Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

7 minutes ago, goofs said:

 

jenkiji su kandidat sveopsti kolaps zbog svog dragocenog zdravstvenog sistema. ljudi nemaju para da odu kod doktora pa se lece usput, zarazuju decu i matorce, a i mahom nemaju dozvoljeno bolovanje na poslu. pricam o nizim do nize-srednjim klasama u americi.

vazno je zastititi se od komunizma, jebo virus.

Link to comment

New York City doctor says he has to ‘plead to test people’ for coronavirus

 

“I’m here to tell you, right now, at one of the busiest hospitals in the country, I don’t have it at my fingertips,” he said. “I still have to make my case, plead to test people. This is not good. We know that there are 88 cases in the United States. There are going to be hundreds by the middle of the week. There’s going to be thousands by next week. And this is a testing issue.”

 

“In New York state, the person who tested positive is only the 32nd test we’ve done in this state,” he said. “That is a national scandal.”

Edited by cedo
Link to comment
12 hours ago, Zlurad said:

Dosao virus i do Berlina. Student (22) otisao u institut za Tropske bolesti da se vakcinise posto je planirao da putuje, vakcinisali ga, otisao kuci. U subotu dobio temeraturu, poceo da pada. Cimeri zvali hitnu, odvezli ga u bolnicu i tek posle nekog vremena (van karantina) slucajno ukapirali da ima simptome korone. Preneli mu keva i cale koji su dosli iz vestfalije da ga posete a koji su sad kuci, bez simptoma. U medjuvremenu je bio u kontaktu sa najmanje 60 ljudi za koje se zna plus ko zna koliko bacila koje je preneo dok je komutovao javnim prevozom. Jedna skola zatvorena, jer je jedna od osoba bila sa njim u kontaktu, medicinsko osoblje sa insituta i bolnice u kucnom karantinu a Charite, najvecoj bonici u Berlinu fali testova. I tek ce sutra ujutru da postave satore ispred nekog klinickog centra za ljude koji sumnjaju da imaju koronu. Ludnica. Sreca pa je krajem marta skolski raspust od dve nedelje te kapiram da ce ako se broj u narednim danima poveca da povecaju odmor i da posalju skole/fakultete na raspust vec sredinom meseca a da savetuju ostalima da rade home office.

BMS je zatvoren. Moji klinci idu tamo. Ja u Madridu gde je broj skočio od 2 do preko sto dok sam ovde. Sad letim za Frankfurt a sutra San Francisco. Tek onda nazad za Berlin. U poslednje par nedelja bio sam u Parizu, Čikagu, Las Vegasu... Verovatno negde moram pokupiti bolest. Jbga.

Link to comment

potvrdjen jedan zarazeni coronavirusom u firmi pored moje. zgrade nisu previse blizu, ali mnogo zaposlenih iz te firme ide u isti restoran na rucak kao i mi

Link to comment
6 minutes ago, Ros said:

potvrdjen jedan zarazeni coronavirusom u firmi pored moje. zgrade nisu previse blizu, ali mnogo zaposlenih iz te firme ide u isti restoran na rucak kao i mi

a gde si ti ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...