Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

22 minutes ago, Anonymous said:

Mi smo avangarda, kod nas se prvo teretane otvaraju.

Ko će da sačeka ovde 11.maj da se otvore frizeri, kosa mi je porasla k'o u Tarzana.:D

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Strašno :ph34r:.

Da li je moguće da se dogodila nekakva mutacija ?

Jer ne sećam se da se negde ranije pisali nešto ovakvo.

 

bilo je nesto iz Italije, ne secam se ko je kacio, dal @Tresko ili neko drugi, kako su neki Italijanski kardiolozi krenuli u neka ispitivanja jer su otkrili da kod mnogih obolelih ima nekih cudnih pojava u krvi, sta li vec, slabo se secam... znam da je bilo na kraju da su pluca najcesce udarena, ali da udara i druge organe, sto se znalo, medjutim da udara i na krv kod nekih pacijenata, sto se jos nije znalo. bilo je i nesto da je mali procenat izlecenih na respiratoru usled upale pluca, za razliku od gripa i upale pluca na koju smo naviknuti, to da se upala pluca javi kao posledica, a da je zariste negde drugde...

 

previse toga se ne zna, jbg... mislim da cemo na jesen biti mnogo spremniji ako se ovo vrati, jer Italijani su vec objavili da respiratori nisu sve i svja u borbi, slicne price su isle i iz US of A, Nemci su rekli da se klinicko lecenje razlikuje od slucaja do slucaja, Spanci javljali o 108 mutaciija ilii koliko vec... a krenuli smo pre dva meseca sa saznanjem da je ovo respiratorna bolest koja najvise ubija starije muskarce i da virus slabo mutira... ponavljam, nije ovo udar na Kinu i ne mislim da su lagali, vec su koristili represivne, nenaucne metode kao borbu i normalno da su rezultati bili ne bas previse precizni

Link to comment

Pojava je da se corona virus, ovaj covid19, kači vrlo rado na hemoglobin, i onda rasturi ćeliju negde baš kad udje u pluća. Onda, umesto da se desi uobičajeno da eritrociti "ispljunu" C02 i preuzmu kiseonik da ga odnesu dalje u krv, ispljunu gvoždje i pluća se pune gvoždjem, i dobije se efekat "lime glass lungs". Pluća su manje elastična, spirometrijski padaju na oko 30% funkcionalnosti. a oksigenacija bukvalno se stropoštava na takodje oko 30% što je premalo. I onda sa jedne strane, ti treba respirator da bi se povećala funkcionalnost pluća, a s druge strane pluća ne mogu da podnesu u tom stanju nasilno guranje respiratora. Zato se posle i smanjila upotreba respiratora i povećala upotreba neinvazivne oksigenacije pacijenata, bez naprezanja pluća.

Link to comment

Nova istraživanja pokazuju da nije upala pluća glavni problem nego razaranje eritrocita i oslobađanje gvožđa. To onda napravi cirkus u telu, u svim organima. Telo pokušava da popravi štetu i luci supst koja se zove d dimer. A ona onda pravi ugruske koji izazivaju trombozu raznih organa. Plus, eritrociti bez gvožđa ne nose kiseonik i džabe respirator.

Link to comment
14 minutes ago, freakns said:

a krenuli smo pre dva meseca sa saznanjem da je ovo respiratorna bolest koja najvise ubija starije muskarce

Ništa se tu nije promenilo.

 

Statistika umrlih za grad Njujork u kome se nalazi bolnica o kojoj je članak zaključno sa 24.4:

 

  Slučajevi Smrti Smrti potpuno zdravih Stopa smrtnosti
0-17 3276 5 0 0,15%
18-44 55541 370 9 0,67%
45-64 55390 2099 49 3,79%
65-74 18891 1971 4 10,43%
75+ 17182 3611 1 21,02%

 

Potpuno zdravi su oni koji prethodno nisu imali ništa od navedenog: dijabetes, bolest pluća, rak, imunodeficijencija, bolest srca, povišeni pritisak, astma, bolest bubrega, bolest digestivnog trakta ili jetre i gojaznost.

 

Muškarci čine 61% umrlih.

 

Izvori:

https://www1.nyc.gov/assets/doh/downloads/pdf/imm/covid-19-daily-data-summary-04252020-1.pdf
https://www1.nyc.gov/assets/doh/downloads/pdf/imm/covid-19-daily-data-summary-deaths-04252020-1.pdf  

Edited by vememah
Link to comment

meni se cini da vakcina nece ovde pomoci, previse brzo ovaj virus mutira, ne mogu oni vremenski da ga stignu osim ako se se ceo svet u isto vreme ne izoluje na dva meseca i onda za svaku mutaciju nadje odgovarajuca vakcina i svi se vakcinisu. 

 

ali posto se to nece desiti jer je nemoguce u praksi, bojim se da smo zauvek na 2m jedni od drugih

 

citala clanak taj ili slican, doktor oeprise pacijenta na mozgu zbog ugrusaka/cloths..mozdani udari i upravo vidi kako se stvaraju na drugom delu mozga dok operise!

Edited by mustang
Link to comment

Danas baš jedan doktor reče da ovaj virus nije kao gripa i da je njegov genetski kod (valjda je to rekao) stabilan i da je to dobro za buducu vakcinu.

Link to comment
Just now, borris_ said:

Danas baš jedan doktor reče da ovaj virus nije kao gripa i da je njegov genetski kod (valjda je to rekao) stabilan i da je to dobro za buducu vakcinu.

 

ovo je jedina pozitivna vest ako je tacna. ozbiljno

 

 

Link to comment
11 minutes ago, Tresko said:

Pojava je da se corona virus, ovaj covid19, kači vrlo rado na hemoglobin, i onda rasturi ćeliju negde baš kad udje u pluća. Onda, umesto da se desi uobičajeno da eritrociti "ispljunu" C02 i preuzmu kiseonik da ga odnesu dalje u krv, ispljunu gvoždje i pluća se pune gvoždjem, i dobije se efekat "lime glass lungs". Pluća su manje elastična, spirometrijski padaju na oko 30% funkcionalnosti. a oksigenacija bukvalno se stropoštava na takodje oko 30% što je premalo. I onda sa jedne strane, ti treba respirator da bi se povećala funkcionalnost pluća, a s druge strane pluća ne mogu da podnesu u tom stanju nasilno guranje respiratora. Zato se posle i smanjila upotreba respiratora i povećala upotreba neinvazivne oksigenacije pacijenata, bez naprezanja pluća.

 

7 minutes ago, Jozef K. said:

Nova istraživanja pokazuju da nije upala pluća glavni problem nego razaranje eritrocita i oslobađanje gvožđa. To onda napravi cirkus u telu, u svim organima. Telo pokušava da popravi štetu i luci supst koja se zove d dimer. A ona onda pravi ugruske koji izazivaju trombozu raznih organa. Plus, eritrociti bez gvožđa ne nose kiseonik i džabe respirator.

eto, mnogo pametniji ljudi od mene lepo objasnili i zasto trombovi mogu biti problem i zasto respirator nije svemoguc i zasto je upala pluca posledica... potrudicu se da lepo upamtim ovaj put :)

 

Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

Mi smo avangarda, kod nas se prvo teretane otvaraju.

 

 

blago vama...

jedina stvar koja mi nedostaje i to bas bas je krav maga. ne znam ni kako ce da se otvore ako se trazi distanca jer je to za ovo nemoguce. 

Link to comment

Poređenje kontinenata po procentualnom i apsolutnom rastu broja registrovanih zaraženih i broja umrlih u dve poslednje nedelje i prikaz trenda:

 

Kontinent Slučajevi 24.4 Slučajevi 17.4 Slučajevi 10.4 Rast u % 17-24 Rast u % 10-17 Trend Rast 17-24 Rast 10-17 Trend
Azija 448.908 358.503 277.246 25,2% 29,3% 90.405 81.257
Evropa 1.226.128 1.030.009 821.285 19,0% 25,4% 196.119 208.724
S. i J. Amerika 1.103.500 823.614 578.037 34,0% 42,5% 279.886 245.577
Australija i Okeanija 8.400 8.199 7.763 2,5% 5,6% 201 436
Afrika 27.654 18.844 12.347 46,8% 52,6% 8.810 6.497

 

Kontinent Smrti 24.4 Smrti 17.4 Smrti 10.4 Rast u % 17-24 Rast u % 10-17 Trend Rast 17-24 Rast 10-17 Trend
Azija 16.618 12.791 10.234 29,9% 25,0% 3.827 2.557
Evropa 117.355 96.247 70.105 21,9% 37,3% 21.108 26.142
S. i J. Amerika 61.637 42.739 21.611 44,2% 97,8% 18.898 21.128
Australija i Okeanija 104 83 62 25,3% 33,9% 21 21 =
Afrika 1.287 985 669 30,7% 47,2% 302 316

 

Izvor podataka: https://covid19info.live/

Edited by vememah
Link to comment
48 minutes ago, borris_ said:

Danas baš jedan doktor reče da ovaj virus nije kao gripa i da je njegov genetski kod (valjda je to rekao) stabilan i da je to dobro za buducu vakcinu.

Meni je ovde bas lepo objasnjeno

Link to comment
10 hours ago, gone fishing said:

nisu švedi najgori od sve dece

Teško i mogu biti s obzirom na ovo:

 

ScaAEfe.jpg

 

KKYqB6A.png

Edited by vememah
Link to comment

brate mili da popizdis koliko je glupih ljudi na svetu...salju ljude u centre da se hlade ko nema klimu kod kuce!!! jedan asimtomican dovoljno da pokosi sve tamo

 

 

wtf!

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...