Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

11 minutes ago, Jumanji said:

Kaze onaj najmanji, kod nas bi bila ludost da se sve blokira kao u Kini. Zasto? Pa eto kada je bila opasnost od ebole, pojavio se sumnjiv slucaj u Skoplju, ceo grad se blokirao, izasla vojska, ali zasto, bespotrebno.

Isuse.
 

:puke:

 

sto se nece bar jedan zakasljati u studiju...

Link to comment
brzo obriši ovo za voditeljku, pola forumaša je zaljubljeno u nju :happy:

6f9ce1528f9932bfd92d55c7c6921d48.gif



Katastrofa!


A Kon se nada da se sistem, u slucaju epidemije kod nas, nije promenio u odnosu na ranije opasnosti od virusa, kada je on bio na celu tadasnjih radnih grupa.
Dobar vic.

Link to comment
45 minutes ago, Aleksija said:

koliko sam ja razumela, 70% bi moglo biti zarazeno u sledecih godinu dana, ne svi odjednom, naravno.

i uopste, cilj je da se peak svuda odlozi sto vise ka letu, ne zato sto bi ga temeperatura usporila (ne zna se, svi se nadaju), vec zato sto ce biti manje obolelih od obicnog gripa  i drugih sezonskih respiratornih oboljenja u bolnicama, pa bi se kapaciteti bar malo povecali.

 

Ne bih da širim paniku, samo racionalno analiziram, ako bi se taj scenario primenio  na forumaše koji su online u ovom trenutku to bi značilo da će nas u narednih godinu dana napustiti 4,5 membera i 5.4 gostiju. S obzirom da je prosek godina na forumu verovatno i nešto viši od svetskog median age proseka od 29,6 godina znači da bi brojevi bili i nešto viši. Izleda da je jedini način da se poprave forumske predikcije bar za membere pravovremena i rigoroznija politika banova :sleep:

Link to comment
 

Ah i ovi tviterasi..

 

Jest, nervira i mene, ali je lepo rekao da postoje indicije za tako nesto, no i da nisu jos uradjene konacna naucna istrazivanja, a to ce biti moguce tek po okoncanju epidemije.

 

Link to comment
1 minute ago, Jumanji said:

Ah i ovi tviterasi..

Jest, nervira i mene, ali je lepo rekao da postoje indicije za tako nesto, no i da nije jos uradjena konacna naucna istrazivanja, a to ce biti moguce tek po okoncanju epidemije.

pa u kom je genaralno modu veceras, smesan - nesmesan? ja to ne mogu da gledam.

Link to comment

Zavrsilo se odavno.

 

Nije smesan, bar ne ko onomad, a tada je bio da malo razbije strah [emoji849] nije ni onaj mali kolega sa konferencije, sto potencirao upotrebu tvrdog sapuna, a ne tecnog. Ali sve je ovo normalno, mi samo previse panicimo, takav smo narod.

 

Dok je kod Kona primaran stav da je sve u funkciji i razradi kao nekada u bivsim svetskim epidemijama i pandemijama dok je on u svakoj bio na celu radnih grupa kod nas (ocigledno nije sada), jer stalno je pricao kako je bilo onda, kako su obezbedili respiratore, kako je onda sve funkcionisalo, bla bla.

Sve u svemu, smuti pa prospi.

 

 

Link to comment
7 minutes ago, precog said:

e cekaj, ko je pricao to o tvrdim sapunima, tasta nas je lozila pre koji dan da treba da batalimo tecne sapune? 

ja bih ti rekla, ali je to bilo na vucicevoj konferenciji za novinare, a te sadrzaje ne trosim - dobijem ih filtrirane i proprane, u homeopatskim kolicinama.

kako sam razumela, navodno je jedan od strucnjaka to dobacio, a vucic preneo.

 

jumanji, hvala :) 
 

Link to comment

Елем, зар није била прича да и они без симптома могу да преносе вирус?

 

"Ono što razlikuje sezonski grip i koronavirus je da se novi virus ne širi tako "efikasno" kao grip, tvrde iz SZO. Prema njihovim rečima, bolest ne može da prenese osoba koja je zaražena, a nije razvila simptome bolesti, što se dešava u slučaju gripa."

Link to comment
3 minutes ago, Aleksija said:

ja bih ti rekla, ali je to bilo na vucicevoj konferenciji za novinare, a te sadrzaje ne trosim - dobijem ih filtrirane i proprane, u homeopatskim kolicinama.

kako sam razumela, navodno je jedan od strucnjaka to dobacio, a vucic preneo.

 

jumanji, hvala :) 
 

fala. zanimalo me je posto je to tasta grunula pre koji dan, prilicno me iznenadivsi s obzirom da je bila medicinski rabotnik. mislio sam da sam oguglao na sve njene bisere.

Link to comment

Da, to je iza drekavca za govornicom dobacivao ovaj doktor, koga sve vreme zovem mali, izvinjavam se prof dr Miomiru Pelemišu, bivsem direktoru Infektivne klinike (sada sam proverila).

Link to comment
7 hours ago, barrcode said:

Kupio ovo pakovanje od 10kom sredinom januara za 20€ - kod ovog prodavca je sad 460€.
Pošto sam bez trunke morala, žao mi je što nisam tada kupio više od 2 pakovanja, pa da otvorim sada ebay prodajni nalog.d8388114d525cd7978ffe8b12dc24ded.jpg

 

Stigao danas mejl od ebay-a:

 

xbE89FO.png

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...