Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

4 hours ago, InvisibleLight said:

 

 

jbt primenujte topik u milano virus

 

 

rekao njihov ministar zdravlja da se tako brzo siri jer su zemlja starih

 

tom logikom gledajuci sta  ce biti ovde?

Prosečno su Italijani stariji od Srba (45,5-42,6).

Link to comment

U januaru je bio haos
U školi mojih klinaca je 50 do 70% djaka bilo bolesno.
Testirao sam oboje na influencu i testovi su bili negativni.
U roku od 20 dana smo svo četvoro bili debelo bolesni


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

mi, koji nemamo nijednog a iz naše države dolazi lik sa virusom 

 

I meni je cudno i sumnjivo da Srbija nema nijedan slucaj, ali Egipcanin je proveo 12 sati u Francuskoj na putu kuci. Ako ih je proveo na aerodromu, tamo je mogao da fasuje virus od ko zna koga. 

Link to comment
1 minute ago, steins said:

U januaru je bio haos
U školi mojih klinaca je 50 do 70% djaka bilo bolesno.
Testirao sam oboje na influencu i testovi su bili negativni.
U roku od 20 dana smo svo četvoro bili debelo bolesni


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

korona ne ide na decu, vrlo slabo.

 

edit: da ne budem kao ona budala nestorovic, mnogo je manje zarazenih korona virusom u najmladjoj populaciji. kod nas su u janurau vrtici i osnovci bili bolesni cesce i od srednjoskolaca i od odraslih. tesko da je korona.

Edited by Aleksija
Link to comment
korona ne ide na decu, vrlo slabo.
Ja sam im preneo, iz bolnice
Znam da je kod nas za 24 sata tada 7 ljudi umrlo

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
8 hours ago, steins said:

Ja sam im preneo, iz bolnice
Znam da je kod nas za 24 sata tada 7 ljudi umrlo

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Moja rodica, oko 40 godina, muči se već 15 dana sa kašljem, ali nema temperaturu.

Doca joj ipak dala antibiotik. Nisu je testirali. Bila pre bolesti u CG. 

Oseća se gadno, polomljeno skroz.

Link to comment

20200306-123620.jpg

 

Coronavirus Flash Mob i dalje odnosi toalet papir, servijete i sl k'o da im se o životu radi... (Drugo ništa, svi drugi rafovi su prepuni.)

Link to comment

Što se tiče Nemačke, oni moji rođaci što su emigrirali u Hamburg , bili u decembru na Tajlandu po onim džunglama, i kad se vratili devojka temperatura kosti bole baš jaki bolovi, kad ono Denga groznica koju je fasovala tamo...

Sve se ok završilo, ali pamtim da je momak bio hladnokrvan i da je i od ljudi u firmi i sam video da je ta služba za infekcije baš dobro organizovana tamo i sposobna.

On nije lekar, ali što kaže: vidiš da nema panike i odma su mu rekli kako će biti i koji je tok i sve... I tako je bilo..

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

Link to comment
8 hours ago, steins said:

Ja sam im preneo, iz bolnice
Znam da je kod nas za 24 sata tada 7 ljudi umrlo

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Za 24 sata umrlo 7 ljudi i to pročitaš kao 1 rečenicu, maltene fusnotu, u 1 postu na topicu od 78 strana o drugoj bolesti. Jbg old skul gripu što nisi korona pa da budeš u vestima.

Kad bi kojim slučajem u ovoj zemlji umrlo od korone 7 ljudi za 24 sata niko živ ne bi bio na ulici sem onog ko mora, a vememah bi štancao 300 postova dnevno na topicu od 5000 strana.

Link to comment

u mojoj staroj firmi juce poslali sve kuci u home office do kraja marta, a mi bas imali sastanak na kome se pricalo o ovoj temi.

jos nije doslo do toga da nas salju kuci u home office, ali receno da svako nosi svoj laptop kuci jer se moze desiti da se mora ostati kuci, a IT, jel' te, mora uvek da radi.

Link to comment
45 minutes ago, dùda said:

Moja rodica, oko 40 godina, muči se već 15 dana sa kašljem, ali nema temperaturu.

Doca joj ipak dala antibiotik. Nisu je testirali. Bila pre bolesti u CG. 

Oseća se gadno, polomljeno skroz.

 

Ja sam u decembru prvi put posle 5 godina bio bolestan dve nedelje, standardno sinusi-grlo-kasalj-kasalj-suvi kasalj, konstantna budjava temperatura od 37+C. Ispio kutiju antibiotika i nista, nisam iz kuce izlazio uopste, i tek je vremenom proslo. Mojoj mami (starija zena) trajalo skoro mesec dana.

 

Neki kazu to je bila korona, negi drugi kazu da je to sve jer nam je zima bila nikakva, nije bilo dovoljno hladno da pobije mikroorganizme, a dovoljno vlazno gde oni vole da se namnoze. Ko zna.

Link to comment
14 minutes ago, James Marshall said:

Da znaš da je i meni isto to palo na pamet. 

Isto, ja novu godinu dočekao bolestan, 2 nedelje sa temperaturom, ne pamtim kad sam tako bio bolestan i polomljen, klinac posle mene 10 dana, gospođa se žalila sve vreme da joj je loše al nju temperatura držala samo 2-3 dana... Baš joj juče kažem boli nas uvo za koronu, mi smo to preležali.

Link to comment

bilo je reci o tome da je ove zime sezonski grip bio izuzetno jak i rasprostranjen (dodatni respust u peaku), pre nego se poc elo pricati o koroni.. ne bibas  toliko dece obolelo da je korona

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...