Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts



 
Delimično bi moglo da se objasni time što su kompletno izolovali najveće žarište a u Pekingu i Šangaju pre te izolacije verovatno nisu nikog testirali, tako da ovaj broj inficiranih dolazi nakon uvođenja drastičnih mera.
 ...

Svet se zahvaljuje što su braća Kinezi kompljetno izolovali Shangai i Beijing, a ostavili koridore na svijet otvorene.
Link to comment
13 minutes ago, Halvard said:

Mogao bih da se zakunem da prvi put u životu čujem za osobu po imenu Mihail Mišustin :mellow:

Čudno pišu Brnabić na ruskom.

Link to comment

pozatvarace nam sve plaze od prvog maja. lud lud lud 

 

napolju je 30C svaki dan gde ce ljudi nego na plazu

 

ispada da smo budale vec dva meseca dok na floridi zurke prave i opet imaju manje umrlih i zarazenih od nas

 

i svaki dan ispravljaj krivu drinu! ispravljaj ti fakin gov. newsome i garcetti, obojica da jedu govna. no mas. 

 

ovi karantini su ilegalni. sad najozbiljnije. po ustavu ovo je ilegalno i bice picvajz. em kasne sa svim obecanim od testiranja do renti em su banke ukrale od nas malih preduzetnika novce sto nam je tramp namenio. da bi lejkerski imali!!! pa jebote...

kome se sedi u kuci nek sedi i treba da mu je placeno za to. ko bi da radi i bude napolju takodje treba da mu je dozvoljeno. 

corona je sve vise komplikovana da bi ceo svet stao zbog nje. ocito nije tolika smrtnost kao sto se sumnjalo. ne mozemo da stanemo svi zbog nje. deo je nas, mutirace, ali i mi mutiramo, ko prezivi preziveo je. 

svet mora da nastavi da zivi. 

majka priroda se regenerisala. 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
19 minutes ago, Host said:

Znaci da je u januaru itekako bilo zarazenih sirom sveta. Od jednog do sto slucajeva dodjes za dve nedelje (konzervativna procena).

 

Prilično konzervativna. Na brodu su prvog zaraženog ukrcali negde na početku (2-3) februara, a tamo 20. februara su imali već oko 650 inficiranih.

 

Ono što je zanimljivo za Kinu, uvek je bilo nemoguće saznati koliko oni testova rade.

Prvi na udaru, posle Kine je bio Iran. Oni mučenici nisu imali orijentir, tj nisu imali prema kome da se ravnaju, pa su odlučili da odmah krenu jako. Minstar zdravstva se frljao ciframa tipa uradili smo 5 miliona testova, pa posle par dana kaže 15 miliona testova, pa onda 30 miliona itd.

Posle su videli kako to ide u Italiji, Koreji, Japanu i drugim državama, pa su promenili priču i uskladili brojeve sa Evropom, ali za Kinu se nikad ništa nije saznalo. Ja se bar ne sećam da jeste, a pratim ovo veoma pažljivo od samog početka. 

 

Link to comment

@mlatko ne znam sta si hteo da mi kazes? 

 

to je moj (zivotni) moto jos od tinejdzerskih dana kad sam rekla sebi da hocu sama

da zivim...a ne sa roditeljima. to vazi i za ideologije, ne pripadanje grupama, ne pokorovanju samo zato...plus..pravila postoje da bi se prekrsila :)

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Makar jedna firma koja se bavi risk menadžmentom je poslala dopis Stejt Departmentu 1og januara sa preporukom da se obrati pažnja i preduzmu odredjene mere zbog klastera virusne pneumonije nepoznatog porekla u Kini. 

Neki ljudi su na LinkedInu već u prvoj nedelji januara počeli da objavljuju vesti o tome, čak i prikaze slučajeva. 

Pored onog kalifornijskog™ slučaja, postoji i onaj iz Velesa. 

U Srbiji su se u drugoj polovini januara pojavili slučajevi iznimno teških repsiratornih infekcija koje su se tada pripisivali sezonskom gripu iako su testovi bili nejasni ili negativni. Samo u mojoj ustanovi je 7 ljudi umrlo jednog vikenda. 

Grčka je takodje krajem januara i početkom februara imala ozbiljnih problema sa respiratornim infekcijama. Sad se više ne sećam cifre, ali mislim da su imali ili 25 ili 75 preminulih za mesec dana.

Apsolutno nije daleko od mozga hipoteza da je ovo što sada proživljavamo, ne prvi nego drugi talas virusa. 

Problem sa ovim virusom je što je udario u zlodoba - baš u vreme vrhunca epidemije gripa, tako da je sasvim moguće da se prošvercovao™ ispod radara. Plus, dok se nisu pojavile ozbiljne grupe slučajeva, niko ga nije ni tražio. 

 

 

Link to comment
44 minutes ago, mustang said:

em su banke ukrale od nas malih preduzetnika novce sto nam je tramp namenio. da bi lejkerski imali!!! pa jebote...

 

zezaš da se Lejkersi grebu za pomoć? :laugh:

 

Srećom ima i ko će da misli na narod:

NFL raised more than $100 million during draft for coronavirus relief

 

ali to je i donekle razumljivo obzirom da je 1 NFL draft bio gledaniji od prosečne NBA Finals utakmice :fantom:

 

Link to comment
2 minutes ago, steins said:

U Srbiji su se u drugoj polovini januara pojavili slučajevi iznimno teških repsiratornih infekcija koje su se tada pripisivali sezonskom gripu iako su testovi bili nejasni ili negativni. Samo u mojoj ustanovi je 7 ljudi umrlo jednog vikenda. 

 

Da li bi ekshumacijom moglo da se dođe do potvrde na COVID, sada posle tri meseca?

Link to comment
Just now, dvb-t manijak said:

 

Da li bi ekshumacijom moglo da se dođe do potvrde na COVID, sada posle tri meseca?

Iskreno ne znam. Mislim da bi moglo.

Link to comment

firma koja je non-essential, vrednjje se oko 4bilionaa dolara aplicira kod banke za (bespovratan) zajam...

 

a gde su ruth chris i kompanija?! koji fakin crooks...kriv je tramp sto nije stavio uslov za zajam da je profit firme godisnji up to 1million pa ne bismo imali ovakve vajpere

 

al ne moze on na sve da misli mada moze da ispravi :D

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...