Ausbreitung zu stoppen. Bei einer Mortalität von 0,5 Prozent wäre in dem Fall mit 278 000 Corona-Todesopfern zu rechnen.“

 

Link to comment

Znaci srbin pobedijo i na ovom forumu... Daj ljudi uozbiljite se, situacija je u Italiji dramaticna. Virolozi kazu da u slucaju ne dostizanja vrhunca u trendu zaraze u sledece 3/4 nedelje zdravstvenom sistemu sledi raspad i haos. U Lombardiji u bolnicama blizu crvene zone je kao u ratu kad pristizu svezi ranjenici s fronta. Kazu da je i ovih novih 800 zarazenih u poslednja 24 sata imalo kontakt s virusom pre nego sto je izasla vest o pojavi istog u Italiji. Znaci da ce brojke i dalje rasti drasticno. Kod mene u gradu 150  za sada. Mnogi kafici i dalje prilicno puni, ljudi su neodgovorni. 

Link to comment
4 minutes ago, lo zingaro said:

 Daj ljudi uozbiljite se, situacija je u Italiji dramaticna.

Evo, ja ću da se uozbiljim, šta tačno treba da radim i kako to može da utiče na situaciju u Italiji da bude manje dramatična? :huh:

Link to comment
1 minute ago, JozoMujica said:

Evo, ja ću da se uozbiljim, šta tačno treba da radim i kako to može da utiče na situaciju u Italiji da bude manje dramatična? :huh:

Mozes brze, bolje jace....

Link to comment
5 minutes ago, lo zingaro said:

Ne brini moj problem ipak nije tvoj odvratni toksicni zadah.

Sad si me baš zajebao, nemam šta da odgovorim. :mellow:

Ajd pa nek je sa srećom u haosu i raspadu koji samo sto nije.

Link to comment
26 minutes ago, lo zingaro said:

Znaci srbin pobedijo i na ovom forumu... Daj ljudi uozbiljite se, situacija je u Italiji dramaticna. Virolozi kazu da u slucaju ne dostizanja vrhunca u trendu zaraze u sledece 3/4 nedelje zdravstvenom sistemu sledi raspad i haos. U Lombardiji u bolnicama blizu crvene zone je kao u ratu kad pristizu svezi ranjenici s fronta. Kazu da je i ovih novih 800 zarazenih u poslednja 24 sata imalo kontakt s virusom pre nego sto je izasla vest o pojavi istog u Italiji. Znaci da ce brojke i dalje rasti drasticno. Kod mene u gradu 150  za sada. Mnogi kafici i dalje prilicno puni, ljudi su neodgovorni. 

nije mi baš najjasnije

u kom slučaju sistemu preti raspad ?

 

ed.

btw, ako je neko pre dve večeri gledao nekog dopisnika rts-a, bio je u veneciji, pre toga bio u japanu i čovek šokiran koliku je razliku video po pitanju odnosa prema virusu

kaže, u japanu video par ljudi da ne nosi maski, u italiji, na najprometnijem mestu, par ljudi samo nosi masku

do toga da se italijani i dalje primiču jedni drugima na 20 cm prilikom komunikacije itd, bilo je još par detalja, zaboravih

Edited by dùda
Link to comment
59 minutes ago, JozoMujica said:

Ih, kad bi gledali oko čega sve ceo svet poludi... 

 

imas neki argument za to da ne treba biti zabrinut ?

Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

nije mi baš najjasnije

u kom slučaju sistemu preti raspad ?

Pa po dosadasnjoj statistici 10% zarazenih su teski slucajevi i moraju na intenzivnu negu barem 2/3 nedelje. U Lombardiji su vec popunjeni pa i prosireni kreveti u istoj. Plus aparati i plus vec nema dovoljno osoblja. Govorimo  o 2500 slucajeva u Lombardiji. Ovim trendom za mesec dana bez problema stizemo do 50.000 samo u Lombradiji. Izracunaj sama.

Link to comment
3 minutes ago, cedo said:

 

imas neki argument za to da ne treba biti zabrinut ?

Imam. Ako se razbolis, mozda ces da prezivis a mozda ces da umres. Ako umres, bice ti svejedno, ako prezivis moze da se desi da te strefi srcka od zabrinutosti.

 

A sad ozbiljno, naravno da ovakve epidemije nisu bezazlene, ali zaista ne vidim kako moja i tvoja zabrinutost moze da utice na to da se zaustavi. Videh skoro na tviteru nekog fudbalera koji je to bas lepo objasnio kad su ga pitali za misljenje oko virusa, nesto u fazonu - sta mene pitate, nisam strucan za to, ima ko jeste pa pitajte njega.

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...