Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts



 
 
Ne govorim o ljudima već o službama. Ako je u Srbiji majka deteta sa posebnim potrebama spremila zalihe lekova jos početkom februara, ne razumem čime se onda bavi struka[emoji769]
 
nemoj da te zavara majka deteta sa posebnim potrebama, ona nije dobar primer za pandemiju. otkad ima dete, ona je u ratu sa drzavom i fondovima i ni jedne godine nema nikakvu garanciju da ce moci da dobije bilo shta, shto je do tog trenutka imala: pare, lekove, pomagala. ako nije spremna sa zalihom u roku trajanja za naredne 2 godine, to je kao da se nije spremala uopshte. ona zna s kim ima posla od samog pochetka.




sent from bubamoto

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

 

Majka sa detetom sa posebnim potrebama, je odgovorna, zna da od nje zavisi da li ce to dete biti obuceno, nahranjeno, srecno, zdravo ...  ZNaci ima mnogo veliki motiv da u svakom trenutku u kuci ima sve sto joj treba bar za nedelju dana.

 

Politicari koji postavljaju direktore raznih bolnica i vaznih ustanova, zabole za sutra, njih zanimaju izbori i to je sve.

 

Sve se gleda kroz lovu, bonuse, privilegije, reizbor i slicno, a malo toga je profesionalizam. Ne znam kako drugacije da objasnim da u jednoj Svajcarskoj ili Francuskoj bude toliko propusta, a jedna Srbija da ih ima toliko manje.

 

Daleko od toga da su nasi pametniji ili sposobniji, a cinjenica je da smo se snasli bolje nego sto smo ocekivali, uprkos Vucicu, ministrima i cak kriznom stabu. iako smo kasnili bar 2 nedelje u svemu.

 

A to sto nije bilo opreme, opet su krivi direktori tih ustanova jer nisu TRAZILI opremu ili nisu znali da treba da je traze,  posto su partijski postavljeni, a ne zato sto nesto znaju o organizaciji i svom poslu direktora. Mislim da je Kon to rekao na jednoj KZS, parafraziram " ne mogu da znam sta nekoj bolnici treba, ako ne trazi to sto treba, u magacinima ima dovoljno svega sto je potrebno, neka zatraze i dobice".

 

Ovo podebljano bi moglo da znaci da kada ne bi bilo Vucica, Ministara i kriznog staba, da bi situacija sa epidemijom u Srbiji bila jos bolja.  Ili je to obavezna ograda od vlasti, jer da ste ostavili samo "snasli bolje nego sto smo ocekivali" mogli bi da vas optuze da ste SNS bot.  Politicka mimikrija u Srbiji je sine qua non. 

Link to comment
18 minutes ago, Dimitrije said:

Ovo podebljano bi moglo da znaci da kada ne bi bilo Vucica, Ministara i kriznog staba, da bi situacija sa epidemijom u Srbiji bila jos bolja.  Ili je to obavezna ograda od vlasti, jer da ste ostavili samo "snasli bolje nego sto smo ocekivali" mogli bi da vas optuze da ste SNS bot.  Politicka mimikrija u Srbiji je sine qua non. 

 

Situacija bi bila bolje da umesto dojučerašnjih postavljača Bulevara Ratka Mladića i sedeoca na stiroporu bude neko sposoban i stručan? Ko bi se tome nadao.

Link to comment
9 minutes ago, Dimitrije said:

Provodio sam i provodim (3-4 meseca godisnje).  U vezi poklona (kuce), mozemo preko privatne poste.  Drzim da drzite do svog obecanja.

 

Tri četri meseca čini mi se nije baš godinu dana.

 

Ili da budem jasniji; kada vam Srbija ne bude rezervni položaj, sve će vam se samo kasti.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Da ne pricamo dalje i ja da se odjavim jer svako pisanje koje nije izuzteno kriticki nastrojeno prema vlasti ovde izaziva reakcije licnog tipa koje ubrzo prerastu u vredjanje.

Link to comment
On 26.4.2020. at 18:45, Djolle said:

Za nekih godinu dana, možda će moći da se diskutuje o švedskim merama, a da se sagovornici ne proglašavaju budalama, šarlatanima, zagovornicima lapota. 

Ako se korona zadrži, a do jeseni ne bude pouzdane vakcine, biće veliko pitaje da li su Šveđani bili u pravu. Problem je što bi švedske mere u većini drugih država napravile pomor. Tamo je viši standard. Stariji ljudi su bogatiji nego drugde. Ne živi više generacija zajedno. Ljudi su disciplinovaniji. Na kraju, a verovatno najbitnije, nisu u fazonu "ruke šire, u lice se ljube". 

Kod korone nije samo problem u tome koliko ljudi umre od nje. U Srbiji će ove godine sigurno više umreti od gripa nego od korone. Nigde neće biti glavni uzrok smrtnosti, pogotovu kod osoba ispod 70.

Problem je što korona značajno povećava smrtnost od drugih stvari. Korona je dovela do toga da su u dobrom delu Italije, Španije, ..., za kratko vreme bolnice izbačene iz stroja. Veliki broj zdravstvenih radnika se zarazio i to je napravilo katastrofu. To je sigurno značajno povećalo smrtnost od svega drugog. Ubeđen sam da će kad se podvuče crta povećanje smrtnosti biti veće od broja umrlih od korone.  Zbog toga su kod nas eksperti odlučili da što više obolele drže u kući, a ne idu u domove zdravlja, a pogotovu ne u druge bolnice. To je kompenzovalo prikupljanje potpisa, posetu Valjevu, ...

 

Edited by duma
Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:


 

nemoj da te zavara majka deteta sa posebnim potrebama, ona nije dobar primer za pandemiju. otkad ima dete, ona je u ratu sa drzavom i fondovima i ni jedne godine nema nikakvu garanciju da ce moci da dobije bilo shta, shto je do tog trenutka imala: pare, lekove, pomagala. ako nije spremna sa zalihom u roku trajanja za naredne 2 godine, to je kao da se nije spremala uopshte. ona zna s kim ima posla od samog pochetka.
 

 

 

Ma kapiram ja to ali nije ta majka jedina je znala da ovo dolazi.

Link to comment

da ostane zabelezeno da italija posle tacno sedam nedelja dolazi na broj dnevno registrovanih od momenta uvodjenja prvih mera, ako se ne varam 9. marta

1.7k+

 

 

makedonija danas

 

13 novih, 289 testiranih, 4 preminula, 53 izlecena

 

ukupno

 

1399, 15 409, 65, 553

 

sutra ce biti odluka da li cemo sedeti zatvoreni od cetvrtka ili od petka do ponedeljka

ne mogu to da razumem imajuci u vidu da su brojke pristojne i da ovaj vikend nije bio kompletno zatvoren

pravdaju to time da ljudi masovno ne postuju uredbu o nosenju maski (za to su rekli da ce poceti da kaznjavaju od sutra ... inicijalno je bilo da ce opominjati do kraja meseca)

Edited by cedo
Link to comment
 

 

Ma kapiram ja to ali nije ta majka jedina je znala da ovo dolazi.

ta majka uopshte ne zna i ne mora da zna, ona je spremna uvek. u tome je razlika. njeni mirnodopski neprijatelji su poznati i predvidljivi.

 

promenice se zakon, ukinuce se pravilnik, fond ce preusmeriti pare, komisija ce ukinuti pravo, druga komisija ce smanjiti kolichine, bankrotirace dustributer, uvoznik ce se zaglaviti na carini, promenice se nachelnik, pedijatar ce otici u penziju... ne mozesh ni da zamislish koliko stecheno pravo u srbiji ne znachi nishta. chak i kad je za zivot.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...