Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Potvrđeni kovid slučajevi? Kada, koliko njih, koliko dugo? Ne znam za to 

 

Suspektnih je bilo gomila ali baš potvrđenih.. 

Edited by theanswer
Link to comment

Овај је зајебао и Жељка Митровића. :kecman:

 

Quote

Портпарол Кремља Дмитриј Песков заражен је корона вирусом и хоспитализован је.

„Да, ја сам се разболео. Лечим се”, рекао је данас Песков, а преносе руске агенције.

http://www.politika.rs/scc/clanak/453977/Putinov-portparol-zarazen-koronavirusom

 

 

Quote

В начале апреля Песков рассказал журналистам, что купил себе специальный блокатор вирусов в виде бейджа, который носится прикрепленным на пиджак. Позднее он признался, что не уверен в эффективности блокатора.
 

https://www.rbc.ru/politics/12/05/2020/5eba963b9a7947698af01113

 

Link to comment
Овај је зајебао и Жељка Митровића. :kecman:
 
Портпарол Кремља Дмитриј Песков заражен је корона вирусом и хоспитализован је.
„Да, ја сам се разболео. Лечим се”, рекао је данас Песков, а преносе руске агенције.
http://www.politika.rs/scc/clanak/453977/Putinov-portparol-zarazen-koronavirusom
 
 
В начале апреля Песков рассказал журналистам, что купил себе специальный блокатор вирусов в виде бейджа, который носится прикрепленным на пиджак. Позднее он признался, что не уверен в эффективности блокатора.
 
https://www.rbc.ru/politics/12/05/2020/5eba963b9a7947698af01113

 
Još nam prevedi pa zajedno da se čudimo

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
4 minutes ago, steins said:

Još nam prevedi pa zajedno da se čudimo

Evo Deepl ti je preveo:

Quote

In early April, Peskov told reporters that he had bought a special virus blocker in the form of a badge attached to his jacket. Later he confessed that he was not sure about the blocker's effectiveness.

 

Link to comment

Za sve one koji su čitali da kreće rast u Nemačkoj a ja odmah rekoh da se piše zbog clickbajtova, situacija je danas da ne R0- 0.94 (odnosno da je ovo pretpostavljeni broj koji se krece izmedju 0.7 i 1.1). Klasičan trend za Nemačku poslednjih nedelja i pored olaksavanja svih mera. Dva dana u nedelji spajkuje 5 dana opada. Danas su u Berlinu predstavili način i brojeve ponovnog zatvaranja:

1) Ukoliko broj novoobolelih na 100 000 stanovnika na nedeljnom nivou bude 20=zuti alarm 30=crveni (federalna vlada je predlozila 50 na 100 000 ali bi to za Berlin značilo 1300 slucajeva nedeljno. Sa 20 je to smanjeno na oko 500 nedeljno. Trenutno smo na oko 15 slucajeva dnevno u Berlinu sa jos oko 300(?) aktivnih slučajeva.
2)Ukoliko R0 u dva merenja predje 1.1 (Berlin je na oko 0.7)
3) Ukoliko je kapacitet kreveta u kovid klinikama na 50% kapaciteta.

Ako se dva od tri kriterijuma ispune ide jačanje mera u šta sumnjam jer je malo novih slučajeva, broj aktivnih prilično brzo opada i nadam se da će Berlin da sledi trend Nemačke (koja bi uz trend opadanja od oko 4000/7000 dnevno aktivnih slučajeva da spadne na ispod 700 do 24 maja+-)


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

ali broj testiranja je smanjen? zbog čega nije (bilo) moguće saznati neke detalje u martu/aprilu?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
ali broj testiranja je smanjen? zbog čega nije (bilo) moguće saznati neke detalje u martu/aprilu?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk


Koje detalje?

Prestao sam da gledam broj testiranih, neko reče u nekom pdfu da je smanjeno nedeljno sa 400 na 200 000 a ja napisah da je smanjeno jer ima manje novoobolelih pa verovatno zbog toga i manje testiranja (manje se ljudi javlja sa simtomima). Evo na primer pre par dana poznanik moje buduće bivše ljubavnice osetio da nešto nije ok, otišao kod doktora odmah su ga testirali.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Sad kad se raspusti UK

 

Quote

From midnight tonight you can: 

  • Visit a "public open space" for "open-air recreation to promote physical or mental health or emotional wellbeing"
  • That can be done with one member of another household 
  • A public space includes any open or public land or a "public garden"

The new regulation confirms that garden centres can open - and that people can visit estate agents and view homes they want to buy or rent.

 

Link to comment

Super je ispalo ovo popustanje mera u Poljskoj

Danas - 595 novozarazenih

Rekord! Nikad nije islo preko 500, jednom bilo 480, i jednom 460, uglavnom ispod 400..

Link to comment
41 minutes ago, Have_Fun said:

Super je ispalo ovo popustanje mera u Poljskoj

Danas - 595 novozarazenih

Rekord! Nikad nije islo preko 500, jednom bilo 480, i jednom 460, uglavnom ispod 400..

 

Kada su popustili mere u Poljskoj? Koliko dana je prošlo da bi se to videlo na broju novozaraženih?

(Pitam jer još radim od kuće, dala sam sebi i na poslu do kraja juna da vidim da li će se videti nekakav skok od našeg otvaranja 8.5.)

Link to comment
8 minutes ago, Tihajeza said:

 

Kada su popustili mere u Poljskoj? Koliko dana je prošlo da bi se to videlo na broju novozaraženih?

(Pitam jer još radim od kuće, dala sam sebi i na poslu do kraja juna da vidim da li će se videti nekakav skok od našeg otvaranja 8.5.)


Pa, recimo pre 3 nedelje je pocelo prvo popustanje mera, u smislu da se moze izlaziti i setati po gradu, parkovima, sumama, itd itd. Do tada je moglo samo do prodavnice, na posao, ili do apoteke.
Naravno, maske su obavezne, ali opet, puno ljudi je grunulo odjednom vani.
Takodje, u to doba su povecali i dozvoljen br ljudi u marketima.

Pre 10ak dana je usledilo novo popustanje.
Otvorili su trzne centre, koji jesu praznjikavi, ali opet, sve radnje rade kao i pre korone.
Igralista su takodje dostupna, 6 osoba max.

A evo stanja u Krakovu od pre par dana.. pre toga nisam isao do grada pa ne znam kako je bilo, pretpostavljam da je isto, jer je vreme bilo zaista toplo.. 20+ stepeni, tokom vikenda i preko 25C.
U nedelju cini mi se i 27 ili 28C
A jutros, doduse na kratko, nekih 5min je provejavao slab sneg :D

  

On 10.5.2020. at 19:36, Have_Fun said:

Prosetak po Krakovu tamo-vamo..

Jbt, ovo sve isto kao da nema korone.

Ok,  jedino sto nema pijanih turista i onih smaraca po ulicama sto te cimaju da ides u striptiz klubove.

Sve je puuuuuuuuuuuuuno. Ne rade kafici itd, ali ljudi uzmu kafe, sokove, stagod za poneti, i zableje u bastama kafica koje nisu zatvorene, vec imaju stolove i stolice.

Parkovi i kej su jebeno prepuni.. prosle godine nije bilo ovoliko ljudi u parkovima koliko ih ima sada.
I trzni centri su poceli s radom ove nedelje, doduse, tu je znatno vidljiv manji br ljudi nego inace.
Neki sportski tereni su takodje otvoreni, pika se sketba, stoni tenis itd.

Ne znam.. nista mi nije jasno.. U Poljskoj br zarazenih ne opada.. od 270 do 350 dnevno. Kad je ispod 200 onda je uradjeno ispod 10K testova.. cim vrate br testova na 15ak hiljada, odmah je ~350 novozarazenih.

 

Ne znam zasto je odjednom naisao ovaj skok novih zarazenih. Probacu sutra da se raspitam.

Link to comment

Od kako je krenulo labavljenje mera, broj zarazenih medju decom skocio za 30%. Sanchez vec pregovara sa koalicionim partnerima u Parlamentu da se v.stanje produzi za jos mesec dana. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...