Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

4 hours ago, dùda said:

ima li neko od naših italijana ili @vememah, nekuzvaničnu italijansku statistiku od broju umrlih od covida u odnosu na sezonski grip ?

 

čini mi se da se pojavljivao neki grafikon ali sada ne mogu da ga nađem, a moram nekima da predočim da me se više okanu

Znam apsolutne brojeve od prvog januara do sredine aprila. U prethodnih pet godina umrlo je oko 60,000, ove 78,000. Ovo su brojevi za celu Italiju

Link to comment
1 minute ago, Jozef K. said:

Znam apsolutne brojeve od prvog januara do sredine aprila. U prethodnih pet godina umrlo je oko 60,000, ove 78,000. Ovo su brojevi za celu Italiju

u prethodnih 5 godina ? u svakoj od tih 5 godina ili ukupno ?

i imaš li negde izvore za te brojke ?

Link to comment
6 minutes ago, dùda said:

u prethodnih 5 godina ? u svakoj od tih 5 godina ili ukupno ?

i imaš li negde izvore za te brojke ?

Italijanski zavod za statistiku. 

5 minutes ago, Godfrey said:

Po godini.

Za toliku zemlju 12k bi bilo premalo.

Ne recimo 2019 62000, 2018 61000 i tako slično, ove 78000. Period od 1.1 do sredine aprila uporedno

Edit:

2015: 61811

2016: 55123

2017: 62138

2018: 60296

2019: 60218

2020: 78555

Edited by Jozef K.
Link to comment
1 minute ago, dùda said:

da, tačno, hvala

 

znači, razlika je 18000 otprilike

 

mali savet, ako ovo trazis zbog ljudi koji ne veruju da je 1+1 = 2, nemoj se cimati... nema razloga da se pravdash bilo kome. a i ako im pokazes te cifre recice da je izmisljeno iz ko zna kog razloga.. nema tu pomoci

Link to comment
Just now, Tsai said:

 

mali savet, ako ovo trazis zbog ljudi koji ne veruju da je 1+1 = 2, nemoj se cimati... nema razloga da se pravdash bilo kome. a i ako im pokazes te cifre recice da je izmisljeno iz ko zna kog razloga.. nema tu pomoci

haha, da, tačno

većsu mi rekli :ph34r:

tako da, kuvam u sebi i sto puta sebi kažem da neću više da pričam na tu temu sa idiotima, ali opet se upecam, naprosto me isprovociraju

Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

da, tačno, hvala

 

znači, razlika je 18000 otprilike

Da. Evo gore sam okačio cifre. A sutra ću videti excel file da postavim

Link to comment
11 minutes ago, Jozef K. said:

Znam apsolutne brojeve od prvog januara do sredine aprila. U prethodnih pet godina umrlo je oko 60,000, ove 78,000. Ovo su brojevi za celu Italiju

Ovo obuhvata samo grip+koronu?

Italija ima preko 50 miliona.

 

Edited by duma
Link to comment
Just now, duma said:

Ovo obuhvata samo grip+koronu?

Italija ima preko 50 miliona

 

Sve preminule. Ali sada razmišljam. Da. To je po mom mišljenju malo. Možda nedostaju čitave regije. Moram da proverim.

Link to comment
5 minutes ago, duma said:

Sad proverih. Preko 60 miliona. Teško da godišnje umre 300.000.

Da. Godišnje umre oko 630,000. U martu 56,000 obično. Moram da proverim koji sam excel skinuo 😷

Link to comment
6 hours ago, Spooky said:

Možda ste pročitali ovde par iskustava moje mame koja radi kao sestra u psihijatrijskoj bolnici u Švajcarskoj (kako nisu imali dovoljno opreme, pa su dobili 5 maski za celi mesec uz instrukcije da ih peru).

 

 

Ovo mi je enigma jbt, razbija moje uvreženo mišljenje o uredjenoj državi. Pa Šwaitzarska je, jbt, jebene maske su u pitanju, tamo je evro za masku smešna stavka.

 

Neverovatno.

Link to comment

  Inače, ove sezone je u Hrvatskoj prema prijavama od gripe  oboljelo 60.000 ljudi. Zbog gripe ili uz gripu umrlo je 26 osoba, a službeno prijavljenih da su umrli od gripe je 16. Zaraženih  COVID19 koronavirusom je  2030,  umrlo 55.

Obična gripa, aha.

Edited by Zis
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...