Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Koji je sad ovo kurac

 

"Doktori na severu Italije, jedne od najpogođenijim oblasti tokom pandemije, prijavili su izuzetno veliki broj dece mlađe od devet godina sa ozbiljnim slučajeva nečega što liči na bolest Kavasaki, prisutnoj uglavnom u nekim delovima Azije."

 

https://www.danas.rs/svet/strucnjaci-zabrinuti-za-decu-sve-vise-dece-sa-otecenim-arterijama-i-temperaturom/

Ima smisla da se radi.o kasnoj reakciji imunog sistema

Ukoliko je ovo povezano sa COVIDom, a postoje velikebšanse da jeste, obda he ovo perfektan virus bilo da ga je dizajnirala priroda ili čovek

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

 

 

 

Link to comment

Na ovom drugom linku se kaže da ta deca već imaju bolest Kavasaki

 

Quote

Most of the children affected have Kawasaki disease, a rare vascular condition that is the main cause of acquired heart disease in under-18s in the UK. There are estimated to be 4.5 cases for every 100,000 children under the age of 18 in the UK. “These cases happen when someone with Kawasaki disease gets Covid-19 and that produces complications,” said one NHS source.

 

Link to comment
12 hours ago, Dimitrije said:

Da ne pricamo dalje i ja da se odjavim jer svako pisanje koje nije izuzteno kriticki nastrojeno prema vlasti ovde izaziva reakcije licnog tipa koje ubrzo prerastu u vredjanje.

Dimitrije, posto sam ja jedno duze vreme bio u situaciji kao i ti sada, samo cu jednu stvar da kazem: ja sam ovakve stavove kao sto su tvoji cuo od ljudi koji zaradjuju novac van Srbije (ne moraju fizicki da budu van Srbije da tako bude) a trose ga u Srbiji. 

Link to comment
52 minutes ago, ObiW said:

Dimitrije, posto sam ja jedno duze vreme bio u situaciji kao i ti sada, samo cu jednu stvar da kazem: ja sam ovakve stavove kao sto su tvoji cuo od ljudi koji zaradjuju novac van Srbije (ne moraju fizicki da budu van Srbije da tako bude) a trose ga u Srbiji. 

Kaskve veze ima novac koji ja zaradjujem i trosim sa mojim stavom?  Ja ne vidim da se dize halabuka, prozivaju zbog novca i sedenja u 'ladovini Masacuseca oni koji opljunu po Vucicu i vlasti u Srbiji.  Uzgred, ja kada sam u Srbiji vodim racuna da trosim onoliko koliko i profesor na beogradskom univerzitetu moze da priusti da potrosi.  Posto se druzim sa nekima od njih, znam koliko oni mogu od svog budzeta da trose i vodim racuna da ja taj budzet ne prevazilazim kada sam u Srbiji.  Svi ti moji drugari ne zive luksuzno, ali ne zive ni lose.  Oni koji su u penziji, imaju znacajnije manja primanja od onih koji su jos aktivni.  Ali to je tako i u SAD.

Link to comment
8 minutes ago, Dimitrije said:

Kaskve veze ima novac koji ja zaradjujem i trosim sa mojim stavom?  Ja ne vidim da se dize halabuka, prozivaju zbog novca i sedenja u 'ladovini Masacuseca oni koji opljunu po Vucicu i vlasti u Srbiji.  Uzgred, ja kada sam u Srbiji vodim racuna da trosim onoliko koliko i profesor na beogradskom univerzitetu moze da priusti da potrosi.  Posto se druzim sa nekima od njih, znam koliko oni mogu od svog budzeta da trose i vodim racuna da ja taj budzet ne prevazilazim kada sam u Srbiji.  Svi ti moji drugari ne zive luksuzno, ali ne zive ni lose.  Oni koji su u penziji, imaju znacajnije manja primanja od onih koji su jos aktivni.  Ali to je tako i u SAD.

 

Vidite da li je neko od njih mozda uleteo u neki, nedaoBog, imovinski ili pravni sukob sa nekim, vlastima bliskim, licem ? I kako je prosao ? 

 

Ili..da nije neko, nedaoBog jos vise, zakacio neki zdravstveni problem..kroz koliko su ga institucija prosetali..i sta je sve doziveo ? 

 

I ako su profesori..a kazete da jesu..koliko ih smara svakodnevno silovanje intelekta od strane druzine koja ni po koju cenu, a odrzava se mahom kriminalnim delovanjem, ne zeli da ispusti poluge vlasti..koje ni sposobnoscu niti obrazovanjem ne zasluzuje. 

 

Nije zivot samo kafica i klopa u Skadarliji. 

 

Ali glupo bi bilo da vas ja, kao verovatno dosta mladji, ucim necemu. 

 

Svako dobro.

 

Link to comment

Ja nisam turista u Beogradu da idem na "kaficu i klopu" i to posebno ne u Skadarliji.  I posto ste mladji, onda slusajte i drgacije misljenje i ucite nesto iz toga. 

Link to comment

Masovno moji prekomorski rođaci pričaju isto tj kako je Vučić super a kako je tamo njima grozno.

To valjda tamo neka epidemija, leka nema , dakle samo distancu primenjivati.

Link to comment
Just now, dùda said:

Masovno moji prekomorski rođaci pričaju isto tj kako je Vučić super a kako je tamo njima grozno.

To valjda tamo neka epidemija, leka nema , dakle samo distancu primenjivati.

 

Mozda mi gresimo..

 

Majka mog ortaka, koja zivi u Svedskoj: "Ajde..nije vama tu lose, citam ja vesti".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...