Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Kao da niko nije ni video ni čuo ni jednu jedinu stvar koju su uradili Kinezi.
Jebeno neverovatne stvari se dešavaju.
Toliko hisrerije po medijima, toliko analiza o mrtvima, o kolapsu ekonomije, o apokalipsi, toliko mlaćenja prazne slame po internetu, a u realnosti, izuzev nešto jalovih kontrola i pisanja eseja, niko ništa
Jebeno neverovatno

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
47 minutes ago, theanswer said:

mi, koji nemamo nijednog a iz naše države dolazi lik sa virusom 

danas sam procitala jos jednu teoriju, da je korona prosla kroz srbiju u decembru/januaru. tako da smo zavrsili i sa tim :)

 

5 minutes ago, steins said:

Kao da niko nije ni video ni čuo ni jednu jedinu stvar koju su uradili Kinezi.
Jebeno neverovatne stvari se dešavaju.
Toliko hisrerije po medijima, toliko analiza o mrtvima, o kolapsu ekonomije, o apokalipsi, toliko mlaćenja prazne slame po internetu, a u realnosti, izuzev nešto jalovih kontrola i pisanja eseja, niko ništa
Jebeno neverovatno
 

bogami je prilicno ocekivano. 

Link to comment

da, to je neverovatno ... ili kinezi lazu brojkama ... mada ne verujem ... mnogo smo postali konformisti

 

danas otisao do apoteke da kupim lekic za pritisak, momak iza mene, kaslje li kaslje ... prica drugom kako ima temperaturu tri dana, ali nista to nije, dosao da si uzme antibiotik

usput mu prisla poznanica sa cerkicom, rukovao se sa obe

jbg ... rekao sam mu da se odmakne od mene

 

edit: odgovor steinsu

Edited by cedo
Link to comment

Moji bili 2x za poslednjih 15 dana u It Venecija, Bolonja, Prato, Firenca...kinezi džabe dele maske ko nema, crne ili bele kako kome zapadne :laugh:...domoroci ili dođoši uglavnom neće to mene, opuštena varijanta.

Link to comment

Biće jednog dana dobar film od ovoga, Timothee Chalamet u glavnoj ulozi jer je mlad pa ce preziveti.

Edited by Mos
Link to comment
Just now, Barti66 said:

Moji bili 2x za poslednjih 15 dana u It Venecija, Bolonja, Prato, Firenca...kinezi džabe dele maske ko nema, crne ili bele kako kome zapadne :laugh:...domoroci ili dođoši uglavnom neće to mene, opuštena varijanta.

 

ma ne brinem se ja za mene ... ima starijih u mojoj okolini

Link to comment
2 minutes ago, cedo said:

 

ma ne brinem se ja za mene ... ima starijih u mojoj okolini

 

apsolutno, nije mala briga sad, cekamo sunce

Link to comment
bogami je prilicno ocekivano. 
Da, uzima maha teorija koju su prvo prodali Talijani pa Ameri da je virus u populaciji još od decembra.
Istina, imali smo mi muke u januaru sa jakim virusom za koji je predpostavka da je bio h1n1 iako, ruku na srce, nisu svi bili testirani.
Grci su imali takodje, krajem decembra i početkom januara 20 i kusur mrtvih od respiratornih infekcija koje su pripisane epidemiji gripa.


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
43 minutes ago, gone fishing said:

za sada švabe: 0 umrlih na 543 bolesna, švapska medicina je najbolja na svetu :D

 

Da. Njima je lek za sve bolesti caj sa medom. Polomis ruku - caj sa medom. Bronhitis - caj sa medom. Imas temperaturu preko 38 5 dana - caj sa medom. True story.

Link to comment

ne znam da li je ovo 100% veran prikaz dogadjaja u juznoj koreji, ali svakako je nadmasio svaki scenario za film

https://foreignpolicy.com/2020/02/27/coronavirus-south-korea-cults-conservatives-china/

 

Quote

In a tragicomic instance, one of the Daegu city officials in charge of infectious disease control was revealed to be a Shincheonji follower only after a diagnosis confirmed he was infected with coronavirus.

 

 

Edited by Aleksija
Link to comment
5 minutes ago, steins said:

Da, uzima maha teorija koju su prvo prodali Talijani pa Ameri da je virus u populaciji još od decembra.
Istina, imali smo mi muke u januaru sa jakim virusom za koji je predpostavka da je bio h1n1 iako, ruku na srce, nisu svi bili testirani.
Grci su imali takodje, krajem decembra i početkom januara 20 i kusur mrtvih od respiratornih infekcija koje su pripisane epidemiji gripa.

 

ja sam vise mislila na tvoju opasku o borbi na socijalnim mrezama i sveobuhvatnoj propagandi, a nepostojanju akcije u rl. izgleda da je to pravac u kome je svet krenuo.

videcemo da li ce ga ovo bar na trenutak resetovati.

Edited by Aleksija
Link to comment

Moja ćerka, 4,5 godina zaglavila na pulmologiji u Dragise Mišovića 2 dana, temperatura 40, infuzije, ovo-ono... Nisu nam rekli šta je bilo. Ono što jeste bilo je da je bio karantin kakav nisam video... 

Link to comment

jedan od mnogih gripova....

btw, sad vidim da imaju 2 mutacije korone - jedna gadna i jedna blaga. 

za mene je ovo bas fascinantna oblast, sto vise o tome citam - jos da moze da se gleda sa strane...

Edited by Aleksija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...